Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezeletlen kényszerbetegséggel...

Kezeletlen kényszerbetegséggel mi lesz?

Figyelt kérdés
Félek hogy bántok valakit, ha nem gondolok rá, tudatosan kizárom akkor elmúlhat, vagy csak ha begyógyszereznek? A pszihológus is csak ezt a módszert tanítaná meg nem? hogy ne foglalkozzak vele
2016. dec. 13. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj el, aztán megtudod. Talán tud segíteni, talán nem. A pszichiáter valószínűleg egyből gyógyszert ír majd.
2016. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem egyből ír fel gyógyszert és nem muszály kérni
2016. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ideig küzdöttem ezzel a problémával. 17-18 évesen kezdődött, másfél-két évig tartott. Rettegtem, hogy bántani fogom magam vagy valaki mást (borzasztó agresszív, én-idegen gondolataim voltak), attól is, hogy megőrülök, szinte éreztem, hogy na, most biztos el fog kattanni az agyam, folyamatosan ezeken járt az agyam. A gyógyszerektől féltem, ezért pszichiáterhez soha nem mentem el.

Én egy idő után megtanultam ignorálni ezeket a gondolatokat, és fokozatosan elkoptak. Addig volt csak igazán nehéz, ameddig nem tudtam, hogy mi ez, egy ideig azt hittem, hogy pszichopata vagy skizofrén leszek, annak az előjele ez, és hogy tényleg meg fogom tenni azokat a szörnyűségeket, amikre gondoltam. Egy idő után ráakadtam a kényszerbetegség leírására a neten, rátaláltam különböző fórumokra, ahol láttam, hogy még olyan is van, hogy egy édesanya folyamatosan attól retteg, nehogy kidobja a gyerekét az ablakon. Mindenhol azt olvastam, hogy ettől a problémától szenvedő ember soha nem teszi meg azt, amitől fél, amikre kényszeresen gondol. Ez jelentősen csökkentette bennem a szorongást, és segített abban, hogy megtanuljam figyelmen kívül hagyni ezeket az automatikus, zavaró gondolatokat.

Azóta már nyomtalanul eltűnt az egész probléma, 6 éve nincsenek már ilyen gondolataim. Mellékesen megjegyzem, hogy helyette viszont van szép kis hipochondriám és egy enyhe kis szomatizációs zavarom + időnként ezekhez kapcsolódó szorongásom, de ez már nekem semmi. :D Boldogan élek amúgy.


Szóval létezik ilyen is, hogy jóra fordul a dolog még kezelés nélkül is.

2016. dec. 14. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan pszichiáter, aki 5 perc ismerettség után gyógyszert irt és azt mondta jöjjek vissza 6 hét múlva. Olyat keres, aki figyel is rád.
2016. dec. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert a gyogyszer utan konyebb kezelni ennyi
2016. dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Francokat. Az nem kezelés, hogy 6 hetente járjak vissza 5 percre gyogyszert iratni. Egy hét szedés után, felhivtam, hogy vmi nem jo, mert habzik a szám. Az volt a válasz, hogy nem baj.
2016. dec. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert vannak bizonyos mellékhatásai a dolognak, statisztikailag többen gyógyulnak meg gyógyszerekkel mind nélküle
2016. dec. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem gyógyultam meg töle.
2016. dec. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én jobban érzem magam azóta
2016. dec. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van akinek hat van akinek nem, ha nem hat ki kell próbálni egy másikat amire jobban reagálsz ennyi
2016. dec. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!