Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ketilept 200 mg az sok?

Ketilept 200 mg az sok?

Figyelt kérdés

200mg az sok?

Nem vagyok tisztaban ezzel a gyogyszerrel es a mellekhatasaival.

Elv az orvosom azt mondta nincs mellek hatasa.

De 200 mg az sok ..

Reggel es este kapok 25 ot es kiut..



2016. dec. 15. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezek lennének az orvos szerint nem létező mellékhatások:Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Hagyja abba a Ketilept szedését és sürgősen keresse fel orvosát, vagy a legközelebbi kórházat, ha az alábbi mellékhatások valamelyikét tapasztalja:

Láz, állandósult torokfájás, fekélyek a szájban (fehérvérsejtek súlyos csökkenésének lehet a következménye),

Magas láz, gyorsult légzés, jelentős vérnyomás-emelkedés vagy gyors szívverés, izzadás, izommerevség, szokatlan bágyadtság és álmosság érzése (a neuroleptikus malignus szindróma tünetei),

Epilepsziás rohamok, görcsök,

Allergiás reakciók, ami magában foglalhat, bőrduzzanatot és duzzanatot a száj körül,

A hímvessző hosszantartó fájdalmas merevedése.

Vérrögök képződése a visszerekben, különösképpen a lábakban (a tünetek magukban foglalják a duzzadást, fájdalmat és pirosságot a lábakban), melyek az ereken keresztül eljuthatnak a tüdőbe, mellkasi fájdalmat és légzési nehézséget okozva.

Ezek ritkán előforduló mellékhatások, többségük súlyos és azonnali orvosi beavatkozást követelhet.

Ha már hosszú ideje szedi a Ketilept-et, kialakulhatnak Önnél akaratlan mozgások általában a száj körüli izmokban, vagy a nyelven. Ha ez előfordulna, közölje azonnal kezelőorvosával.

Közölje orvosával, gyógyszerészével, vagy a gondozó nővérrel, ha az alábbi problémák közül valamelyiket tapasztalja a Ketilept szedése során:

Nagyon gyakori mellékhatások (10 betegből 1-nél több beteg tapasztalhatja)

Szédülés (eleséshez vezethet),

Fejfájás

Álmosságérzet (ez az alkalmazás során általában megszűnik; eleséshez vezethet)

Szájszárazság

Testsúlynövekedés

- Vérzsírszint emelkedés (lipidszint emelkedés, mint pl. trigliceridek és teljes koleszterin, LDL koleszterin)

- Bizonyos lipidek színtjének csökkenése a vérben (HDL koleszterin)

Megvonási tünetek (a kezelés abbahagyásakor jelentkeznek): hányinger, hányás, fejfájás, hasmenés, álmatlanság, szédülés, nyugtalanság. A gyógyszer szedését fokozatosan kell abbahagyni.

Gyakori mellékhatások (100-ból 1-10 beteg tapasztalhatja)

Szapora szívverés

Székrekedés

Emésztési zavar

Gyengeségérzés (eleséshez vezethet)

Karok és lábak duzzanata

Ájulás

Orrdugulás

Alacsony vérnyomás álló helyzetben, mely szédülést, ájulásérzést okoz (eleséshez vezethet)

Fehérvérsejtek számának csökkenése

Bizonyos májenzimek (transzamináz) értékeinek emelkedése

Prolaktinszint-emelkedés

Vércukorszint-emelkedés

Homályos látás

Rendellenes izommozgások, nehéz kezdeti izommozgatás, izomremegés, nyugtalanság, fájdalom nélküli izommerevség

Rémálmok

Étvágynövekedés

Ingerlékenység

Beszédzavarok

Nem gyakori mellékhatások (1000 betegből 1-10-nél fordulhat elő

Allergiás reakciók, beleértve a csalánkiütést, bőr és száj körüli duzzanatot

Epilepsziás roham

Bizonyos májenzim (gamma-glutamil-transzferáz) értékének emelkedése

Nyugtalanság érzés a lábakban

Eozinofil fehérvérsejt számának emelkedése,

Nyelési nehézség

- Akaratlan mozgások - főleg az arcon és nyelven, valamint a végtagokon (tardív diszkinézia).

A szív szabálytalan ingerületvezetése (QT-szakasz megnyúlása)

Ritka mellékhatások (10000 betegből 1-10-nél fordulhat elő

Láz, kifejezett álmosság, izommerevség, vérnyomás és szívfrekvencia kifejezett változása, beszűkült tudatállapot,(a neuroleptikus malignus szindróma tünetei)

Sárgaság

Mellduzzadás, váratlan tejcsorgás nőknél és férfiaknál egyaránt

A hímvessző hosszantartó fájdalmas merevedése

Vérrögök képződése a visszerekben (lásd "Figyelmeztetések és óvintézkedések" c. fejezet)

Nagyon ritka mellékhatások (10 000 betegből kevesebb mint 1-nél fordulhat elő)

Cukorbetegség (diabetes mellitus) (hajlam esetén)

Anafilaxia (súlyos allergiás reakció, súlyos légzési nehézség illetve sokk alakulhat ki)

Májgyulladás

Nem ismert gyakoriságú mellékhatások (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg)

Bizonyos fehérvérsejtek számának csökkenése (neutropenia)

A Ketilept alkalmazása esetén a következő mellékhatások szintén előfordulhatnak, ezeket vérvizsgálattal határozzák meg:

Fehérvérsejtszám csökkenés (ez a Ketilept-kezelés abbahagyása után megszűnik

A vérlemezkék (a véralvadást segítő sejtek) számának csökkenése

Eozinofilia: egy fehérvérsejt típus számának emelkedése, amely allergiás reakciót okozhat

Májenzimek mennyiségének emelkedése (ez a folyamatos Ketilept-kezelés során megszűnik)

Vérzsírszint emelkedés (lipidszint emelkedés, mint pl. trigliceridek és koleszterin)

A kreatin-foszfokináz-szint emelkedése (az izom egyik alkotója)

Vércukorszint-emelkedés

Prolaktinszint emelkedés (nagyon ritkán mellduzzadást és tejcsorgást okozhat férfiaknál és nőknél is, valamint nőknél a menstruáció kimaradását vagy rendszertelen havi vérzést okozhat).

A kvetiapin kezelés együtt járt a pajzsmirigyhormonok szintjének kismértékű dózisfüggő csökkenésével. A kezelés időtartamától függetlenül csaknem minden esetben a kvetiapin terápia megszakítására ezen mellékhatások megszűntek. A pajzsmirigy-hormonok szintjének csökkenése nem volt klinikailag jelentős.



[link]

2016. dec. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy a gyk-soknál ez valami új hóbort,hogy nem olvassák el a gyógyszerhez tartozó betegtájékoztatót?
2016. dec. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszer kétszer túladagoltam, 800-1200 mgot is bevettem. na, akkor már éreztem hogy nem kellett volna.... eleinte én is 25öt szedtem kétszer naponta, az első 3 héten kiütött rendesen. utána fokozatosan emelve lett 450re. Nem tudtam dolgozni, felkelni, létezni... sok volt. 100at irt fel legutóbb a doki, már az is sok. Én nem értem, 2 év után valamiért nagyon nem használ...
2017. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!