Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Nagy gondban vagyok

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, biploráis depressziós, meg hangulatzavaros is. 19 évesen érettségiztem le, 1 éven át itthon voltam, vagyis 20 évesen. tehát 14 évesen én, vendéglátói középskolába mentem szakiskolába szakácsnak tanulni, átlag felüli eredményt értem el. 3 évet jártam ki, de szakmát nem kaptam . ????Miért?????? amikor mostmár uy van hogy 3 év alatt megvan a szakma???. aki szakiskolába megy és utána 2 év az érettségi.. Mindegy akkor nekem ez ugy volt, hogy 9. 10. osztály szakmai alapozó tantárgy, és utána 11-től 1 hét külső gyakorlat 1 hét iskola és még igy plussz 3 tehát 9, 10, 11, 12, 13, és csak egy szakmát kaptunk volna. Én kiléptem 3ik év után, elmentem délutáni iskolába, 2 év alatt leérettségiztem, ezalatt viszont elhiztam depressziós lettem, nem találtam a helyemet sem. Érettségi is csak közepesre sikerült. 19 évesen meglett az érettségim, de nem vettek fel egyetemre.. Majd lett a xdepresszióm, ugy éreztem itt a vég.. Nincs pénzünk, lemerültem, nem tudtam tanulni, 21 évesen elmentem egy gyárba dolgozni és ott dolgoztam 2 éven át.. amit jol csináltam viszont 12 órára kerestem 7 ezret. abbhagytam. 23 évesen amikor, felvitték tavaly a korhatárt hogy nappalin, 25 éves korig lehet ingyen tanulni okj szakmát nagyon örültem, de nem tudtam eldönteni hogy minek tanuljak mit válaszak, nincs jövőképem semmi, nehezemre esik az ágyból is kikelni, barátnőm sem volt a 24 évem alatt soha,,.. egy barátnőm sem volt. és akkor a tavalyi évem ugy telt hogy ide meg oda jelentkeztem suliba,, de egyik szakma sem kötött le, és itthon is voltam, tancsadohoz is elmentem. ÉS igy telt el az előző évi tanév, és nem ment a tanulás, sehogy sem, egy mondatot nem tudtam taulni,. Régebben 1 óra alatt sikerült. Most meg semmi. És akkor kiléptem. Idei tanévben ősszel beiratkoztam, villanyszerelő okjra. nappalira még felvettek, és eéeinte jol ment de fél év alatt gyakorlat nem nagyon volt, ügyetlenn kétbalkezes vagyok és annak is neveztek, azt mondták szüleim, tanár is te nem vagy való villanyszerelónek, nincs meg hozzá az érzéked, Most decemberben nagyon rosszuk esett, így tehát onnan is kiakarok iratkozni, viszont ha most ezt megteszem, jövő következő tanévben már sehova nen mehetek nappalira,, megint és akkor megint az lesz hogy, csak egy érettségim van. 24-25 évesen amivel semmi kaarrier., ÉN már tudom, mi akarnék lenni , operatőr vagy vmi ilyesmi de ezek meg fizeősek, igy teljesen reménytelennek érzem magam. Nem tudom mit tegyek, lépjek ki most a villanyszerelői képzésből? vagy maradjak, de ha nem maradok jövőre már nem kezdthetek el másik szakot, mivel megin tulkoros leszek, most januárban nem vesznek át sehova, teljesen így reénytelennek érzem a jövőmet. Mit csináljak? mihez kezdjek? 24/f
2017. jan. 5. 11:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!