Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns mellé muszáj...

Antidepresszáns mellé muszáj nyugtató? Meddig? Mi lesz, ha elhagyom? Normális 1 szem a. d. mellé 3 szem nyugtató? Akkor is, ha kómás vagyok tőle?

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 17:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Sajnos ke melle...:( ha nagyon rossz tole a kozerzeted (komassag stb) beszelj az orvosoddal, mondd meg Neki, hogy nem tudsz igy teljesiteni a mindennapokban, biztos, hogy kitalal majd valamit.
2017. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Mióta szeded? Mire írta fel a doki? Reggel és este nem lenne elég? Sok mindentől függ, és az is milyen fajta.
2017. jan. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Én szedtem mellette...addig, amíg az orvos azt nem mondta, hogy lehet csökkenteni. Milyen antidepresszáns mellé írták, és milyen komoly a betegséged?
2017. jan. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Még csak 4 napja.

Pszichoterápia. Pszichológus először jövő hétfőn lesz, a pszichiáterhez pedig 2,5 hét múlva kell visszamennem.

Persze mondom majd neki, de már most sem veszem be a 3 szemet, mert hétfőn munkában zombi voltam. Csak este veszek be az antidepi mellé 1 szemet, mert nagyon félek a rászokástól.

Elalszok így is egyébként.

Azt írtátok, sajnos muszáj mellé. De miért? Mi a konkrét oka, hogy muszáj mellé?

Hogy mennyire súlyos...hát biztos van, aki szerint minden megoldható, számomra meg totálisan kilátástalan az élet, de már itt is megkaptam a magamét egy-két érzéketlen embertől, szóval már leírni sem merem.

2017. jan. 18. 17:36
 5/25 anonim ***** válasza:

Szia! Az elso vagyok

Azert muszaj ra, mert az elso par honapban amig be nem all a tabi addig sokan panaszkodnak az antidepresszans reverz hatasarol, tehat arrol, hogy rosszabbodott az allapotod.(meg depisebb vagy), viszont egy ideig letompitanak ezzel es igy kevesbe fejti ki az elejen ezt a mellekhatasat. Par honap utan nem fogod kapni, vagyis fokozatosan fognak rola leszoktatni, orvosi felugyelet mellett.

A masik dolog meg, a gerinctelen tusko emberekkel, akiknek az iQ melle nem tarsult eQ(erzelmi intelligencia, mar ha van egyaltalan muveltseguk) nem szabad foglalkozni.... Buta frusztralt emberek, akik abban elik ki magukat, hogy masokon vezetik le. Az olyan embert, aki segitsegert kialto emberbe meg jol bele is tapos en elegetnem. Szoval fel a fejjel!:)

2017. jan. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Hogy miért kell, azt pár nap múlva megtudod.

Az egység pedig nem szem, hanem mg. Így nem tudjuk mennyit szedsz.

2017. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Kis adaggal indított, Xarocen 15 mg, mellé Xanak 3x0,25 mg.

Tudom, hogy a 0,25 nagyon kevés.

De ebből is soknak érzem a 3 szemet.


Amikor magamtól vettem be november körül, akkor 0,5 vagy 1 mg-ot vettem be este, hogy tudjak aludni, és ettől már voltak elvonási tünetek 2-3 hét után is.

Néhány éjszaka pokoli volt, reszketve ébredtem, izzadtam, remegve, gyomorgörccsel, és akkor már hiába vettem be egy újabb szemet, nem segített, és nap közben sem voltam nyugodt. Ezért gyorsan letettem, már amilyen gyorsan tudtam, mert ezek a reszketős éjszakák is eltartottak 1-2 hétig.

És ezért nem akarok újra kötelezően napi 0,75 mg-ot szedni. Reggel kéne 0,25, este meg az antidepi mellé 2x0,25.

De este elég 0,25 is, hogy elaludjak.

Reggel meg a tompaság miatt nem merem bevenni.

Hétfőn mondták is, hogy látszik rajtam.


Nem tudom, mit tegyek.

Bízom a terápiában és nagyon várom a hatását.

De azzal kezdtem, mikor bementem az orvosoz, hogy gyógyszerfüggő nem akarok lenni. Sokat olvastam róla, volt időm. Semmi másom nincs, csak időm. :(

De az orvos azt mondta, ő ajánlja a gyógyszert, én meg nem tehetek egyebet, bízok benne.

Szóval van ez a kettősség, hogy szeretnék hinni a terápiában, de mégsem merem ezt a mennyiséget bevenni, amit felírt.

Úgy gondolom, magát a hatást nem a Xanax fogja kiváltani, hanem a Yarozen, azt pedig mindenképp beveszem minden este.

Abból is nagyon durva volt a legelső este, ezért második este csak felet vettem be, de azóta nincs baj, egészet szedek.

Egy kicsit el is számoltam magam, pénteken voltam nála, aznap ki is váltottam a gyógyszereket, szóval ez ma a 6. este lesz. De gondolom ez lényegtelen, hogy 4, 5, vagy 6 napja szedem.

2017. jan. 18. 18:44
 8/25 A kérdező kommentje:
elgépeltem, Xanax, de lényegtelen
2017. jan. 18. 18:47
 9/25 anonim ***** válasza:
5# válaszoló megirta a tutit. Igen így van sajnos, csak az tudja aki benne van. Nekem anno nagyon súlyos pánikbetegség miatt kellett szedni, nos annyira durva volt, hogy nem tudtam különbséget tenni a gyógyszer mellekhatasa és maga a betegség között. De 2 hónap alatt rendbetett, ezért én is azt mondom szedd ahogy javasolta a doki. Először lehet hogy rosszabb lesz, de türelem! Sz@rd le az okoskodókat.
2017. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm az eddigi válaszokat.


"Hogy miért kell, azt pár nap múlva megtudod."


Mondjuk nekem ez is elég érzéketlennek tűnik, ha te tudod, akkor leírhatnád konkrétan is.

És mit jelent a pár nap, ha ez már a 6. nap?

Még nem kéne éreznem ezt a reverz hatást?

Egyelőre semmit sem érzek, se jobb, se rosszabb nem lett semmi. Mondjuk egyik pillanatban nagyon magam alatt vagyok, másik pillanatban meg lesz*rom érzésem van, de igazán nem tudom lesz*rni, hiszen olyan problémáim vannak, amik miatt állandóan kattog az agyam és csak a rosszat látom.

2017. jan. 18. 18:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!