Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Együtt élek édesapámmal aki...

Segador kérdése:

Együtt élek édesapámmal aki már 5. éve paranoid skizofréniában szenved. Létezik erre valami megoldás?

Figyelt kérdés
Szedi a gyógyszereit, melyek hatnak egy darabig (max 1 hónap), aztán onnan folytatjuk ahol abbahagytuk. Állandó hallucinációi vannak képekben és hangokban egyaránt. Ő azt hiszi megakarják ölni a saját házában. Én már mindent megpróbáltám a segítésében amit csak tudtam, értem ezalatt, hogy az éjszaka középen kimegyek vele ha hall valamit, itthon maradok vele. A betegsége már olyan szinten elfajult, hogy nappal alszik este pedig felvan és hallgatja, hogy mikor törik be az ajtót (ismétlem 5. éve) továbbá egyedül nem mer egy szobában maradni. Nekem ez már sok, az éjszakai felköltések, az egész napos mesék, hogy be van kamerázva a házunk, ezt-azt el akarnak lopni, ma betörik az ajtót és megölnek minket stb.19 éves léttemre elkezdtem őszülni és ha már csak felhozza ezt a témát (minden nap felhozza) akkor egy bizonyos idő után az idegességtől rángatózni kezdek (félek ha ez továbbra így folytatódik epilepsziás leszek).

2016. dec. 23. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
fú ba..meg én tuti elköltöznék,azt a barmot meg bezáratnám a sárgaházba.
2016. dec. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Epilepsziád biztosan nem lesz ettől.

Szerintem jobb lenne ha édesapáddal szakemberhez fordulnátok, aki nem csak a gyógyszert írja fel, hanem terápiát is végez. Egyébként sajnos ezt nehéz elfogadni, de édesapád nem tehet róla hogy mentálisan beteg

2016. dec. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem megfelelően van gyógyszerelve apukád! Kérj az ünnepek után segítséget a háziorvosodtól. Erősebb gyógyszert fog kapni.
2016. dec. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy mint a legtöbb paranoid skizofrénben szenvedő beteg nem foagdja el a betegségét. Ő azt hiszi azért noszogatjuk az orvoshoz, mert ki szeretnénk dobni a házból :( . Sajnos etéren tehetetlen vagyok, azért mégsem hívhatom rá akaratán kívül a mentőket, mert ő ezt nem segítő szándéknak venné. Az elkötözés pedig nem opció! Egyrészt egy beteg embert nem tudom ki hagyna magára (ha csak ketten élnénk együtt), másrészt anyám és tesvérem is velünk lakik. Az őszintét megvalva hiába az apám, de sosem lehet tudni, hogy egy ilyen súlyos betegség mit válthat ki belőle. Jelenleg amennyit csak tudok itthon maradok, hogy ha esetleg történne valami( gondolok ezalatt arra, hogy a családtagjait sem ismerné fel és esetleg ellenségnek nézne minket) inkább legyek itthon és meg tudjam ebben állítani.
2016. dec. 24. 10:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Továbbá a pszihiátriai orvosát idézve : " Amég nem ön és közveszélyes addig nem zárhatom be akaratán kívül." . Tehát amég nem éri el azt a szintet, hogy nem fog megismerni és ezáltal megtámadni addig nem tehet az orvos semmit.Így végülis a probélma nem csak az idegesség, hanem az állandó életveszély is.
2016. dec. 24. 10:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg célszerű lenne felhívni az orvost, hogy a gyógyszer nem úgy hat, ahogy azt gondoltátok. Persze semmilyen gyógyszer nem fogja kiiktatni a tüneteket, az csak enyhít rajtuk!! Milyen gyógyszert szed és milyen mennyiségben? Sajnos ez a betegség ezzel jár.... Ha gondolod írhatsz privátban, itt hasonló a helyzet, bár más a szemszög.
2016. dec. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is éltem ilyen beteggel. Ha teheted költözz el, eltarthat még 20 évig ez.
2016. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régi a kérdés. Mi történt azóta? Ha még aktuális próbálj a Feldmár intézetben segítséget kérni.
2019. máj. 5. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!