Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre kevésbé látom az élet...

Egyre kevésbé látom az élet értelmét, lehet ez ellen tenni valamit? L/23

Figyelt kérdés

Tipikus balf... voltam mindig is, sose sikerül semmi, csak sodródom az eseményekkel. Sose sikerült összejönnöm senkivel, úgy általánosságban félek a férfiaktól és a szextől. Falun lakom, szeretnék állást vállalni de édesanyám rákos, és ápolnunk kell (pelenkázás, etetés). Miatta mondtam le annak idején arról a szakról is amire menni szerettem volna. Tudom k...ség ilyet felhozni csak most ez úgy kibukott. Lehet hülye is lettem volna oda.

Avagy alapvetően tényleg semmi értelme nincs az életemnek, ezt látom már évek óta. Mióta levelezős lettem az egyetemen és korombeleik társaságában sem nagyon mozgok, egyre f...ul érzem magam. Prozac-ot szedek, ez hatott annyira hogy ne azon járjon állandóan az eszem hogy hogyan kössem fel magam, de olyan naiv és hiú módon még boldog is szeretnék lenni.

Néha önző módon eszembe jut hogy külön költözök, de ráébredek később hogy tökegyedül meg méginkább lentebb süllyednék, nincs akiért éljek, magamért meg nincs kedvem.

Életem során jártam már vagy 6 pszichológusnál, egyik sem tudott velem mit kezdeni.

Esetleg valamelyikőtöknek van ötlete?



2015. nov. 12. 16:15
 1/6 Amarok Tonrar ***** válasza:
Pontosan mik azok az események vagy állapotok, amik szerinted segítenének kimozdítani téged ebből? Te mit teszel önmagadért a gyógyszerezésen kívül?
2015. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én át tudom érezni a helyzeted. Nekem akkor lett "jó" életem, amikor dolgozni kezdtem.


A nagy lejtő nekem 16 éves koromban kezdődött, amikor nagyapám lebetegedett és ápolásra szorult. Ő elég agresszív ember és a benne felgyülemlett feszültséget azzal adta ki, ha veszekedett velünk(volt, hogy a mentőket és a rendőröket is ki kellett rá hívni annyira elfajult, de semmit nem tudtak vele kezdeni).

Plusz ez idő alatt volt egy kapcsolatom is, ahol a fiú szintén elnyomott. Ez abban nyilvánult meg, hogy megtiltotta a magassarkút, beleszólt az öltözködésembe, hajviseletembe stb.

Amúgy általános és középiskolában sem volt sokkal fényesebb a helyzetem. Nem voltam sose népszerű, csak most a munkahelyemen. És nem volt eddig semmi értelme az életemnek.


Aztán 2012 a változás éve volt. Nagyapám elkerült otthonba, a srácot is kivágtam mint macskát sz*rni és végre legalább egy kicsit boldog lettem.

2013-ban elkezdtem dolgozni egy olyan helyen és munkakörben amint kb 14 éves koromban kitaláltam magamnak, hogy azzal szeretnék foglalkozni(konkrétan orvos mellett szerettem volna asszisztens lenni).


Az intézményünk alapból kicsi és elég központi szerepünk van, ráadásul mindenki ismer mindenkit-főleg minket/engem- és most úgy érzem ott magam mint egy királylány. Igazából az orvosokkal van közvetlen kapcsolatom, ők szoktak kérni vizsgálatokat és emiatt velük szoktam a legtöbbet beszélgetni is.


Neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy próbálj változtatni a helyzeteden. Anyukádat el lehet otthonban is helyezni, ha nem bírjátok már ellátni. Ez nem jelenti azt, hogy nem szeretitek, de mindennek van határa. Legyél önző egy kicsit. Ne hagyd, hogy emiatt rámenjen a fiatalságod és keress egy célt amit el szeretnél érni. Én egyszer arra gondoltam, hogy milyen volt régen és most. Hogy sikerült-e elérnem amit ennyi idős koromra szerettem volna és amikor arra gondolok, hogy legalább a munkahelyem és a kollégáimmal való viszonyom olyan amilyet szerettem volna(a párkapcsolatot nem említeném, mert az nálam botrányos) legalább ekkor öröm tölti el a lelkemet.


Bocsi hogy áriát írtam, de muszáj volt kifejtem.


