Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szaglási "hallucinációk"?

Szaglási "hallucinációk"?

Figyelt kérdés

az ember talán nem is figyel fel rá vagy csak lesz.rja,de mitől alakulhat ki?mennyire súlyos?

kb 2 eve vettem észre magamon hogy elég gyakran érzek olyan szagokat/illatokat amiket mások nem. pl a fizikaterembe rendszeresen lekvarszagot érzek de akárkit megkerdeztem ok semmit sem..nem olyan hogy 1-2 kísérletezés után hanem minden fizika órán bemegyek és megcsap a lekvár illat.

szokott meg több is lenni hogy olyan szagokat érzékelek amiket mások nem.eddig sosem figyeltem fel rá,kb 2 hete kezdett el foglalkoztatni hogy ez vajon mi lehet.



2017. jan. 14. 18:08
 1/9 TR75 ***** válasza:
Szinesztézia?
2017. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
utána olvastam a szinesztéziának de semmi színt nem kapcsolok a szagokhoz..ezek hol előjönnek hol nem,hol budosek hol jó illattuak..
2017. jan. 14. 22:56
 3/9 TR75 ***** válasza:
A szinesztézia nem csak színekkel függhet össze, hanem ízekkel, illatokkal/szagokkal is. Például.
2017. jan. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 jeverezi ***** válasza:
37%
valószínűleg skizofrénia lesz! Menj el orvoshoz
2017. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
mitol alakulhatott ki a szinesztézia/skizofrénia?(tudom hogy teljesen más a kettő csak mind a kettőt írták)
2017. jan. 15. 14:38
 6/9 TR75 ***** válasza:

Szinesztézia lehet veleszületett, és "szerzett". Utóbbi például baleset, valami nagy megrázkódtatás, betegség után jelenik meg. Sokan pedig nincsenek is tudatában annak, hogy szinesztéziásak.

(A "veleszületett" jelző igazából nem túl szerencsés, mert a kutatók szerint a szinesztézia nagyon gyakori dolog gyerekkorban - simán lehet, hogy minden gyerek a birtokában van -, csak később "elmúlik").

A skizofrénia kialakulását genetikai okokkal és környezeti okokkal egyaránt magyarázzák (legalábbis megpróbálják).

2017. jan. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért a skizofrénia komplexebb mint olyan szagokat érezni amik nincsenek ott..
2017. jan. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az a helyzet hogy nem csak szagokba hallucinálok..de szagba legrégebb óta.
2017. jan. 21. 13:27
 9/9 anonim ***** válasza:
írsz privátot és elmondanád a többi tünetet?
2017. jan. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!