Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A legjobb barátom nagyon maga...

A legjobb barátom nagyon maga alatt van, és teljesen elsüllyed az önsajnálatban. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

nagyon szeretném vele megértetni, hogy azzal, hogyha csaj sajnálja magát és játszik egész nap, attól nem lesz jobb... azt mondja, tönkrement az élete, holott semmivel sem rosszabb, mint fél éve, sőt, még pénze is van most. de olyan szintű lett nála ez az egész, hogy tök bunkó velem is, holott mindig ő keres meg, hogy beszéljünk, folyton magát szidja, semmit nem hajlandó csinálni, csak játszani meg aludni. csomószor vannak dühkitörései, amik olykor már elég ijesztőek. orvoshoz természetesen nem tudom rávenni, hogy elmenjen, véleménye szerint nincsen rá szüksége, és amúgy is neki kell megoldania a problémáját, és ezen senki nem segíthet. én sem bírom már sokáig, mert elcseszi a napjaim...


ti mit tennétek? hogy kezeljem? ne beszéljek vele, hogy észrevegye magát? vagy mit?


2011. nov. 24. 11:07
1 2 3
 1/24 bánomisén ***** válasza:

Ez az ő problémája, amit te nem fogsz tudni megoldani főleg úgy, hogy ő ezt nem is látja problémának. Ha annak venné, tenne ellene vagy úgy, hogy változtat az életstílusán, vagy úgy, hogy szakemberhez fordul.

Szerintem tegyél még egy kísérletet arra, hogy beszélj vele, de, miután egyrészt nem feladatot, másrészt nem is tudod helyette megoldani ezt a helyzetet, a magad életét ne áldozd fel rá.

Lehet, hogy az a típus, aki szeret szenvedni, és most tulajdonképpen boldog, hogy megteheti, mert így mindenki körülötte ugrál. Elég gyerekes viselkedés.

2011. nov. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 bánomisén ***** válasza:
*feladatod - bocs
2011. nov. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Szólj a szüleinek, mert ez nem vezet jóra. Lehet, hogy kicsit bekattant és kezelésre lenne szüksége
2011. nov. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

nem ismerem a szüleit... másik városban laknak, és hát sosem találkoztam velük, nem is hiszem, hogy tudják, hogy létezem. amúgy otthon sem jó neki a helyzet, ezért is van kiakadva...


és igen, imádja sajnáltatni magát, meg szenvedni is, jó kis negatív idézetek és képek mindenfele... néha úgy érzem, hogy cikinek érzi, ha mosolyog, vagy vidám.


nem megoldani akarom helyette a dolgot, hanem ráébreszteni, hogy ez így nem lesz jó.

2011. nov. 24. 11:38
 5/24 bánomisén ***** válasza:

Ahogy itt leírtad, már számtalanszor rádöbbenhetett volna, hogy ez így nem jó. Egyszerűen nem döbbenni akar, hanem szenvedni. Akkor meg szenvedjen.

Ha teljesen magára marad, talán észbekap, de még ez sem biztos.


Nem vagyok kőszívű, de annak a híve sem, hogy egy ilyen, valójában nagyon önző ember mások életét - pl. a tiédet - megmérgezze a hülyeségeivel.

2011. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
valamilyen szinten én is önző vagyok, mert nem akarom elveszíteni... csak a helyzethez az is hozzátartozik, hogy másoknak játssza magát, rajta van egy álarc, és mindezt csak nekem mutatja ki... szóval csak én kapok ebből a dologból. voltak már ilyenek máskor is, de akkor 1-2 nap után elmúlt, most viszont nagyon nem akar múlni már hetek óta. már vagy 3-4 napja egy kedves szó nem hagyta el a száját.
2011. nov. 24. 11:47
 7/24 A kérdező kommentje:
aggódok miatta :(
2011. nov. 24. 11:47
 8/24 bánomisén ***** válasza:
Tipikus. Szüksége van valakire, akit ilyenféle módon tud magához kötni visszaélve annak az embernek a jóindulatával, szeretetével. Ezt lelki terrornak hívják. Ha nem akarsz a bábja lenni és szenvedni miatta, akkor tarts nagyobb távolságot tőle és foglalkozz a többi barátoddal is.
2011. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

persze, foglalkozom a többivel is, főleg a héten már, mert már elvette a kedvem attól, hogy látni akarjam, és keveset is beszélek vele.


de attól, hogy ilyen, még a barátom, és nem tudom elfelejteni azt a 4 évet, amióta ismerem, meg jóban vagyunk. nem akarom cserben hagyni.

2011. nov. 24. 12:01
 10/24 bánomisén ***** válasza:

És ő éppen ezzel él vissza. Ezt sajnos meg kell látnod ebben a történetben.

A "barátod" nem barátként viselkedik veled, visszaél mindennel, amit neki adni tudsz. Egy tipikus energiavámpír.

Ha továbbra is tutujgatod, te is elfelejtesz majd mosolyogni, meg élni, meg tenni a dolgod.

Hidd el, egy felnőtt embernek magának kell megoldania a problémákat, ha erre nem hajlandó, akkor annyi. Attól, hogy a te életedet is megkeseríti, neki nem fog változni a sajátja.

Lépj egy kicsit ki ebből a nagy szánakozásból, légyszives, és lásd meg a dolgokat úgy, ahogy vannak.

2011. nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!