Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Rorschach-tesztnek két év...

A Rorschach-tesztnek két év az elévülési ideje. Ezalatt kiderülhet valakiről, hogy skizofrén?

Figyelt kérdés

Még szeptemberben készült a vizsgálat. Nem utalt jel pszichózisra, vagy kezdődő skizofréniára.

A helyzet azóta rosszabbodott, hallucinációk továbbra sincsenek, viszont memóriazavarok igen.

Pánikbeteg vagyok, és legutóbb generalizált szorongást is megállapítottak, deperszonalizációs és derealizációs tünetekkel. Nagyon nehezen viselem, és egyre inkább ellehetetlenednek a hétköznapjaim...

Ezek lehetnek tényleg a generalizált szorongás tünetei? A rövid memória zavarok, az önmagamtól világtól való elidegenedés?

Nagyon próbálom fenntartani a szociális életem, és a sulit sem hanyagolni, sikerrel vettem a vizsgákat, a programokra jártam.

Viszont a legtöbb nap csak szörnyű emlék, ha itthon vagyok egyedül, picit jobb, mert nem érzem a világot annyira távolinak...


Frontint szedek augusztus közepe óta, (kis mennyiségben napi nagyon max 1 mg) tudom, hogy nem ez a megoldás de egyszerűen nem bírnám ki máshogy.


Forduljak újra pszichiáterhez? Szedjek antidepresszánsokat? Azzal, vagy anélkül fogom elveszíteni a fiatal éveim legszebb részét?


20/L



2016. dec. 21. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

a) igen, kiderülhet

b) a leírás alapján semmi nem utal arra, hogy te az lennél

c) segítenek az antidepresszánsok! (ez csak saját tapasztalat) anélkül "inkább" elvesznek a fiatal éveid

d) a frontin nem sokat ér, főleg mire hozzászokik (mert hozzászokik) az ember szervezete


25L

2016. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a konkrét és korrekt választ!:)
2016. dec. 21. 22:03
 3/4 anonim válasza:

Szerintem ezek lehetnek a tunetei. Engem is generalizalt szorongassal diagnosztizaltak. Es en is hasonlokat erzek. Altalaban meg rendesen nem is latok. Meg az almaimra hittem hogy megtortentek. Es nekem is memoria zavarom van/volt, es elidegenes erzesem. Egyebkent hagyd abba a frontint.

Nekem kezdetben azt gondoltak,hogy Bipolaris zavarrol van szo, mivel eleg eles hangulatvaltozasaim is vannak. De azota azt elvetettek, es maradt a ciklotimia es a generalizalt szorongas. Nem hinnem hogy barmi mas bajod is van ezen kivul. Csak a szorongas valtotta ki ezeket. Egyebkent en nagyon rosszul voltam. Utaltam ebren lenni, annyira rossz erzes volt. Elmenni valahova meg egy remalom, sokszor hazakellett menjek ezek miatt. Az egyetemrol ki kellett menjek orakrol. De vegul sikerult jobban lenni. Hagyd abba a frontint szerintem. En spitomint szedek, de lassan azt is abbahagyhatom. Meg keress egy olysn pszichologust aki joarc. Akivel megtudsz mindent beszelni. Es keress egy jo termeszetgyogyaszt, es tarts be mindent amit mond!

20/L

2016. dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát akkor te is megjártad a poklot...

Ezt tényleg csak az érti igazán aki átmegy ezen sajnos. Neked mennyi időbe telt a felépülésed?

Utána néztem a Spitominnak, hogyha felmerülne pszichiáternél tudjam miről van szó. Azért elég komoly mellékhatások vannak felsorakoztatva, és a legdurvább a pszichére ható, ugyanis előfordul közöttük a pszichózis, a hallucináció és hasonlók, amik azért nem kis dolgok... Neked jelentkeztek ettől valami extrém mellékhatások?


A frontinról ahogy jó kezekbe kerülök igyekszem megválni, de nem tudok nélküle élni, ahogy abbahagyom visszaerősödnek a tünetek és képtelen vagyok élni, az a baj, hogy már a bezárt szobán belül is.


Köszönöm a válaszod!

2017. jan. 1. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!