Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszan tartó depresszió...

Hosszan tartó depresszió ellen mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval 4 éve volt egy durvább szakítás, azóta megtörtem. pár hétig mély depresszióban voltam, tipikusan minden volt akkor, majd hirtelen elmúlt, de azóta nem érzek se örömöt, se bánatot, csak vagyok.

22 éves vagyok, van pénzem, munkám, saját házam, bejártam a fél világot, sportolok, állítólag ronda se vagyok, de valahogy nem tudok boldog lenni, nem tudok örülni semminek, semleges minden. Könnyen barátkozok, könnyen megértetem magam bárkivel,de barátok sajnos nincsenek, nem tudok mélyebb kapcsolatot senkivel kialakítani. Voltam pár pszichológusnál, semmit sem ért.

Volt valaki ilyen helyzetben?



2016. dec. 18. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem érzel olyat hogy hiányzik az illető akivel véget ért a kapcsolatod? Hogy ő volt az igazi és hiba volt elengedni?
2016. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szoktam rá gondolni, nem is hiányzik. Semleges számomra. Nem szoktam a múlton se rágódni, ezért fura az egész.
2016. dec. 18. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom, én jártam így ahogy írtad és én rájöttem hogy az volt a probléma hogy hiányzik. Reméltem hogy tudok segíteni.
2016. dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem baj, köszönöm szépen az értelmes választ :)
2016. dec. 18. 21:54
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem érdemes lenne egy másik pszichológust is megpróbálnod, lehet, hogy csak nem passzoltatok, nem tudtál megnyílni előtte.. Az írásodból úgy tűnik, hogy nem igazán tudod, miért vagy ilyen, amilyen. Pszichológushoz pedig nem csak a mentális betegek járnak, hanem azok is, akiknek szükségük van némi önismeretre. Sajnos a legtöbben nem ismerjük megfelelően magunkat, nem látjuk át a hibás viselkedési-gondolkodási sémáinkat, és emiatt nem is tudunk úgy funkcionálni, ha szeretnénk. A pszichológus pedig tükröt tud neked mutatni, és egy relatíve objektív szempontból segít neked jobban megismerni önmagad.

Kiskorodban megkaptál mindent? Milyen volt a szüleiddel való kapcsolatod? Én pl. hihetetlenül elkényeztetett voltam, és úgy gondolom, ebből ered a tiédhez hasonló problémám, hogy "nem elég jó semmi".

2016. dec. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szakítást fel tudtad dolgozni? Lehet hogy mélyen valahol magadban mégsem és emiatt érzed ezt. Volt azóta kapcsolatod? Talán jön majd valaki akivel boldognak érzed magad. Igaz hogy első sorban magunkban kell keresnünk a boldogságot, de az egyedüllét nem segít semmin, kell valaki aki miatt boldognak érezhetjük magunkat. És az hogy nem tudsz mélyebb kapcsolatot kialakítani valakivel, én úgy gondolom hogy lehet hogy nem olyan társaságban vagy akivel tudnál mélyebb kapcsolatot kialakítani. Én is így voltam, depressziós voltam és nem is tudtam beilleszkedni semmilyen társaságba igazán, és üresnek éreztem magam, aztán jött valaki és vele egyből ment minden ami azelőtt mással nem, csak vele is csúnya vége lett nemrég, de azt megtanultam hogy a pszichológus nem minden, hiába van diplomája és hiába szakértő sokkal többet ér egy olyan ember akiben meg tudsz bízni és őszinte érdeklődést mutat és nem csak a pénz miatt. Tudom hogy könnyű azt mondani, de én hiszem azt, hogy megtalálod az örömet az életedben.
2016. dec. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az # 5 hozzászóló által írtakhoz csatlakozom.

A pszichoterápia akkor tudja kifejteni a hatását, ha a páciens és terapeuta jól összeszokott "csapatot" alkotva képes tartósan együttműködni.

Ha "pár pszichológusnál" voltál, az azt jelenti, hogy egyikkel sem vitted végig a folyamatot. Ez pedig így minden, csak nem hatékony.

A legjobb az lenne, ha találnál EGY pszichológust, akivel jól tudsz együttműködni és vele alakítanál ki egy mélyebb terápiás kapcsolatot. Egy hatékony terápia hosszú ideig tart: évekig akár. Ez nem azt jelenti, hogy már menet közben ne lennének eredmények, de az igazán tartós és érdemi hatás elérése bizony hosszú idő.

4 éve tart fenn nálad ez az állapot... ennyi idő alatt már jól is lehettél volna, rendeződhetett volna az életed. Döntsd el, hogy van-e újabb 4, vagy akár több éved sebeket nyalogatni, vagy most már inkább rálépsz a fejlődés útjára...

2016. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!