Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter gyógyszert ír...

Pszichiáter gyógyszert ír vagy beszélget? Ő elküldhet pszichológushoz, azt állja a TB?

Figyelt kérdés
A háziorvos miért pszichiáterhez adott beutalót, ha a gondjaimon inkább egy pszichológus segíthet? Igaz, hogy azt nem állja a TB? (ezen az oldalon olvastam ezt)
2017. jan. 12. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A pszichiáter végzettsége orvos, beszélget is a beteggel, tart pszichoterápiát, de nem tb alapon, mert sok a beteg, így ő csak gyógyszert fog felírni.
2017. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A pszichiáter elküldhet TB által támogatott pszichológushoz.
2017. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos túlterheltek. Inkább a gyógyszeres kezelést alkalmazzák. Egy ilyen rendelésen havonta 10 perc jut egy emberre. Ennyi idő alatt pszichoterápiát nem tud alkalmazni. Felírja a gyògyszert. Ad egy-két tanácsot és ennyi. A pszichológus valóban jobb lenne. Van ingyenes tb alapon. Jelezd ezt az igényt mindenképp. Jobb előbb vele próbálkozni. A gyógyszer jobb ha utolsó megoldásnak marad.
2017. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem több, mint 10 percet voltam bent, és beszélgettünk.

Mondtam, hogy nem akarok gyógyszerfüggő lenni, de ő azt mondta, javasolja a gyógyszert, pszichológussal együtt.

A pszichológushoz 10 nap múlva megyek.

A pszichiáterhez újra pedig 3 hét múlva.

Írt gyógyszert, ki is váltottam, de félek...

Mondtam, hogy sokat olvastam róla, és hogy gyorsan függővé lehet válni, leszokni pedig nagyon nehéz.

Azt mondta, ez nem így van, vagyis az antidepresszánshoz nem lehet hozzászokni, csak pl. Frintinhoz/Xanaxhoz.

Ehhez képest 100 szemes Xanaxot írt ki, napi 3-at kéne beszednem, igaz a leggyengébből, de akkor is...

És a rászokásra még azt mondta, hogy sokan összekeverik a rászokást azzal, hogy valóban szükségük van a gyógyszerre.

2017. jan. 13. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Te döntésed, hogy szeded-e azt amit az első egyből felírt vagy mész máshoz. Az antidepresszáns se egy álom. Hiába reklámozza az orvos csodaszerként. Persze neki ez a dolga. A mellékhatásokért és az esetleges függőségért felelősséget vállalni nem fog. Ha már pénzed nincs magán pszichiáterre a tb-st kerüld messziről. Maradj szerintem egyelőre a pszichológusnál. Akitől az első alkalommal ennyi gyógyszerrel távozol az a későbbiekben sem fog jó szakembernek bizonyulni.
2017. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!