Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki elkezd antidepresszá...

Ha valaki elkezd antidepresszánst szedni, tud dolgozni járni az első hetekben vagy tényleg annyira nehéz elviselni a mellékhatásokat, hogy szabit kell kivenni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 12. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a kezeloorvosnak kellene kiirni arra az idore, de van aki hetekre korhazba kerul amig be nem allitjak a gyogyszert.
2016. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Emberfüggő, de általában nehéz elviselni. Jobb nem is elkezdeni.
2016. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pánikbetegségre szedek gyógyszert. Nehéz fizikai munkát végzek, 12-14 órán át folyamatosan talpon lenni és 20-30 kilókat cipelni, közben zaj, tömeg, és nincs levegő. Nem mertem szabadságot kivenni, mert már az elején közölték velem, hogy olyan csak papíron létezik, meg ha táppénzre megyek, akkor is jön majd helyettem más. Kétszer elájultam munka közben, de utána végigcsináltam a műszakot, további egy alkalommal pedig olyan rosszul voltam, hogy hazakéredzkedtem. Ezután kaptam egy fegyelmit, hogy túl sok műszakot mulasztok és sokszor csak ülök és nem csinálok semmit (ájulás után a kollégáim leültettek 10 percre), és ezen változtatnom kellene, különben meglesz a következménye. Hozzáteszem, a főnököm tud róla, hogy pszichés betegségem van, és hogy gyógyszert szedek, de azt fontosabbnak tartja, hogy a munka el legyen végezve.
2016. dec. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

Sajat tapasztalatom szerint muszaj lenne az elso 2 hetre legalabb betegszabira menni. Én ki is irattam magam, olyan rosszul voltam. Az első gyógyszerem provokálta a rohamokat, a második meg olyan gyengeséget csinált, hogy wc-re meg furdeni is alig tudtam menni. Jah, és a problémákat egyik sem oldja meg ;)

Nem is voltak hatásosak a gyógyszerek amúgy tüneti szinten sem nagyon.

2016. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

Engem anyám beszélt rá a nyugtatóra, mert kicsit alvászavaros voltam. Bealudtam random helyeken, letompított, rosszul voltam, nem tudtam figyelni, hánytam, elájultam.

Nem tudom, hogy ér-e annyit ez az egész helyzet. Rá szoksz függő leszel és rossul leszel állandóan. Én nem is tudtam magamról körülbelül.

Nem tudom mi lehet az ok, de azt kellene megszüntetni, nálunk a szüleim voltak azok.

2016. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Hát, nem túl bíztató...
2016. dec. 12. 17:20
 7/17 anonim ***** válasza:

A rossz hír, hogy igen, nehéz az első 2-3 hét. Időnként nagyon. A jó, hogy hatni fog.

Kezdd el karácsony előtt 2-3 nappal és legalább a 2 ünnep között ne menj.

2016. dec. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Te mire szedted vagy szeded és mennyi idő után érezted a hatását? Milyen mellekhatasai vannak az elején? Én szorongásra szedném. Azt hiszem akkor januárban kezdem csak, mert nekem a két ünnep között sok a munkam:(
2016. dec. 12. 18:42
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Első 2hétre de legalább az első néhány napra ajánlatos szabit kivenni ha megoldható.

Viszont később,ha használ,akkor nagyon megéri,mert sokat segít általában.Kis adaggal kell indítani,esetleg ha lassan emeled a kiírt adag negyedével,akkor könnyebb az eleje.

2016. dec. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.

Évek után másodjára szedem. Sertralin hatóanyagút 75mg, szorongásra, pánikbetegségre.

Első alkalommal 5 napig semmi, utána 2 napig óriási pánikrohamok, majdnem letettem. Valószínűleg kevés volt mellette a nyugtató. Másodjára már jobban fogtam vele (kb napi 0,75-1 mg frontin), sima gyengeség, elfáradás, meg ez az "agyégés" volt csak. Ja, meg éjjeli izzadás. Szóval olyan rosszullét, de az a fajta, amihez szükséges, hogy amikor csak akarsz, abbahagyd, amit csinálsz és egyszerűen elfeküdj, amíg akarsz.

A 3-4.héttől kezd javulni, eltűntek lassan a mellékhatások és a szorongás is lassan. Kb a 8-10. héttől már 95%-os. Nyugtató mindenképp kell mellé az első hetekben. Nagy előnye a nyugtatókkal szemben, hogy egyenletes állapotot ad, nem hullámzót, nem kábít és az alkohol sem gond.

2016. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!