Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sportfogadás? Elég hosszú...

Sportfogadás? Elég hosszú lesz a leírás?

Figyelt kérdés

sziasztok. előre is elnézést kérek a helyesírási hibákért.

magamról: 17 éves vagyok, szegény családból. ennyi elég is.

2014 októberében megraktam az első tippmixem. az nem nyert. rá egy hétre tettem még egyet, azzal nyertem 7 ezer forintot. (igazából azért kezdtem mert munka nincs, és nem igazán engedhetjük meg magunknak anyagilag, hogy kapjak egy telefont)

hetekig játszottam, hol nyertem, hol nem, de akkor már 50 ezer plusszban voltam. ezután csak buktam, és hülye mindig vissza akartam nyerni az elbukott pénzt. már kértem kölcsön is, csak hogy rakhassak egyet. tegnap raktam az utolsót, már nagyon elegem van, tönkre tesz idegileg ez a fogadás, mindig egy megy el. most is gondolok rá, milyen jó lenne tenni egy mixet, legyen pénzem, de már arra sincs hogy rakjak egyet a lottózóban.

most akkor én függő lennék?

végére még hozzátenném, nem azért kezdtem játszani, mert én ezt annyira nagyon akarom. csak mint egy átlagos 17 éves, szeretnék ezt-azt. moziba elmenni, haverokkal valahova, egy telefon, stb.

anyát nem nyaggatom azzal, hogy vegyen nekem telefont, mivel tudom, nem engedheti meg ő se magának ezt a fajta luxust (mivel lg g3-mat szeretnék) és nem azért mert hűű de menő, hanem mert ár/érték aránya elég jó.

na mindegy.

a lényeg hogy most én függő vagyok? én vagyok az önző, a rossz, amiért nem mástól akartam kérni, hanem magamnak akartam megvenni amire szükségem van?



2015. márc. 10. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Ár érték aránya hogy jó 100ezres telefonnak? Mivel tud az többet, mint egy 50ezres?


Na mind1, mikor nincs pénzem én is 100rugós dolgokról álmodozom, csak épp én rá is jövök, hogy ez mekkora nyomorékság. Másnak meg marad a kölcsön pénzből való szerencsejátékozás...

2015. márc. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

pl a processzor, a felbontás, ram, támogatottság, kamera

azt a pénzt én vissza is adom, csak hogy tudd.

2015. márc. 10. 09:00
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Igen függő vagy. Adósságba vered magad, hogy játszhass.

Regisztrálj diákszövetkezethez és menj el dolgozni.

2015. márc. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as. regisztráltam, lassan egy éve már, és semmi. ebben a megyében a felnőttek sem tudnak elhelyezkedni, nem hogy diákok.
2015. márc. 10. 09:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez már függőség.

Nem a levegőbe beszélünk, amikor azt mondjuk, hogy ebből nem lehet megélni. A legnagyobb hiba meg pont az, ha biztos bevételi forrásként tekintesz rá.

Nem hiába szerencsejátéknak hívják: egyrészt játék (kéne, hogy legyen), másrészt meg szerencse kell hozzá. Ha pedig anyagilag szűkösen álltok, talán nem kéne még azzal is rontani a helyzetet, hogy ilyen hülyeségekre kölcsönkérsz.

Én 16 éves korom óta szerencsejátékozok (akkor még inkább totózni szoktam), de mindig tudtam, hogy amit felteszek, azt nem biztos, hogy viszont látom. Ha pénz kellett, akkor eszembe nem jutott volna hazárdírozni.


"én vagyok az önző, a rossz, amiért nem mástól akartam kérni, hanem magamnak akartam megvenni amire szükségem van?"

A tényeket meg ne torzítsd, ne ezzel próbálj a hülyeségedre önigazolást találni! Tudod te nagyon jól, hogy mi a tényállás, ne alkalmazz efféle érvelési hibákat! Tudod nagyon jól, hogy egyáltalán nem az a gond, hogy nem akartál másoktól pénzt kérni. (Bár tippmixre mégis kértél másoktól pénzt...) Hanem az, hogy ami volt, azt hülyeségekre elszórtad.

Nem a szerencsejátéktól kéne várni a csodát, egy-két kivételtől eltekintve hosszabb távon mindenki veszít rajta.


Diákmunkáról hallottál? Persze, nem fogsz egy csapásra százezreket keresni, lehet, hogy hónapokig kell majd gyűjtögetned rá, de azzal veszíteni biztos nem fogsz, és elmondhatod, hogy te a saját pénzedből vetted.

Persze, most jönni fog a kifogás, hogy diákmunka sincs. Lehet. De idővel akad.

Másrészt meg meg kéne értened, hogy ha valami nincs, akkor az nincs. Ha nincs pénz, akkor nem lehet felesleges luxuscikkekre elszórni. Egy százezres csúcsteló tök felesleges sznobság, pláne úgy, hogy az embernek alig van pénze. Akkor vegyél egy szerényebb telót, vagy vegyél egyet használtan. (Azoknak sokkal jobb ám az ár/érték arányuk!) Persze, azzal majd nem villoghatsz a haverok előtt, hogy "az enyémben négymagos proci van, és nagyobb a felbontása, mint egy átlagos monitornak, amit persze egy átlagos emberi szem úgysem képes megkülönböztetni a feleakkorától". Ha valamire nincs pénz, akkor meg kéne érteni, hogy bizonyos téren meg kell elégedni kevesebbel is.


"azt a pénzt én vissza is adom, csak hogy tudd."

Miből? Majd abból, amit tippmixen nyersz? Amire megint mástól kérsz kölcsön? Vagy abból, amit majd anyudtól kérsz? Mert akkor közvetlenül tőle is kérhettél volna a luxus igényeidre.


Az a baj, hogy te még mindig azon a bizonyos magas lovon ülsz, amiről nem ártana leszállnod. Túl el vagy szállva magadtól, pedig csak egy sima játékfüggő vagy. Első körben ezt kellene elfogadnod ahhoz, hogy tovább tudj lépni, és ki tudj gyógyulni a függőségből. Csak ehhez szembe kéne nézned a tényekkel, és nem üres kifogások mögé bújnod.

2015. márc. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Előttem vannak igazságok és vannak tévhitek is. Először is, 17 évesen hagyd abba a szerencsejátékot, a kölcsönkérést, én tapasztalatból mondom, hogy csak a bajod lesz belőle, nyomorba dönt, főleg olyan korban.


Ha már lesz saját kereseted, és kaja, rezsi, stb. mellett marad rá keret, akkor fogadj.


Amúgy meg minek egy 17 évesnek LG g3? Ha már annyira ultrahipermodern telefont akarsz (amire a vagánykodáson kívül semmi szükséged nincs, erre a nyakamat tenném), akkor vegyél egy Samsung Galaxy Note2-t, használtan, 50ezerért, tepsi kijelző, rohadt gyors procival, rammal, stb...


Az előttem szólóknak csak annyit írnék, hogy akkor beszéljetek arról, hogy meg lehet-e élni sportfogadásból vagy nem, ha bizonyíthatóan nincs olyan ember, aki megél belőle. Van egy rossz hírem: elég sok ilyen ember van itthon (is).


De ettől függetlenül 17 évesen inkább a tökeiden számold a szőrszálakat, max 200-ért rakj mixeket, mert ez még nem az az időszak, amikor neked sportfogadni kell.


Ülj a hátsódon és legyél türelmes, kitartó, kemény (tanulásban és munkában), aztán olyan telefonod lesz pár év múlva amilyet akarsz.

2015. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!