Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség kell? Talán valakinek...

Segítség kell? Talán valakinek lesz egy jó ötlete mert nekem már nincs.

Figyelt kérdés
A párom szerencsejáték és alkohol függő. Dolgozik a fizetése egy részét rendesen haza adja.Nem agresszív.De az a baj,hogy a szociális viselkedése,énképe,fejlődésre való hajlama egyáltalán nem létezik.Minden nap játszik sportfogadás,lottó,kaparós sorsjegy.Reggel nem vizet iszik hanem alkoholt,ha munkába megy akkor is.Onnantól kezdve egész nap folyamatosan iszik.Nem tudom,hogy csinálja de nem lesz részeg.Gondolom a szervezete már meg szokta.És ha nem marad pénze ezekre akkor is elkölti a pénzét.Ráadásul teljesen normálisnak találja ezeket a dolgokat.Próbáltam rávezetni,hogy ez nem normális de szerintem nem is érti miről beszélek.Hogyan adhatnám tudtára finoman,hogy jobb lenne neki is ha felkeresne egy pszichiátert? Nem szeretem már,de a közös baba miatt úgy gondolom,hogy emberi kötelességem segíteni neki.

2016. febr. 21. 08:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Csak azon lehet segíteni, aki akarja a segítséget. Egyszer el kell jutnod arra a pontra, hogy belásd. Csak a baba miatt ne maradj vele, többet fogsz ártani úgy, mintha külön lennétek.
2016. febr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az emberi kötelességből segítés jó dolog, persze. De sokan ezt félreértik, mert pont ezzel a hozzáállással, nyugodt légkörrel, támogatással biztosítják, hogy a szenvedélye megmaradhasson.

Ezen kívül a gyermekre is hatással van a családi stressz és nagyobb eséllyel alakulhat ki nála is majd függőség.

A lifenetwork-on van a Sokkoló függőségek c. műsor. Érdemes párat megnézni és az alapján segíteni, ha ő nem akar elmenni segítséget kérni.

2016. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A baba még úton van. Van időm még kifilózni mi legyen. nem rossz ember amúgy. De én egyáltalán nem szeretném ha a gyerekem, pláne ha fiú lesz ezt a viselkedési normát lássa. Már nagyon bánom, hogy idáig fajultak a dolgok, hamarabb kellett volna nyitott szemmel lássak. Azt gondoltam, hogy majd meg komolyodik. Órisáit tévedtem! Most már muszáj kitalálnom valamit. Kismamként keresem a munkát mint egy őrült,hogy minél hamarabb kikevergőzzek ebből .
2016. febr. 21. 09:46
 4/15 anonim ***** válasza:

Értem. Viszont a baba a méhen belül is érzi a stresszt.....

Attól, hogy valaki függő, lehet még jó ember is, csak valamiért így alakult az élete. Ha nem érez felelősséget a gyógyulásával kapcsolatosan, nem tesz lépéseket a függősége megoldásában, akkor egyértelműen annak a személynek fontos lépnie, aki a leginkább a környezetében van.

Nézd meg a Sokkoló függőségeket. Segíteni fog, hogy ki tudj alakítani egy hatékony tervet.

2016. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Láttam már én is ezt a műsort. De egy showjátékra nem szeretném alapozni a döntéseimet. Ezek megrendezett események úgy mint nálunk a Családi Titkok. Segíteni szeretnék neki, egy gyeremekét már elvesztette emiatt. Megértem az asszonyt,hogy nem engedi a gyereket,hogy találkozzanak kettesben. igazából én sem szeretném,hogy ebben nővekedjen a gyerekem. Inkább maradok egyedül akkor. Nem lehet egy életen át, figyelmeztetni a gyereket, hogy " Na látod, hogy apád milyen rosszat csinál ? " Ez nem megoldás. Én is tudom a megoldást. El kell hagynom, és ha változik akkor újra gondolni a dolgokat. Fiatal vagyok még ahhoz hogy elrontsa az életem egy függő ember.
2016. febr. 21. 10:21
 6/15 anonim ***** válasza:

Figyelj! Ha csak a showműsor jut eszedbe erről a sorozatról, akkor nem érted meg a lényegét.

Nem feltétlenül azt kell követni, ami a műsorban van, nem csak azért érdemes nézni, mert érdekes vagy nincs jobb dolga az embernek, hanem felhasználni, kivitelezni belőle, amire az embernek lehetősége van, ill. átgondolni még a terapeuta válaszait, javaslatait és tanulni belőle annyit, amennyit csak lehet.

Ennek a műsornak a terápiás alapját, eljárásait alkalmazzák a pl. a közösségi pszichiátriákon belül is, mert jó terápiás lehetőség. (Első kézből tudom, mert szakember vagyok.)


Egyből ez jutott eszembe: hányan támadják pl. az eü. show-műsorokat ezért meg azért, de hány embernek nyitották már fel a szemét, hány ember jött már rá, mit is szükséges tennie X helyzeteben, mert megnézett ilyen műsort, majd a gyógyulás útjára lépett, mert már tudta, milyen lehetőségei vannak, mit kell tennie a gyógyulásához.


Nem a show a lényeg. Az a lényeg, mit vagyunk képesek belőle hasznosítani, tanulni.

2016. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem fog megváltozni. Hiába áltatod magad, látod te is, hogy milyen. Így csak magadnak teszel rosszat és persze a picinek, mert mindig adsz neki egy utolsó esélyt. És mindig fogsz így adni neki egy utolsó esélyt. És ki fogja használni, mert nem hülye és nem önmaga ellensége. Szóval inkább most hozd meg a döntést, később nehezebb lesz mindenkinek. Főleg a gyereknek. Rá gondolj, ha magadra nem is...
2016. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nem fog megváltozni :(

Igyekszem keresni a lehetősségeimet és miharabb változtatni az életen.

2016. febr. 21. 11:26
 9/15 anonim ***** válasza:
Az alkoholistával nem az a baj, hogy tönkreteszi magát, hanem az, hogy a közvetlen környezetét teszi tönkre. Ha ehhez még egyéb függőség is társul, az egy kész időzített bomba. Menekülj!
2016. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ne úgy képzeld hogy ő kemény alkoholista. Rendetlen,koszos,ilyesmi. Ha szembe jönne veled az utcán meg se mondanád róla. Pont ezért zavar engem annyira. Mert hogy ennyire megszokta a piát szervezete. Gyakorlatilag e körül forog az élete. Én úgy tapasztaltam,hogy a piásnak elferdül a valóságról alkotott képe is. Ami a nem piásnak elképzelhetettlen az neki természetes.
2016. febr. 23. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!