Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van különbség depresszió és...

Van különbség depresszió és önsajnálat között? Ha igen, mi az?

Figyelt kérdés
2017. jan. 13. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A depresszió egy komoly mentális betegség.
2017. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként most egy depresszióst sem szeretnék megsérteni, de az én szememben is mélyen az önsajnálat. Felnőttem egy depressziós ember mellett. Neki lehettek csak problémái mert vele nagyon kegyetlen mindenki. Az, hogy engem a nagyobbak szarrá vernek 10 évesen suliban éveken át?-jaj kislányom ők buták, majd befejezik (egyszer sem lépett volna ki értem a házból) Szép gyermekévek. Intézz mindent magadnak és sajnáld aput mert depressziós és őt semmiért sem szabad bántani. Nekem ez kimerìti az önsajnálta fogalmát. Kezelés sem kell "minek már az nekem" alapon. Na miért is kellene? Mert a depressziós gyilkolja a környezetét is. Alkalmatlan egy gyerek ellátása. Annak az érzelmi biztonságának megteremtésére nem beszélve arról a hátrányról hogy azt hallgatja amíg felnőtt hogy az élet szar, szenvedés és értelmetlen.
2017. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2: Nem te vagy depis emiatt. :)
2017. jan. 13. 19:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió az amikor semmi sem érdekel téged,szó szerint lesz*od a külvilágot,saját magaddal egyetemben.

Az önsajnálat majdhogynem ennek az ellentéte,mert felelősöket keresel azért ,hogy ilyen állapotba kerültél.

Minden számít amit az EGO-d hoz hozzátehetsz.Mindkét állapotból ki tudok Mindenkit hozni.

2017. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 davidka26 válasza:
Van peldaul 2 ismerosom kozti kulonbseg az egyik elveszitette az apukajat senkinek sem szolt senki nem tudta depresszios lett pszichiaterhez jart a masik aki sajnaltatta magat irogatta ki facebookra hogy ahj meghalt a dedpapam es mint kiderult eleteben nem is latta es elmondta legalabb sokan irtak neki depi inkabb magaba zarja a problemait az onsajnaltato pedig minden kis problemat kozol a vilaggal varva ki sajnalja meg
2017. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Köszönöm de nem vagyok depis :) engem az apám mellett az küldött egy ideig padlóra, hogy az elismerésér sem kaptam meg gyerekként soha. Így egy ideig ezt kergettem. Széthajtottam magam. Utána el kellett fogadnom hogy ő szeret de tőle sosem fogok figyelmet kapni. Dühös lehetek ettől függetlenül mert rám gyerekként iszonyat negatív hatással volt az ő betegsége és okozott bennem teljesen mást. Sok kudarcot mert nem tudtam rajta tizenévesen segíteni, sok ellentétes érzelmet. Egyszerre sajnáltam, szerettem és haragudtam rá. Viszont több kudarcra nem adok esélyt, én megtettem mindent hogy kimásszak abból amiben voltam helyette nem tehetem meg. Azt viszont tartom hogy a depresszió az belső önsajnálat.
2017. jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

# 6: Te ezt egy konkrét példa alapján jelented ki.


Én voltam életemben nagyon súlyos depressziós és igenis kértem szaksegítséget: a saját és a környezetem érdekében. A gyerekemet még súlyos depressziósan is elláttam, törekedtem rá, hogy neki a lehető legjobb legyen, nem hivatkoztam a problémáimra (pedig rohadt nehéz volt, saját magam is alig voltam képes ellátni, nemhogy még mást is). A környezetem nem terheltem a problémáimmal, sőt, kifelé azt mutattam, hogy minden rendben van velem, miközben már az ágyból is alig tudtam néha kikelni, annyira mélyen voltam.

Szakember segítségével kijöttem a gödörből.


Megjegyzem, szülői elismerésben nekem sem volt részem soha, pedig egyik szülőm sem volt depressziós. Ellenben én még súlyos depressziósan is mindig törekedtem arra, hogy a gyermekemet dicsérjem, támogassam.


Ne általánosíts egy esetből, ez nagyon bántó azokra nézve, akik mindent elkövetnek, hogy kigyógyuljanak a problémáikból.

2017. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!