Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális? Lehet hogy...

Ez normális? Lehet hogy megőrültem?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben kezdtem el észrevenni magamon néhány dolgot ami így jobban belegondolva kicsit megijeszt. Úgy 2 és fél, 3 éve kezdődött a depresszióm, az első két év az szörnyű volt, leromlottak a jegyeim, 5 egészes átlagról valami 3.2-re. Rengeteget aludtam, nem ettem, volt hogy teljes napot töltöttem sötétben a szobámban. Nem beszéltem róla senkinek, de aztán így nyár tájékán kezdett jobb lenni. Vagyis azt hittem. Mostanában az van, hogy vannak napok, akár hetek is amikor teljesen jól érzem magam, de aztán jön egy másik nap, és volt már hogy az öngyilkosság is megfordult a fejemben. (Hozzáteszem nem komolyan, mert nem tenném meg csak a pillanat hevében.) Ez az állapot tehát már régóta fenn áll, már kezdem megszokni. De szörnyen idegesítenek az emberek, alig van 1-2 olyan ember akit tényleg, kedvelek...azt hiszem ez a legjobb szó, és nem csak elviselek, mert 'muszáj'. Ha valaki beszél nekem a problémáiról, nagyon nem érdekel. Átlátom a helyzetét, lehet hogy tudnék is megoldást rá, de annyira nem érdekel hogy inkább csak azt mondom, hogy nem tudom, sajnálom. De még csak sajnálni sem sajnálom. Egyszerűen nem érzek semmit. És így vagyok minden ilyesmivel, látom, értem, de nem érzek semmit. Már lassan azt gondolom, hogy emberi kapcsolataim csak arra vannak, hogyha kell használni tudjam őket. Tudom hogy ez nem jó, és ha így van nem vagyok jó ember, de nem tudom mit tehetnék. A másik dolog pedig, hogy ezt csak belül tudom, kifelé egyáltalán nem mutatom, sőt van hogy magamat is meglepem hogy mennyire el tudom rejteni az igazi véleményem, gyakorlatilag azt mondanám, színészkedek. Van, hogy azért mert egyszerűen nem akarom megosztani az illetővel mit gondolok, de van kiváncsi vagyok hogy reagál majd a válaszomra, ezér mondom amit mondok, ráadásul, hazudok valamit, és senkinek sem tűnik fel.
2017. jan. 6. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi jele az őrültségnek.
2017. jan. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ez normális?" Nem, nem normális!


"Lehet, hogy megőrültem?" Nem őrültél meg, pontosan tudod, hogy mi van veled, és mit csinálsz.


Az emberi empátia képtelen ember, az eleve nem normális ember! Aki ki van égve, üres érzelmileg, az ócska, nem ér egy kalap kakit se!

Ezt te is tudod, és pont emiatt vagy frusztrált, mert tudod, hogy hogyan kellene érezni, élni, de mivel annyira üres vagy érzelmileg, ezért ez így nem fog menni.


Nem, egyáltalán nem normális amit művelsz, de megőrülve nem vagy. Tudatában vagy a cselekedeteidnek, és annak, hogy totál üres, kiégett vagy.


A kiégés, az üresség érzését kell(ene) megkeresned, hogy miért lett? Ha nincs életcél, ha atom lusta vagy, és semmire se alkalmas a lustaságod miatt, akkor érhető. Az embernek mindig kell valami cél, valami, amiben újjá tudja magát építeni, amiben sikeréménye van, amit szeret. A kötelességek elmulasztása is üressé tesz. Attól is lehetsz üres, és céltalan, hisz nem teljesítettél egy olyan "kötelességet", ami más lazán, minden nap megtesz. Nincsenek erkölcsi normáid, gátlástalan, üres és felszínes vagy, érzelmek nélkül, ez okozza az ürességet.

Jól látod, nem vagy egy jó ember. Aki érzelemszegény, az sosem jó ember!


