Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A hipnoterápia milyen gyorsan...

A hipnoterápia milyen gyorsan fejti ki a hatását?

Figyelt kérdés

Nekem azt mondták,hogy sokkal gyorsabb és eredményesebb, mint a szokványos pszichoterápia.

Mitől az ha egyáltalán az?

Ér egyáltalán valamit vagy átverés az egész?

Kit érdemes felkeresni?

Pszichológust aki foglalkozik hipnoterápiával vagy külön hipnoterapeutához érdemes menni?

Mennyi pénzt ér meg egy-egy alkalom? Meséltek olyanról ahol nincs díjszabás hanem mindenki annyit fizet amennyit jónak lát.

Az ilyen nem átverés?



2016. dec. 28. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Többféle irányzat van:

- közvetlen irányítás (pl.: kényszer betegségre)

- eljárások hipnózisban (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw), ez az integratív terápia.

- különleges (Rossi, Ericksoni)

- stb

Általában pszichológus foglalkozik hipnózissal, de más is lehet.

2016. dec. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2016. dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hipnózis válasza:
100%

A hipnoterápia valóban sokkal gyorsabban fejti ki a hatását, mint a pszichoterápia.

Amíg a pszichoterápiára az emberek (USA tanulmányok szerint) évekig járnak, addig a hipnoterápia már néhány alkalom után jelentős pozitív változásokat hoz. Természetesen ez egyéntől függ.

Például a szülőkkel való viszony feldolgozása már 1-2 alkalom alatt megtörténik.

Saját tapasztalatomból:

gyász feldolgozásához 4 alkalomra volt szükségem.


Mitől hatékonyabb?


A válasz az agy működési módjában van.


Amikor valami erős érzelmi esemény történt, különösen gyerekkorban, akkor az agyunk olyan területei aktiválódtak, amik a tudatalattihoz tartoznak. Ezek az agy belső, mélyebben fekvő rétegei.

Amikor visszaemlékszünk rájuk éber tudatállapotban, akkor csak az agykéreg aktiválódik. Így a mélyben elraktározott érzelmi energia ott marad a mélyben. Nem oldódik fel. Beszélhetünk róla, kicsit meg is könnyebbülünk, de azt vesszük észre, hogy az érzés/probléma mindig újra és újra visszatér.

Amikor meditációban aktiváljuk ezt a tudatalatti réteget, ez már jobb. Feljönnek az érzések, emlékek, az agy megfelelő része aktiválódik. De ott kezdődik a nehézség, hogyan alakítsuk át ezeket az akkor kiépült szinapszisokat, vagyis idegi kapcsolatokat, amik ez esetben károsan hatnak ránk.


Ér valamit a hipnoterápia vagy átverés?


Saját tapasztalatból mondom, hogy nagyon jó a hipnózis, annak, aki hajlandó végre szembenézni a problémákkal és megváltozni. Nekem megváltoztatta az életemet gyökereiben és ennek köszönhetően magam is elkezdtem vele komolyan foglalkozni. Magam is kitanultam a hipnózist, méghozzá a transzformációs hipnózist és most már én segítek másoknak. A hipnózist tartom a leghatékonyabb és leggyorsabb módszernek a változásra és ezáltal az életünk megváltoztatására.


Mindenekelőtt, hadd mondjam el: nem véletlenül vagyunk boldogtalanok és nem véletlenül ütközünk az életünk során kudarcokkal.


Miért történik ez?

Ez annak a jele, hogy a belső erőink önmagunk ellen fordultak. Márpedig ezekért az erőkért mi vagyunk felelősek. Senki más. És ez jó! Hiszen így megnyílik a lehetőség a változás előtt.


Mik ezek az erők? És miért fordulnak ellenünk?

Ott a gond, hogy a legtöbben külső erőkre gondolnak. A családra, a születésük helyére, kollégákra, áruló párkapcsolatukra, sorsukra, Istenre stb.

Ezért tehetetlennek érzik magukat. Úgy érzik, hogy sodródnak a kegyetlen árral.


Szerencsére, és ez a jó hír, mint mondtam, ez nem így van.

Ezek az erők bennünk vannak.


Akkor miért nem tudjuk egyszerűen megváltoztatni őket?


Egyszerűen azért, mert ezek a tudatalattinkban rejtőznek. Ezek nem mások mint mélyen eltemetett érzések, hiedelmek, programok, amiket mára már valóságnak látunk. Valójában ezek a tudatalattiban futó programok.


Pl: Ha szüleink régen becsméreltek minket akár szóban, akár jelekkel, azt mi magunkba zártuk és most szüleink helyett is ostorozzuk magunkat, szigorúbban, mint ahogy ők ezt valaha is tették.

Vagy ha úgy éreztük csecsemő korunkban, hogy minket nem akartak, akkor egész életünkben magunkban hordhatjuk ezt az érzést, hogy feleslegesek vagyunk a világban, a világ ellenünk van. stb. Ezek persze most csak példák, de mindenkiben ilyen vagy olyan tudatalatti programcsomag munkálkodik.

