Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A budapesti Thalassa Ház-zal...

A budapesti Thalassa Ház-zal kapcsolatban néhány kérdés?

Figyelt kérdés

Aki már volt benn a Házban, tudna nekem válaszolni néhány feltett kérdésre?

Február végén szándékozom elmenni az interjúra BPD, OCD, GAD és addikció négyesével.

Először is az lenne a kérdésem, hogy a gyógyszerelést mennyire tartják ellenszenvesnek? Erős nyugtató függőségem van, mindig csak estére, de akkor akár 3 mg-ot is, már csak az akkora dózis hat, nagyon régóta az alprazolámot. Valamint antidepresszáns kezelésre is mindenképp szükségem van az kényszergondolatok miatt, és a szorongásos zavarok is nagyon súlyosan dalolnak, a borderline-ból is az erősebb fajtát fogtam ki, annyi előnyöm viszont van, hogy a "csendesebb" fajta vagyok. Tehát, ha dühkitörésem van, nem a szobát verem szét, hanem inkább magamnak esek, már ha ez előnynek nevezhető...Szóval ott alkalmaznak gyógyszeres kezelést is, ugye? Nagyon félek, mert feküdtem már pszichiátrián tinédzser koromban, ahol rámlegyintettek tinihiszti diagnózissal, és semmi gyógyszert nem kaptam, a szorongás pedig az őrületbe kergetett, sokkal súlyosabb állapotban jöttem ki, mint ahogy bementem. Tehát vannak előzetes negatív tapasztalatok, és ide tényleg azért szeretnék menni, hogy kicsit összekaparjanak és én is összeszedjem magam, hogy tudjam folytatni az egyetemet, és a jelenlegi pszichológusommal a mélylélektani terápiát.

Másik kérdésem lenne, hogy olvastam a szabályzatot az elektronikus készülékek használatáról, hogy mikor kaphatjuk meg a telefonjainkat, laptopjainkat stb. Azt tényleg annyira komolyan veszik? Mármint úgy értem, hogy az egész napos terápiák mellé természetesen egyértelmű, hogy nem szükséges mobiltelefon, de ha már lezajlottak a napi programok, akkor megkapjuk a készülékeinket? És ehhez kapcsolódóan: van-e internetelérhetőség a Házban? Wifi kapcsolatra gondolok, mert ez nem pszichiátria ugyebár, tehát nem az a cél, hogy teljesen elzárjanak a külvilágtól, tekintve azt, hogy bármikor kisétálhatok az intézményből, ha éppen nem tetszik. Nagyon fontos lenne nekem az internetelérhetőség, és ha van, meg tudnátok mondani, hogy milyen minőségű? Mármint gyorsaságra. Tudom, nem szállodába megyek, de magát a helyet tekintve szerintem megfelelően figyelnek mindenre, és biztosítanak mindent.

Illetve egy kérdésem lenne még? Mennyire van kórházi 'feeling'-je a Háznak? Rettegek a kórházaktól a gyermekkori pszichiátriás 'élményem' óta, ami egy laza 2 éves PTSD-t okozott. Elképesztő embertelen bánásmód folyt azon a helyen, és még csak néhány napja merült fel az ötlet, hogy félévhalasztással vonuljak be, ne toljam nyárra, mert nagyon súlyos a mostani állapotom, ne kockáztassunk, de már kísértenek a rémálmok a pszichiátriával kapcsolatban. Amikor nem volt kilincs az ajtón, és végig kellett nézni az autista gyerekek rohamait, nem mehettél ki még a szobádból sem, borzalmas volt, mint egy börtön. Szóval érdekelne, hogy milyenek a szobák, meg az egész intézmény belülről. Ugye itt csak 18. életévüket betöltött pácienseket fogadnak? Tehát itt nem lesznek kisgyerekek, ugye? És gondolom az intézmény úgy működik, hogy azokat a pácienseket fogadja, akiknek úgymond valamilyen szinten ép az elméjük. Ezzel a mondatommal nem a súlyosabb pszichiátriai betegeket akarom gúnyolni, de egy erős skizofréniást gondolom nem fogadnak. Milyen a közösség? Amikor ti bennt voltatok, milyen idős betegek voltak veletek? Koedukált az intézmény benntfekvős intézménye, vagy össze-vissza kapjuk meg a szobánkat? És mennyi a nemek aránya? Egyforma arányban vannak férfiak és nők is?

Tudom, rengeteg kérdés, és ki kiváncsi, hamar megöregszik, de nagyon hálás lennék, ha valaki választ tudna nekem adni ezekre a kérdésekre.

Nagyon szépen köszönöm előre is.

És Kellemes Ünnepeket! :)



2016. dec. 26. 19:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos a Thalassa nem fog segíteni. Kétszer is voltam bent első interjún, egyik alkalommal se vettek fel, pedig nem vagyok másokra veszélyes, nem akartak (szerencsére) gyógyszerrel tömni, a feltételeik gyógymódjaik megfeleltek volna nekem, de minden létező intézményből - munkáltatók, iskolák, pszichoterápiás izék - azt váltom ki, hogy hitegetnek, hogy majd felvesznek, halogatnak, végül kinyögik hogy eszük ágában sincs felvenni engem és arra fogják, hogy sok mindenhez megvan az agyam, de nem tudok rendesen szót érteni másokkal (pont ezért mentem volna be), meg nem tudom. A súlyosabbakat meg az enyhébbeket két pillanat alatt elvállalják, de engem soha senki nem fogad el, nem tartozom sehova, az időm meg fogy.


Dolgozni se tudok menni mert ha fel is vesznek, nincs rá pénzem, mert az első hónapot képtelen vagyok kifizetni, főleg ha az első 12 óra után kirúgnak indok nélkül. Olyanra is volt példa, hogy súlyos pénzeket elkértek tőlem, aztán mégse vettek fel.

2016. dec. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!