Ezt kellene megváltoztatnod, hogy empatikus legyél, és akkor nem lesz benned ez az érzés.


NE elvegyél az emberektől, hanem adj nekik!

NE romboldd őket, hanem adj nekik!

NE energiavámpírkodj rajtuk, hanem adj nekik!


Aki ad, az belül sosem lesz üres.


Továbbá: minden napnak arasd le gyümölcsét, azaz legyél hajlamos arra, hogy észreveszed minden napban a JÓ dolgokat!

NE a rosszakra koncentrálj, az nem visz előre!

CSAKIS a jó visz előre!


És hidd el: MINDEN napban van értékes, és jó, minden egyes napban van valami szép, vagy tetszetős, csak meg kell találnod, nyitottnak kell lenned rá, és észrevenned!


Ha nem akarod ezeket észrevenni, akkor sosem fogsz ebből az állapotból meggyógyulni!


Járj el társaságba, az nem megoldás, hogy otthon elfetrengesz, és UTÁLOD az embereket, ellenkezőleg!


Aki bezárkózik, még depressziósabb lesz, és még jobban fogja utálni az embereket! (Nem is értem, hogy lehet minden emberre utálkozni, de mindegy! Ismered őket?)


Ha nem állnál mindenhez ilyen negatívan, akkor most nem tartanál itt!


Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy mindenben meg kell keresned és találnod a jót, és annak örülni! Legyen az bármilyen apró is! Az apró dolgokból épülnek fel a nagyobb dolgok is, és aki a kicsit nem veszi észre és nem becsüli, a nagy se fogja érdekelni, csak röpke ideig! Utána egyből jön a melankólia és utálkozás ismét!


Tehát egy új világszemléleletet kell megtanulnod és a szerint élned!


Én személy szerint utálom és kerülöm a keserű, búval bszott, energiavámpír embereket, akik másoknak rosszat akarnak és rossz, negatív, keserű gondolataik vannak!


Ezek mindig csak leszívnak másoktól, viszont azt nem veszik észre, hogy egy idő után teljesen egyedül maradnak, mindenki csak menekül a közelükből, és már messziről "sugározza" magából, hogy milyen ember...


(Testtartás, lefelé hajtott fej, csuklyás kapucni viselés állandóan, szemkontaktus kerülése, ha néha beszél is abban sincs köszönet, mert "zárt" szájjal beszél, alig lehet érteni, már a "zárt" szájjal való beszélés is unintelligenciát, arroganciát, antiszociális jellemet mutat, ami igaz is sajnos.)


Nem tudom, hogy drogokhoz nyúltál-e? Füves cigi például, de ez nagy mértékben kihozza és felszínre hozza az ideggyenge és érzelem mentes emberekből az agressziót, a passzív agressziót, a depressziót, pánikrohamot, összeesküvés-elméleteket, paranoid tévképzeteket, antiszociális viselkedést. Ami benned volt, de ez sokkal jobban a felszínre hozza. A füves cigitől jót ne várj, se alkoholtól, semmiféle drogtól, csak mindig-mindig rosszabbat. Pillanatnyi fellendülés után (amíg tart a hatása), utána jön a mélyzuhanás. És ez után mindig több és több kell, és már csak így viselhető el az élet szerencsétleneknek. Pedig a megoldás nem ez!

Ezt csak azért írom, hogy tisztában legyél vele, és nehogy ebbe a hibába ess, vagy ha ez áll fenn, akkor pedig ki kell jönnöd belőle, mert ez okozza ezt az egészet! A teljes pszichét megváltoztatja, nagyon rossz irányba!


" De szörnyen idegesítenek az emberek,"


Ilyen NORMÁLIS embereknél NINCS. Olyan van, hogy pár ember, akit ISMER, és van rá OKA, de olyan NINCS, hogy nem is ismered őket, és mégis agressziót vált ki belőled, már a gondolata is! Ez nem normális dolog!


