Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha már 3 hónapja szedek...

Ha már 3 hónapja szedek antidepresszánst, és gyógyszert szeretnék váltani, akkor a mellékhatások ugyanúgy jelentkeznek majd az új gyógyszernél is?

Figyelt kérdés
Scippát szedek szeptember vége óta, de nem igazán érzem a hatását mostanában, és gondolkoztam, hogy megkérem az orvost, hogy váltsunk hatóanyagot, viszont a Scippa első két hetében állandó rosszulléteim voltak, és öngyilkos gondolataim lettek, mert felerősítette a depressziómat a gyógyszer. Kérdés, hogy az új gyógyszer szedésének első pár napjában is ez lesz, vagy mivel már ráállt az agyam a hangulatjavítóra, ezért nem lesz olyan erős a mellékhatása, mint életem első antidepresszánsánál?
2016. dec. 30. 07:57
 1/1 anonim ***** válasza:

a scippa jó gyógyszer enyhe mellékhatásokkal! Miért szeretnél váltani amúgy?


Esetleg ha szeretnél valami másikat javaslom a brintellix nevű gyógyszert én már egy éve szedem, nem régóta lehet kapno Magyarországon az elsők között írták fel nekem mert olyan erős depresszióm volt. Na most három hét alatt meggyógyított.Az alvászavarom ami addig volt hogy éjszakánként 4-5 óra alvás forgolódva, mostanra 8-10 órákat alszok sose ébredek fel és még nappal is álmos vagyok néha. Ezen felül nem idegeskedek, szorongok. Mondjuk van olyan mellékhatása amit doktornőm úgy mondott akatízia és sajnos a lábamban feszültség van és mozgatnom kell és ez rossz. De összességgében jó gyógyszer előrre serlift se volt rosz de az meg elrontotta a szexuális életemet. Még ami jó gyógyszer volt az a coaxil csak abban meg az volt a rossz hogy bevettem feldobott aztán meg ugyan annyi időn át nyomott voltam és hullámzott a hangulatom.

2016. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!