Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az a disszociatív zavar?

Mi az a disszociatív zavar?

Figyelt kérdés
Pár napja írtam, hogy egyik barátnőm milyen tüneteket produkál. Tegnap elvitték a sürgősségire. És ezt mondták, hogy ez a betegsége. Szorongásos pánikbetegséggel párosítva. De nem értem mi ez. Hiába nézek utána nem nagyon értem. Milyen több személyiség?
2016. dec. 16. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
2 üveg robitusszin és megtudod.
2016. dec. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi az, amit nem értesz belőle?

Viszont az, hogy a sürgősségin "ezt mondták", nem jelenet diagnózist. Disszociatív személyiségzavart pszichiáter diagnosztizálhat és nem ránézésre teszi. Szóval szerintem elég elhamarkodott dolog lenne erről beszélni egyelőre.

2016. dec. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy belinkelhetted volna a tünetekre vonatkozó kérdésed, úgy egyszerűbb lenne beazonosítani. (Én pl. nem találtam meg, igaz, csak átfutottam a témában a kérdéseket.)
2016. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Röviden és tömören annyit jelent hogy valakinek két személyisége van lehet akár agresszív vagy nem de ez ellen nem tud tenni az akinek ez a betegsége.Folyamatos személyiségváltakozás,emlékezetzavar,öngyilkossági késztetés stb..
2016. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pszichiátrián volt a sürgősségin. A pszichiátere vizsgálta meg. Szóval nem elhamarkodott.
2016. dec. 17. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!