Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire kamu ami a pszichológ...

Mennyire kamu ami a pszichológusoknál történik?

Figyelt kérdés

Már ahhoz képest amit a neten olvasni lehet.

Olyan szép dolgokat írnak.

Pár hét vagy hónap alatt segített, teljesen megváltozott az életem,ami előtte nem ment azt most nevetve és szórakozva csinálom,választ kaptam a kérdéseimre,segített megoldani ezt-azt,rendbe tette a gondolataim stb.

Csak ilyesmit olvasok.

Viszont csak az ellenkezőjét tapasztaltam.

Azt mondják,hogy ha az egyikkel nem működik keresni kell egy másik dilidoki.

Én eddig ahánynál jártam ebből a sok jóból semmit nem kaptam és éreztem.

Bukó,lekezelő,felületes,elfelejti az időpontot és nem jut rám idő,lemondja,szerinte nincs értelem a találkozóinknak és elküld 3-4 alkalom után.

Felmerül a kérdés,hogy biztos ezen a téren is velem van a baj,de már kétlem. Szerintem átverés az egész.

Megy a hitegetés,hogy segítenek aztán nem csinálnak semmit ezek a kuruzslók.

Ezt tapasztaltam. Mocskos nagy átverés.


Szerintem csak átverés és kihasználás. Sok pénzt kérnek a semmivel.

Milyen tanácsokat adnak és miben segítenek?Közhelyekkel dobálóznak és nem történik semmi. Undorító ez a kihasználás.

Nem tudom ki segíthetne megoldani a gondjaim ha pont azoktól nem kapok segítséget akiknek ez lenne a dolguk !



2016. dec. 12. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
92%

Hát, ha bunkó, meg elfelejti az időpontot: javaslom, keress mást.

Az hogy mennyi idő alatt segít, nagyban függ a probléma jellegétől,meg higy mennyire tudsz előtte megnyílni. Írhatsz privit,ha gondolod.

2016. dec. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
71%
Te alapvetően tévedsz (nem merem azt mondani, hogy lusta vagy). A pszichológus nem fogja megoldani a Te gondjaidat, azokat NEKED KELL megoldanod. Ő legfeljebb a kérdéseivel próbál terelgetni, új szempontokra kérdez rá, de megmondani, hogy mit csinálj, az nem az ő dolga. Ha Te nem érted meg a kérdéseiben rejlő útmutatást, hogy merre keresgélj, az már a Te felelősséged és ne mentsd fel magadat az elgondolkodás és a magadba nézés nehéz munkája alól.
2016. dec. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy lusta vagyok,de mindig új s@ggfejt keresni és előröl kezdeni nem feltétlenül lustaság.


Mindenhol azt írják,hogy segít megoldani !!!

Engem kérdésekkel sem próbált egyik sem terelgetni !

Nem kérdezett rá és adott új szempontokat. Olvastam olyat akinek bizony adott új látószöget !

Pedig nekem nyugodtan megmondhatja,hogy szerinte mit kelle csinálnom.

Ha nem értem meg a kérdéseiben rejlő útmutatást akkor kérdezzen úgy,hogy megértsem DE ne kérdezzen,hanem közöljön ! Félre lehet érteni. Magát is felmenti így a varázsló. Értsd ahogy akarod a te felelősséged. Így is hozzá lehet állni.

Elég sokat néztem már magamba. Mondjuk ebben sem segítettek,de nem is ezért kerestem őket.

Volt aki előtt jobban volt aki előtt kevésbé nyíltam meg.

Meg volt akinél alkalmam sem volt,mert elküldött.

Hitvány gazemberek.


Ja egymásnak tökéletesen ellenmondó dolgokat mondtak. Ismeri egymást a két kuruzsló és amire az egyik biztatott arról a másik lebeszélt.

