Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy egy 11 éves gyerek depressziós legyen? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy 11 éves fiúról lenne szó. Egész nap rossz a kedve mindenben csak a negatív dolgot látja és nem képes jóra gondolni. Soha nem eszik semmit és ha eszik akkor is mindig azt mondja, hogy utalja. Nagyon sokat kiabál és hangosan beszél. Senkit nem enged közel magához. És ez már körübelül egy fél éva így van. Szerintetek mi lehet a baja? Ha nem depressziós akkor mi lehet? Kerlek ha nem tudtok normális dolgot hozzáfűzni ehhez a témához akkor ne írjatok. Nem vagyok kíváncsi a negatív gonosz kommentekre.

2015. szept. 27. 04:37
 1/7 anonim ***** válasza:

A depresszió sajnálatos módon nem korhoz kötött. De ebben az esetben én először arra gondolnék, hogy kamaszodik és kész - a keresztfiaimon is tizenegy éves koruk tájt jött elő ez a "senki nem ért meg engem" időszak.


Az az igazság, hogy így látatlanban képtelenség megmondani mi lehet a gyerekkel, főleg mert nem ismerem a körülményeket. Milyen a családja, mennyire nyugodtak a körülményeik? Milyenek az osztálytársai? Történt-e nagyobb változás az életében? Ez mind számíthat (sok más mellett).

2015. szept. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
vajon milyen élmény, trauma érhette, hogy ilyen lett a fiúcska? ezt csak ő tudja saját maga. talán a társaságban úgy kezelték, hogy ez alakult ki benne? szerencsés esetben feldolgozza és kinvi,. de az is lehet, hogy egy új barát jót tenne neki.
2015. szept. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hát elég sok minden történt vele mostanában kiköltözött egy másik országba és nem tudja a nyelvet. Csak néhány barátja van de azokkal se tud sokat beszélni és az előző sulijaban a tanár utálta és mindig kicseszett vele.

lehet ez okozta a gondot?! :(

hogy tudnék neki segíteni?

2015. szept. 28. 04:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 12 évesen lettem az, pszichológushoz is vittek, nem segített, úgyhogy hagyták a francba az egészet, most meg már 10 éve vagyok az és elcseszte az egész életemet jobban mondva nincs és nem is volt életem.

Szóval ha, bármi jele van depressziónak azonnali kitartó segítségre van szükség, mielőtt túl késő lenne (nekem már az), még ha, nem is akarja.

2015. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kérdező, ez komoly? ezek után még kérded miért ilyen?
2015. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
keress vel egykorúakat akik beszélik a nyelvet ,vidd el lya helyre ahol tud focizni vagy amit seret ,néha látogassatok haza.
2015. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat
2015. okt. 1. 02:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!