Egy embernek van egy bizonyos TOLERANCIA-SZINTJE, és minél magasabb ez, annál empatikusabb, emberibb az egész ember, és annál magasabb persze az EQ-szintje, ami a te esetedben elég alacsony lehet...


"Ez az állapot tehát már régóta fenn áll, már kezdem megszokni. "


Ez a baj, ezen kéne változtatni! Valamiért csak ide írtál?? Még, ha magadnak se vallod be, szerintem te változtatni akarnál rajta, csak nem tudod, hogyan kezdj bele? Én leírtam elég hosszan, hogy - szerintem - mit kéne tenned, a te dolgod pedig ezek után az akarat, és ennek megvalósítása. Minden csak rajtad múlik!


Gyakorlatilag az egész életed csak rajta múlik! Hogyan állsz hozzá, stb.


Vannak olyanok, akik kőgazdagok és mégsem boldogok, és vannak olyanok, akiknek "5 forint van a zsebében", mégse sír, rí, mégis tud boldog lenni.

Ez csak persze egy példa volt arra, hogy megértsd, hogyan is mennek a dolgok, és mi múlik RAJTAD!


Az életszemlélet! Az múlik rajtad, és ez az, amiben te nagyon gyenge vagy!


"Ha valaki beszél nekem a problémáiról, nagyon nem érdekel. Átlátom a helyzetét, lehet hogy tudnék is megoldást rá, de annyira nem érdekel hogy inkább csak azt mondom, hogy nem tudom, sajnálom. De még csak sajnálni sem sajnálom. Egyszerűen nem érzek semmit. És így vagyok minden ilyesmivel, látom, értem, de nem érzek semmit. "


Empátia hiánya, üresség, érzéketlenség.


"Már lassan azt gondolom, hogy emberi kapcsolataim csak arra vannak, hogyha kell használni tudjam őket."


Manipulatív gondolkodás, mások kihasználása, empátia hiánya, üresség, érzéketlenség.


"A másik dolog pedig, hogy ezt csak belül tudom, kifelé egyáltalán nem mutatom, sőt van hogy magamat is meglepem hogy mennyire el tudom rejteni az igazi véleményem, gyakorlatilag azt mondanám, színészkedek. "


Aki már színészkedik, az sosem jó ember. Nem kell elnyomni a véleményed, tudatni kell, lehet azt teljesen normálisan is!

Meg kell tanulnod normálisan társalogni, ész érvekkel és indulatok nélkül vitatkozni, érdekeket egyeztetni. Ezt hívják civilizált embernek.


Amikor valakiben nem a düh forrong, hanem normálisan, higgadtan tud adott dologgal kapcsolatban is beszélni, érvelni.

Továbbá: fejleszteni kell a szókincsedet, tudásodat, világnézetedet, nem bezárkózni, hanem folyamatosan nyitni, nyitni!


Sokkal kevesebb csalódás fog így érni, mintha állandóan magad elé falakat emelsz, és nem engedsz be senkit!


A falakat normális ember nem fogja nálad bontogatni, mert aki ennyire frusztrált, zárkózott, azzal értelmes ember nem vesződik, ő is a normálisat, hozzá hasonlót keresi.


Ezért csak az ilyen embernek a hozzá hasonlóak jutnak, akikkel folyamatos a csalódás.


Normális a normálissal.

Selejt a normálissal nem fog működni.

Selejt a selejttel se fog működni.

Csak a normális a normálissal fog működni.


Tehát meg kell tanulnod alkalmazkodni, mert az ilyen emberekből ez nagy mértékben hiányzik!


- Alkalmazkodó képesség,

- Rugalmasság,

- Empátia, emberiesség, emberi érzések,

- Nyitottság emberileg és érzelmileg is,

- Világra való érzékenység és nyitottság,

- Társalgás

- Segítőkészség, udvariasság, kedvesség.


