Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen lenne az élet szorongás...

Milyen lenne az élet szorongás nélkül?

Figyelt kérdés
Mármint semmi félelem érzete nem lenne az embernek?
2017. jan. 6. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Állítólag a pszichopaták nem szoronganak, és a félelemérzetük is jelentősen kisebb. Ők talán tudják a választ, csak nem biztos, hogy van összehasonlítási alapjuk.
2017. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hamar kiirtanánk egymást. Félünk a fájdalomtól és a haláltól attól h elveszítjük a szeretteinket. Ha ez nem lenne a hatalomért meg a javakért egymásnak ugranánk, mert nem félnénk, hogy elvezsítünk mindent. Az emberek az utcára végeznék a nagydolgukat mert nem félnénk a betegségektől, nem lenne munkás mert nem félnénk az éhaláltól vagy a főnöktől.
2017. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A félelem és a szorongás két külön fogalom.

Az egészséges szintű félelem elengedhetetlen az életben maradáshoz, hiszen visszatart attól, hogy kockázatos, veszélyes helyzetekbe bonyolódjunk. Ha nem lenne félelem, akkor pl. mindenki kétszázzal száguldozna az utakon, a büntetéstől való félelem hiányában mindenki elvenné másoktól azt, amire épp kedve támad; a legkisebb konfliktust is minimum veréssel, vagy gyilkossággal rendeznék el és még lehetne sorolni. A félelem fontos visszatartó erő a társadalom és az egyén számára!


A szorongás már más kérdés: az irracionális félelmet takar. A szorongó ember olyan dolgoktól tart, amik egyáltalán nem biztos, hogy bekövetkeznek, vagy ha igen, akkor sem feltétlenül akkor és úgy, ahogy tart tőlük.

Szorongás nélkül úgy néz ki az élet, hogy az ember akkor kezd el foglalkozni valamilyen negatív hatással, amikor az már bekövetkezik és igyekszik rugalmasan kezelni, megoldani (nem előre gyárt vészforgatókönyveket). Így eleve sokkal kevesebb negatív hatással kell ténylegesen szembesülni és azok is kezelhetők.

2017. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a félelemnek és a szorongásnak két külön neurbiológiai háttere van.
2017. jan. 6. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Ehhez annyira nem értek, de gyanítom, hogy igen... hiszen a félelem egy adekvát válasz egy konkrét ingerre, míg a szorongás esetében nem így van. Ott csak egy feltételezés váltja ki a félelem érzését, ettől irracionális.
2017. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy konkrét példával élve: ha vicsorogva rohan felém egy hatalmas kutya és szemmel láthatóan meg akar támadni, akkor a félelem egy természetes reakció: maga a helyzet váltja ki. De egykori kutyafóbiásként maga a kutya látványa kiváltotta belőlem a félelmet, anélkül, hogy bármilyen támadó szándékról tett volna tanúbizonyságot. Akkor is, ha mondjuk csóválta a farkát, vagy éppen egy palotapincsiről volt szó. Ebben az esetben nyilván más folyamat játszódik le az agyban, hiszen nem a helyzetre reagáltam, hanem a kutya látványa, közelsége indított el egy bonyolult idegi folyamatot, aminek a végeredménye az irracionális félelem volt. (Megjegyzem: miután - szaksegítséggel - feltártam a fóbiám gyökerét, kiderült, hogy az égvilágon semmi köze nem volt a kutyákhoz, teljesen máshonnan eredt.)
2017. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!