2016. dec. 12. 14:04
 4/80 anonim ***** válasza:
95%
Nem fog közölni semmit sem, mert nem vállalja annak a felelősségét, hogy majd rája hárítsd a bekövetkező kudarcokat. Ez olyan, mint az ismert zsidó viccben a pusztuló libaállomány, hogy mit kellett volna tenni. Utolsó alkalommal kérdezi a rabbi, na asszony most hogy vannak a libák az utolsó tanácsomat követően. Hát rebe, sajnos azóta mind elpusztult. Erre a rabbi: kár, pedig lett volna még pár tanácsom.
2016. dec. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
80%

Jaj, hát nem mondja meg,mit tegyél, ezt ne várd! Nem akartam ide kiírni, de pánikbeteg voltam. Az SZTK-ban nyugtatókat írtak, amitől meg nem voltam képes a munkámra,családomra koncentrálni. Utána mentem pszichológushoz. Szerencsére nem bunkó volt. 8x voltam nála, és meggyógyított (merem mondani, mivel 13 éve volt).

A beszélgetések során észre nem vehető irányított kérdésekkel vezetett rá, honnan lett ez a bajom.

2016. dec. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon ritka a jó szakember, mint a fehérholló ! Ezzel tényleg az a gond, hogy van egy problémád- találsz egy szakembert feltételezzük, hogy szerencséd van és csak apró hibákat követ el - kiderül, hogy még 10 másik problémád is van- 5-10 viharos év alatt nagyjából feldolgozod- aztán feldolgozod a pszichológusról való leválást... Ami kb az emberiség 1%-nak sikerül, mert ott jössz csak rá, hogy 10 év után is támaszra van - keresel egy másik pszichológust, hogy kiheverd az elsőt... És ez így megy míg meg nem halsz, és halálod napján rájössz, hogy ezt az időt jól is eltölthetted volna ! ;)
2016. dec. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 A kérdező kommentje:

Volt akivel közöltem,hogy ha már tudnám mi okozza a bajokat, mi lehet a forrás,honnan eredhet már az is jó lenne. Közölte,hogy nem szükséges tudni.Nem változtat az eredményen. Persze nem is csinált semmit.


<A beszélgetések során észre nem vehető irányított kérdésekkel vezetett rá, honnan lett ez a bajom.> nálam egyik sem csinált ilyet.


8 alkalom. Mint írtam engem a fele után elküldtek mondván nem ér semmit a találkozónk.


Lehet,hogy a 6os nagy igazságot mond,de még mindig nem tudom,hogy oldjam meg a gondokat.


Úgy néz, ki én csak a selejt,hitvány férgesével találkoztam.

Próbáltam keresni,én marha....

2016. dec. 12. 15:26
 8/80 anonim ***** válasza:
23%

Milyen jellegű problémáid vannak? Olyan szakembert kellene keresni, aki specifikusan szokott és tud a te gondjaiddal foglalkozni. A pszichológiának kismillió területe van, a praktizáló pszichológusok kompetenciái elég korlátozottak, ahogyan az alkalmazható módszereik is, viszont nagyon széles a paletta. Ha leírnád, milyen természetűek a gondjaid, és milyen jellegű pszichológusoknál jártál eddig, talán kiderülne, hogy rosszul választottál szakembert.


Amúgy szerintem a hozzáállásoddal is biztosan gond van.

2016. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok! Nekem a sport a közösség sokat segített, Olyan dolgokat kezdtem csinálni, amiben örömöt leltem... Vannak segítő könyvek videok a youtubeon rengeteg, főleg a pozitív gondolkozásról.

Visszatérve a kérdésedre, én is rengeteg kóklerrel találkoztam, azért valljuk be nem is olyan rossz pszichológusnak lenni manapság óránként 5-10 ezerért, és ha hibáznak a felelősségük 0 , nem tudod bebizonyítani, hogy ő volt a hülye, szélhámos, vagy csaló..nemtörődöm stb.


Inkább olvasok, és futok úgy is rájöhetsz dolgokra vagy jóga, meditáció, harcművészetek, festés, rajzolás, írás!

2016. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
62%

Van pszichológus, és van kiképzett pszichoterapeuta.

Terapeutából is van kognitív, és mélylélektani irányzat (azon belül sokféle)

Ha megfelelőnél lettél volna, más lenne a véleményed.

Te milyen képzettségűnél voltál, mert az nagyon nem mindegy!

Ha megfelelőhöz szeretnél jutni, először tájékozódni kell NEKED, nem csak belebökni a telefonkönyvbe.

2016. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!