Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon aggódok a lányomért....

Nagyon aggódok a lányomért. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
16 éves zárkózott. Nagyon tehetséges, zenél, olvas, jó tanuló egy jó nevű gimnáziumban. Az apjával 11 éve elváltunk, újra férjhez mentem, családot alapítottam. A nevelőapjával megvannak, nem szeretik egymást, de megtűrik egymást. Kiskorától zárkózott, a saját kis világában alkot. Emiatt sokat bántották az iskolában, sokszor váltott iskolát. (Ez a 4. iskola és az 5. osztály, ahova jár.) A váláson nagyon kiakadt, járt pszichológushoz, mikor kicsi volt. Szerintem még mindig mérges rám emiatt. Nem az érzelmei vezérlik a döntéseiben, teljesen érzelemmentesnek látszik. Szemrebbenés nélkül nekem vágja, hogy gyűlöl. Két éve láttam pár heget a karján, de nem tettem szóvá. Most is van néha, de csak karcolások. Van egy barátja, akiben megbízik, neki elmond dolgokat, de nekem, vagy az apjának soha, inkább borítja ránk az asztalt. Nem osztja meg velünk a problémáit. Nem iszik, nem drogozik. De bántják, a múltkor nevetve említette reggel, hogy miket szólogatnak be neki az iskolában. Elég durva dolgok. De jó gyerek. Nagyok az elvárásaim vele szemben, mert tehetséges. Mit tehetek? Hol rontottam el? Mi lehet a baja?

2017. jan. 1. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

A vágások, karcolások azt jelentik, hogy rengeteg feszültség van a lányodban és mivel máshogy nem tudja/akarja a feszültséget levezetni, ezért inkább magában tesz kárt, hogy valamilyen szinten tompítsa a belső fájdalmat. Egyébként az sem lepne meg, ha olyan helyen vagdosná inkább magát, ahol senki sem láthatja.


A nagy elvárásokkal az a baj, hogy azok tovább növelik benne a megfelelési kényszert, a stresszt és a feszültséget.


Igazából nem vagyok szakember, de egy pszichológus sem tudná ennyiből, hogy mi lehet a baja. Lehet depresszió, de lehet akármilyen személyiségzavar is.


Próbálj meg vele leülni és őszintén megbeszélni vele, hogy mi bántja. Nyugodtan elmondhatja neked. Arra pedig figyelj oda, hogy ha elmondaná, akkor később nehogy azt vágd a fejéhez ami ott elhangzik, különben örökre eljátszottad a bizalmát. Utána pedig érdemes lenne elvinni egy pszichológushoz.

2017. jan. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából már arra is gondoltam, hogy ugye van az az egy barátja, és őt faggatnám ki... Nem beszél velem.
2017. jan. 1. 20:16
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
talán az a baja hogy kamasz! Majd kinövi :)
2017. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

A barátja sem fog beszélni veled. Sőt, ráadásul elmondja a lányodnak hogy megpróbáltad kifaggatni, és a kis drámakirálynő még szemetebb dolgokat fog a fejedhez vágni. Amúgy semmi baja, divatdepressziós és divatból karcolgatja magát, mint az összes többi ütődött ezen az oldalon:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=vagdosom+mag..


Majd kinövi és lehiggad. Mindenesetre némi szankció nem ártana a kis drágának, amikor épp gyűlölködik. Ott azért nem kicsit van elkapatva, nem hároméves már, hogy ne fogja fel mit mond és kinek. Ne nevelj gyökeret belőle, csak mert mindenki bántja őt, attól még nincs joga veled keménykedni. Esetleg azoknak nyisson nagy pofát, akik azokat az "elég durva dolgokat" mondják neki... ne otthon, veled vezesse le a tinihisztijét. Ezt neked kell elérned, hogy tisztelettel viselkedjen veled, elvégre az anyja vagy, nem a barátnője.

2017. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

4: Aha, én is biztos divatdepresszió miatt vagdostam meg magam életemben először két napja, 28 évesen...


Féligazságokat pufogtatsz.

2017. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem ordít velem. Nem drámázik. Csak iszonyatosan elkeseredett, amikor azt mondja, gyűlöl. A múltkor az egyik tanára mondta, hogy az óráján elsírta magát. Ne hangosan, nem drámázott, csak elkezdtek folyni a könnyei. Tisztelettudó, kedves. Zenél ovis kora óta, nem ilyen tipikus sablonlány, nem hord kihívó ruhákat, olyan szoknyát fel se vesz, ami nem takarja a térdét, komoly értékrendje van, felnőtteket megszégyenítő műveltséggel. Ambiciózus.
2017. jan. 1. 20:32
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Rengeteg elfolytott érzelem és szeretethiány gyötri.

Lehet nem faggatnod kéne, csak nèha odamenned hozzá és megölelni, megsimogatni.

2017. jan. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

"4: Aha, én is biztos divatdepresszió miatt vagdostam meg magam életemben először két napja, 28 évesen...


Bizony, amiatt. Élsz, tehát nem meghalni akartál, csak mint a tinik, feltűnősködsz. Most is sietősen tudattad, hogy te vagdosod magad, mert sajnálgatást, együttérzést szeretnél kicsikarni. Most mit érsz 3-4 felületes karcintással, meséld már el?! Ettől megoldódott a problémád? És miért teszed magad egy lapra egy 16 éves tinikével, akit eltartanak, hagynak pasizni, barátkozni, élni, tanulni, és az egyetlen gondja, hogy kamasz?

2017. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Tisztelettudó, kedves." vs "Szemrebbenés nélkül nekem vágja, hogy gyűlöl."


Jaj de kedves. És mennyire tisztelettudó. Na de akkor minden rendben, minek kellett kérdést kiírni róla?

2017. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lisa2000 válasza:

Igen, én is hasonló voltam/vagyok. Nem lehet, hogy az iskolában van rajta teher? Mint ahogy montad, nagy elvárásaid vannak vele szemben, lehet nehezen tartja a lépést az anyagban. Lehet jót tennének neki a barátok, egy lány akivel mindent megbeszélhet. Vagy jobb lenne, ha leülnél vele beszélni, vagy elmenni valahova kettesben.


Remélem segÍtettem! :)

2017. jan. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!