Ha ezek nagyjából megvannak, akkor te is normális embereket akarsz majd magad körül, és azok társaságát akarod majd csak keresni. A többit figyelmen kívül hagyod, ignorálod.


De, ha már idáig eljutsz majd, AMI ÓRIÁSI fejlődés, akkor pedig nem lesznek ilyen gondjaid!!


Ehhez mit szólsz?

Tetszene?

2017. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az őrültség legfőbb jele, hogy nem tudod magadról, hogy őrült vagy...
2017. jan. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, és #2.válaszoló, végigolvastam amit írtál, és vannak benne dolgok amikkel egyetértek, de olyanok is amikkel nem.

Célom van, utolsó évem a gimnáziumban, és most is 5.0 átlaggal zárom a félévet, jövő hónapban szerzem meg, ha minden jól megy a második nyelvvizsgámat, és májusban pedig érettségizek. 3 egyetemre is jelentkeztem. Atom és kvantum fizikát tervezek tanulni, és azért hogy mindezt elérhessem, elmondhassam rengeteget dolgoztam és dolgozok még most is.

"NE elvegyél az emberektől, hanem adj nekik!

NE romboldd őket, hanem adj nekik!

NE energiavámpírkodj rajtuk, hanem adj nekik!"

ezt a részt aztán végképp nem értem. Egy szóval sem írtam, hogy én bárkitől is elvennék bármit, vagy rosszat akarnék bárkinek, vagy AKARNÉK AKÁRMIT AKÁRKITŐL. Épp ellenkezőleg. Nem akarok senkitől semmit, azt a kevés embert akit fontosnak tartok tisztelem, és velük szívesen töltök némi időt. A többi emberrel, ismerőseimmel nem áll szándékomban közelebbi kapcsolatot létrehozni, mert nem érzem szükségét. Már ezek a kapcsolatok is komplikálják a logikus észjárást, nincs szükségem még többre belőlük. Velük ilyen a kapcsolat, akarnak valamit, pl. valami leckét, akkor elkérik, én odaadom, én akarok valamit, megkérek valakit odaadja. Így értettem azt a mondatot.

Azzal, hogy nem vagyok egy empatikus személy, egyetértek, tudom. Tudom, hogy mit kellene éreznem egyes dolgok iránt, viszont nem érzem. Mert amikor valaki arról beszél, hogy megcsalta a nemtudomki, akkor sajnálatot kellene éreznem, de csak arra gondolok, hogy ezt most velem miért kell megosztania? Mi közöm hozzá? Semmi. És mégis ezt, és ilyeneket hallgatok nap mint nap. Na ez idegesít, meg az emberek hülyeségei. És ezt nem tudom hogy normális-e..

"Meg kell tanulnod normálisan társalogni, ész érvekkel és indulatok nélkül vitatkozni, érdekeket egyeztetni. Ezt hívják civilizált embernek."

nem tudom ez is miért került ide. írtam egy szóval is olyasmit amiből erra a következtetésre jutottál, hogy én nem vagyok képes a fent felsorolt dolgokra? Én azt mondtam, nem szeretem megosztani másokkal a véleményem.

Szóval..köszönöm hogy írtál, voltak a válaszodban érdekes dolgok, de nem nagyon tudom hová tenni, ezeket a feltételezéseidet.

2017. jan. 7. 02:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mivel nem ismerlek pontosabban, sok egyebet csak általános tájékoztatásban írtam. Ami tetszik és hasznosítható kiveszed belőle, a többi pedig marad úgy.

Ha valaki erre téved, akkor láthatja miben kell változtatnia, sok olyan van benne, ami mindenki számára hasznos lehet, aki hasonló helyzetben van. Én csak leírtam pár dolgot, ami jellemző lehet. Persze lehet, hogy nem MINDEN, mivel ebből a pár sorból nem ismerlek! Én csak általános tanácsot adtam. Remélem így érthető.

2017. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!