Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek, hogy tudnám...

Szerintetek, hogy tudnám rávenni a munkatársamat, hogy legyen velem normális?

Figyelt kérdés
Kinti közmunkán dolgozom,és egy anyám korabeli alkesz nővel vagyok legtöbbet.Az esetek 98% ban ,ha szépen beszélek valakivel ,akkor velem is tisztelettudóak.Gorombán kér meg,hogy álljak,üljek arrébb,de legtöbbet hallgatag,és ha otthon a szintén alkesz párjával gondja van ,akkor rám zúdítja a reggeli első 10 percben.Nem szoktam szó nélkül hagyni,de tudatosítom érzéseimet.Nem vonzom az ilyeneket évek óta.Régen nyuszibb voltam.Egyébként jó szívű,bizalmas velem..Kipróbáltam,hogy én is fennhangon visszaszólok.Nem történt változás.Kipróbáltam ,hogy szépen közlöm vele,bántó magatartását.Ilyenkor beismeri idegességét,meg állítja jogosan szólt rám.Lehet én csesztem el ,mert én is bizalmas voltam vele.

2016. dec. 21. 18:45
 1/3 gömbicica ***** válasza:

szerintem elég neki a maga baja :( :(

az ilyen problémák megkeményitik az embert. ha egy kis alkohol is hozzáadódik sokkal rosszabb.

Hallgasd meg, és próbáldl meg bátoritani, hogy erősitsd az önbizalmát.

2016. dec. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Úgy érzem kedvel engem az az asszony,és nem állandóan ilyen,még adja is a tanácsokat,hogyan tudjam még jobban képviselni mások mellett az érdekeimet,és be is jönnek a tanácsai jobban ,mint a pszihológusnak. Régen a gyerekkori elnyomás miatt sok gondom volt vele.Biztat arra is,hogy neki is pofázzak vissza nyugodtan..Sajnos rövid ideig én is ittam,és keményebb voltam tőle,de lettem.Ilyen áron ne legyek bátor.37 éves nő vagyok állítólag két gyerek után is vonzó,és látom miként néz ki az,aki iszik.

Én azt tapasztaltam,hogy senkit nem tudok rákényszeríteni a magatartása megváltoztatására,ha több kettőnél visszaszólok,de ritkán kerülök most már ilyen helyzetbe.A volt anyósom alapjáraton kritizálós betegesen.Elhanyagolt küllemű,a férfiakat nem szereti,és a viselkedésével kompenzál.Neki is visszaszóltam sokat,és olyan maradt.Gonosz természetű.Sőt tapasztalom,ha az illető alaptermészete goromba,akkor csak azért is képes úgy szólni.Lehet igazad van,mert lehet akkor kéne elgondolkodnom,ha mindenki ilyen velem,és bárhol,ahova megyek.Amikor utóbb voltam a pszihológusnál,nem látta már rajtam azt a bizalmatlanságot,amit korábban.

2016. dec. 21. 19:15
 3/3 gömbicica ***** válasza:

Bizalmatlan voltál másokkal szemben?

vaon miért?

azért az, hogy bizalmas vagy egy munkatárssal, (most tök mindegy, hogy közmunkás, vagy bármi más munkakapcsolatról beszéltünk) nem jogositja fel a feleket, hogy a bizalommal visszaéljen.

Csak kellő intelligencia szükséges, hogy egymásnak kiönthessük a szivünket, meghallgassunk, és meghallgattassunk, mindezt ugy, hogy nem kürtöljük tovább a világba.


Ha számodra kellemetlen ez a munkakapcsolat, nem tudod magad máshová kérni?

2016. dec. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!