Ezeket nem kell örökké cipelnünk, ha rosszul hatnak ránk. Megtehetjük, hogy átalakíthatjuk pozitív, minket támogató energiákká. HA akarjuk.


Ezeket a negatív érzéseket, programokat felhozni nem nehéz.


Néhány egyszerű feltétele van.

1.) Elkötelezettség

Honnan tudjuk, hogy elkötelezettek vagyunk-e? Kérdezzük meg magunktól: Eleget szenvedtem már ahhoz, hogy végre szembenézzek a fájdalmam gyökerével és felvállaljam a felelősséget mindazért, ami velem történt? Amit magammal tettem?


2.) Őszinteség


A szembenézés alapfeltétele az őszinteség magunkkal szemben is.


3.) Nyitottság és hajlandóság a változásra


Tehát ezt képzelhetjük úgy is, hogy a tudatalattink, ahol ezek a negatív, önsorsrontó erők felgyűltek, semmi másra nem vágyik annyira, mint hogy végre lerakhassa a terheit és végre beengedhesse az örömet és a napfényt, amire teremtve volt.

Ehhez minden eszköze, tudása a tudatalattinak megvan. Pusztán a mi engedélyünkre és elkötelezettségünkre vár.


A kérdés csak annyi, eleget szenvedtünk-e ahhoz, hogy szembenézzünk önmagunkkal és felvállaljuk a felelősséget a sorsunkért és hajlandóak legyünk gyökeresen megváltozni?


Ha ez a pillanat eljött, akkor a hipnózis az a gyors és hatékony eszköz, ami a leggyorsabban segíthet.


Ez munka, de megéri.


Hipnotizőr választásakor a következőre figyeljünk, ez fontos:


1.) Olyat válasszunk, aki nem a sima szuggesztiós hipnózissal foglalkozik (bombázza az agyunkat szuggesztiókkal anélkül, hogy a probléma gyökerét orvosolná), hanem olyannal aki transzformációs hipnózist tanult. Ez a hipnózisnak az az ága, ahol a tudatalattiban levő programokat, érzéseket felhozzák és a tudatalatti irányításával feldolgozzák, átalakítják őket úgy, hogy akadály helyett erőforrássá váljanak.


2.) Kérdezzük meg, hogy saját magán használja-e a hipnózist/önhipnózist és milyen eredménnyel. Milyen változásokat ért el a saját életében. Hja, hogy segítsen valaki, aki saját magán nem tud segíteni?! És nagyon sokan vannak ilyenek! Ez olyan, mint egy függőségekben szenvedő pszichológus... nem igazán hiteles, hogy tud majd segíteni. Bár persze nem kizárt, de jobb, ha olyannal dolgozunk, aki már járt "ott", a saját tudatalattijában és legalább tudja, hogyan működik belülről, nem csak könyvekből.


3.) Keressünk olyat, aki emberileg is szimpatikus, de ne egy bólogató Jánost, mert az nem segítség. Legyen őszinte, hiteles és merjen szembesíteni.



Mennyi pénzt ér meg egy-egy alkalom?


Mennyi pénzt ér meg az, hogy elengedjünk egy évek óta magunkkal hordozott fájdalmat?

Mennyi pénzt ér meg az, hogy rendezzük a szüleinkkel kapcsolatos sérüléseinket?

Mennyi pénzt ér meg az, hogy pozitívabb, szabadabb és kiegyensúlyozottabb emberré váljunk?

Mennyi pénzt ér meg az, hogy barátságba kerüljünk önmagunkkal és megtanuljuk használni a tudatunkban rejlő természetes képességeinket?


Ezekre nem tudom a választ. Mindenki maga döntse el, hogyan fejezi ki pénzben ezeket a dolgokat.


A hipnózis ülések ára (ez két órás ülést jelent): 20-30 eFt.

Tehát mondjuk 60-90 eFt-ért el tudjuk engedni a szüleinkkel kapcsolatos súlyokat, amiket cipelünk. Megéri-e? Kinek hogy. Nekem személy szerint több, mint megérte.


Saját tapasztalatból beszélek, amit saját bőrömön éltem meg: a hipnózis fantasztikus módon felszabadítja a képességeinket és megváltoztat, ha készek vagyunk végre letenni a szenvedést és megváltozni.

Nem kell a terheket örökre magunkra láncolni. Elég ha tanulunk belőlük és elengedjük őket. Azért születtünk, hogy kiteljesedjünk és nem azért, hogy értelmetlenül és végeláthatatlanul szenvedjünk.


Úgyhogy aki kész változni, annak mindenképpen elsősorban a hipnózist és önhipnózist javaslom. A leggyorsabb, legmélyebb és leghatékonyabb módszer.

2017. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!