Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos depresszió....

Szorongásos depresszió. Nálatok milyen?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, másfél éve diagnosztizáltak szorongásos depressziót nálam. A poén az, hogy nem is gondoltam, hogy ilyen állapotban lehetek. Egyszer csak az tűnt fel, hogy dekoncentrált vagyok a munkahelyemen, sokat sírtam, nem tudtam teljesíteni, sokat veszekedtem a barátaimmal és a családommal is.


Mivel akkor nem tudtam elmenni pihenni, és éreztem, hogy valami nem stimmel, elmentem a háziorvoshoz, aki tovább utalt az ideggondozóba, ott pszichiáter és pszichológus is beszélgetett velem.


elleneztem a gyógyszerszedést, sőt, azt gondoltam, hogy az emberek többségének nem depressziója van, hanem ideje, de amikor a nagymamám meghalt, úgy döntöttem, hogy elfogadom a szorongásoldó szedését, mert már nem tudtam aludni.


Sokat pihenek, sportolok, munkahelyet váltottam, és hosszú időre el is hagytam a gyógyszert, de időről-időre visszatér nálam a szorongás.


Időnként muszáj visszaállnom a gyógyszerre, mert értem, hogy jelentkezik nálam a szorongás. H szedem a gyógyszert, relaxáltabb vagyok, nincs körömrágás, nincs figyelemzavar, sokkal jobban teljesítek.


Szerintetek mit tehetnék? Fogadjam el, hogy egész életemben gyógyszert kell szednem?


2017. jan. 11. 12:27
 1/4 adam1e válasza:

Szia. A gyógyszerek helyett esetleg megpróbálhatnád ezt a módszert. [link]

Az orbáncfű enyhíti a depressziót. Ez gyógyszerekben is megtalálható, de azok inkább ártanak mint segítenek az 1000+1 féle mellékhatással.

2017. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az orbáncfű tea nekem is segített. 16 voltam amikor a depressziót diagnosztizáltak nálam, ezért nem is kaptam rá gyógyszert, könnyű rászokni főleg fiatalon. Azóta se szedek csak néha nyugtatót. Viszonylag egészségesen élek, sportolok, odafigyelek rá, hogy mit eszek.

24/L

2017. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez sokat segített :)!
2017. jan. 11. 15:09
 4/4 anonim válasza:
Azóta jól vagy?
2019. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!