Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki egy egész életen át depressziós? Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

2016. dec. 16. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Úgy, hogy nem kezelik.
2016. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Sőt! Lúdtalpas is lehet valaki egy egész életen át! Miért is ne lehetne?
2016. dec. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Igen, úgy hogy egész életén át csak nyavalyog és nem tesz minimum mértékig semmit sem a változásért. Szerintem valamennyire jellemmel is összefügg az, hogy ki lábal ki ebből a dologból nehezebben.

Egyik rokonom olyan, hogy már nagyon régóta semmi másról nem lehet beszélni vele, bármit is szólnál hozzá, csak a panaszkodását és elkeseredettségét ontaná rád, nem lehet rajta segíteni, főképp azért nem mert egy adott ponton, ha kérdőre is vonnád, hogy mitől érzi megkeseredve magát, akkor kiderülne, hogy irreális elvárásai vannak, és hát azokkal meg mit lehet tenni?

Én egy depressziós embert csak annak fényében tudnék megsajnálni, ha tudom, hogy mi tette őt azzá, pl. sok mai tini, aki egy holmi szerelmi visszautasítás miatt játssza a depresszióst, az legtöbbször fáraszt.

2016. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon lényeges,hogy a környezetedben

létezik ilyen személy,vagy te éled át

amit írtál?

2017. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Igen létezik és sajnos aki már egyszer depressziós lesz, az depressziós is marad, vegyük példának engem, vannak dolgok az életbe amik eléggé zavarnak, ezt feldolgozni fel lehet, ez által a depresszió is enyhül, de mivel ezek már nyomot hagytak bennem, a depi bármikor felerősödhet. Ez a helyzet
2017. febr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 5

Szerintem az emberben sok minden nyomot hagy, pozitív-negatív dolgokkal együttvéve, épp azon a lényeg, hogy ha valaki a negatívra összpontosít jobban, az hat rá leginkább.

2017. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

A depresszió nem betegség, hanem állapot, akinek van, annak meg is marad egész életében.


Az más kérdés, hogy ha megtanul együttélni ezzel, akkor problémamentesen tud élni, és a környezete sem veszi észre, hogy depresszív.

2017. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Létezik. Itt vagyok én. Gyerekkoromtól fogva az vagyok. Ennek oka, hogy nem tudom elfogadni magamat, utálom a testemet. Szedek gyógyszert, járok orvoshoz, de ez semmit sem segít. Ez már így lesz amíg élek. Ráadásul anyám, apám is az volt egész életében, a hajlam örökletes is lehet.

Bírom, amikor a sok hozzá nem értő pofázik, hogy szedd össze magad, meg ne rinyálj. Kívánom nekik, ők is érezzék azt amit én és akkor majd megtudják, milyen depressziósnak lenni.

2017. ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok régóta, plusz mellette más mentális betegségeim is vannak. Terápiák, gyógyszerek sokaságán vagyok már túl, eredmény nélkül. Ezek mellett sok mást is tettem a gyógyulásomért - pl. leszoktam a piáról - , de ezek sem segítettek. Jelenleg konkrétan a nullához közelít annak az esélye, hogy valaha is normális életem lesz. Sajnos a családom sem érti meg ezeket a betegségeket/állapotot, bár az is igaz, hogy próbálnak segíteni. Lassan már eljutok oda, hogy nincs már miért élnem. 36/f
2017. ápr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Igen lehetséges, mióta az eszemet tudom depressziós vagyok. 18/L
2018. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!