Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kik profik a hazudozásban?

Kik profik a hazudozásban?

Figyelt kérdés
Ha valaki profi módon hazudik, néha teljesen felesleges dolgokról, de ezen kívül "jó ember" (segítőkész, soha nem került semmilyen illegális dolognak a közelébe sem, sok barátja van, a feleségét, gyerekeit imádja, csakúgy, mint a munkáját), az mire utalhat még? Lehet az, hogy valaki mentális betegség nélkül szinte már-már egy teljesen másik embernek hazudja magát (pl. hazudik arról, hogy melyik _országban_ járt egyetemre)? Vagy éppen "visszamegy" pár évet az időben, fiatalabbnak mondja magát, és ha megkérdezed, hogy hogyan képzeli el a karrierjét 5 év múlva, olyat válaszol, amit már 2 éve elért?
2016. dec. 13. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pont ott a baj,amit az első mondatodban vélek felfedezni,egy óriási ellentmondást,mégpedig:Aki jó ember,és segítőkész,az nem hazudik profi módon.A lényeg az,hogy szinte minden cselekedete mögött valamilyen önös,beteges érdek áll,tehát sosem a másokon való segítés motiválja ,nem ez az első,ha van is ilyen.Volt ilyen kapcsolatom,van némi rálátásom.Ez egy gyönyörű szőke hajú lány volt,és így utólag,jó hogy nem lett végül köztünk semmi.És egyébként ha nem látom,el sem hiszem ,hogy ilyen létezik egyáltalán.
2016. dec. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért van idézőjelben, mert nyilván nem lehet teljesen jó. De nem mindent önös érdekből tesz, pl. ha lesegít egy idős némit a buszról, azt nem azért teszi, mert mások hősnek látják, hanem, mert idős, nehéz a táskája, magas a busz, úgy nevelték, hogy segítsen.
2016. dec. 13. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Például én mindig hazudok.Ha most is hazudtam akkor az előbb igazat mondtam,vagy Továbbra is hazudok?
2016. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nahát, köszönöm a nagyon hasznos választ...
2016. dec. 13. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!