23N

2015. nov. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Próbálok egyben válaszolni mindkettőtöknek:

Második válaszoló, nem baj hogy hosszabban fejtetted ki. Nálunk a gond alapvetően ott kezdődik, hogy nem édesanyám az egyedüli nehezen kezelhető személy a családban, itt van még nagynéném is, aki ugyan ápolásra nem szorul, de hasonló természetű mint a nagypapád (egy portán lakunk vele, a másik ház az övé). Már akkor is könnyebb lenne ha anyut elvinnénk egy intézetbe, de erről apu hallani sem akar, inkább szenved mellette, még akkor is ha végigvonyítja az éjszakát (nincsenek fájdalmai, "csak" agydaganata, és amiatt téveszméi). Tehát az egyetlen megoldás az lenne hogy ebből a lehetetlen környezetből kikerüljek, illetve hogy egyáltalán munkahelyem legyen, hogy elköltözöm, de

1. nincs szívem elhagyni aput, mert rajtam kívül senkije sincs (ő is nyugtatókon él már évek óta, "csak értem")

2. és nekem sincs rajta kívül senkim. Na jó, ez így nem igaz, a kutyám is itt van és őt imádom, de ha elköltöznék és vinném, egyedül hagynám egész nap szerencsétlent?


Ami kimozdítana, és újra értelmet adna az életemnek, az olyan dolgok tanulása lenne, amik csak pesten elérhetők (koreai nyelvet szeretnék tanulni, illetve elektronikus "zeneszerzést", vagy egyszerűen csak hangképzést (bár arra itthon is volna lehetőség). Az álommelóm padig hogy nyelvsuliban tanítsak nyelvet. :D (de itt is mindig csak pesti hirdetéseket látok) A közoktatás nagyon érdekes, már az egyetemi oktatóim közül is volt olyan akit meg akartak verni a szülők, nemhogy az általános és középiskolában. o.O De még titkárnő is szívesen lennék, vagy ügyintéző valahol.


Egyelőre elviselem ami van, csak most délután nagyon kiakadtam.

megvalósítható ötletek közül az se volna rossz ha egy olyan fodrász kezei közé kerülnék aki tud is mit kezdeni a hajammal, de hasonló szerencsém van velük mint a férfiakkal. :D

2015. nov. 12. 19:21
 4/6 anonim válasza:

Én 25 vagyok hasonló cipőben. Férfi dolog megoldódik, ha lesz valaki, aki kezdeményez és meg tudsz bízni benne. A szex nem feltétlen... de elég sanszos. Nálam nem jött be de tényleg ritka az ilyen. Valószínűleg mindenképp el kéne menned onnan ahhoz, hogy változást érzékelj. Feküdt apám olyan helyen, ahol agyműtét előtt/után állók, (mivel őt is műtötték) volt agydaganatos srác is... már az alatt a napi rövid idő alatt, míg ott voltam annyira borzalmas volt, hogy egy percig sem csodálom, hogy gyógyszereken élsz. :/ Nagyon sajnálom. Sajnos lehet anyudnak is jobb lenne, ha olyan helyre kerülne, ahol képzett ápolónők orvosok kezei között van, de nem tudom alapból milyen lehetőség van rá. Édesapád nem maradna teljesen egyedül egyébként, hiszen ott van a nehezen kezelhető nagynénéd. Azt nem várhatja senki, te sem magadtól, hogy feláldozd az életed. Ha a szüleid meghalnak ott állsz majd 30-40-50 évesen úgy, hogy semmid sincs? Amíg ezzel kapcsolatban döntésre jutsz nyelvet lehet tanulni online is, pl duolingo-n, online tanfolyamokon, blogokon és akármilyen kis faluban laksz szerintem lenne olyan gyerek, akin gyakorolhatnád a tanítást. :)

Nagy tiszteletet érdemelsz, amiért kitartasz a családod mellett... de gondolj kicsit magadra is. Ne csak úgy, hogy "rossz" vagy, hanem úgy, hogy hogyan tehetnéd jobbá az életedet.

2015. nov. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha külön tudnál költözni és egyetemre is jársz, akkor annyira rossz azért nem lehet.


Én 50 ezer forintból élek, esélyem sem lenne különköltözni az alkoholista balhés családomtól, még csak nő sem vagyok, aki bárki ingyen szívesen befogadna.

2015. nov. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia és most hogy vagy? Valamilyen szinten meg tudlak érteni. És Magyarország melyik részén laksz? Attól mert falun az még nem rossz, feltéve ha észak, észak nyugat magyarországon laksz. Az esélyek miatt. 25/f
2015. dec. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!