Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns mellé muszáj...

Antidepresszáns mellé muszáj nyugtató? Meddig? Mi lesz, ha elhagyom? Normális 1 szem a. d. mellé 3 szem nyugtató? Akkor is, ha kómás vagyok tőle?

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 17:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, - ha egyébként a gyógyszer megfelelő és az adag is, hogy - felerősíti már az eddigi tüneteket. Ha a nyugtatóadagot jól sikerül belőni, akkor azzal el tudod úgy fedni, hogy kb egyensúlyban lehet. Ha a nyugtatóból semennyit se szedsz, vagy keveset, akkor igen durván be tud ütni a krach 5-10. nap között kb.

Hozzáteszem ez elsősorban pánikrohamokra+szorongás kezelésére igaz, amik ugye kifejezetten fizikai tünetekkel járnak, depresszióra kevésbé. Utóbbi talán nehezebben is kezelhető szerintem.

Mi okból szeded?

2017. jan. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Yarocen mellé pont nem szoktak,mert önmagában is altató hatású,nem is kicsit.Ez elég unortodox
2017. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Ó kérem a pánikroham az olyan, hogy nem csakhogy kinullázhat egy sima altató hatást (ami ugye nem is hatás jelen esetben, hanem egy mellékhatás, mellesleg lehet, hogy éppen nem is jelentkezik), hanem már akár alvó állapotból is felébredsz.
2017. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

2 hét alatt elmúlik a "zombiság", az egy mellék hatás.

Szedd be, mert nem véletlenül írták fel.

Az antidepi mellé pedig nem muszáj, amire felírták arra kell.


Ne legyél már rögtön olyan, aki szarik az orvosra, nem kell fosni a rászokástól sem. Az nem 1 hónap alatt történik meg, hidd el nekem.


A napi 3 pedig azért kell, mert az Alprazolam (xanax hatóanyaga) elég gyorsan ürül a szervezetből. 16óra alatt, hogy ne menjen ki belőled 3x be kell szedni. Lehetséges Retardot szedni, abból elég 2 is. Erről esetleg meg kérdezheted a dokid véleményét.


Én annak idején mikor nyugtatót szedtem kb. 1-1.5 hétig voltam álmos nagyon, nem bírtam ki 1 délutánt sem. Később el múlt, ahogy a többi észre vehető hatása is. (esetleges szédülés, nyomottság, lassuság, álmosság)


Kérlek hallgass az orvosodra. Nem kell az itt jelen lévő nagy okosknak feltétlenül hinni, az orvos nem hülye, nem 1995-öt írunk, hogy a nyugtató problémákról ne tudjon az orvosod. Ez már nem az az idő, mikor a doki se tudja mit csinál. Bízz benne, a gyógyulásod első lépése.

2017. jan. 19. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Egyéb iránt a Mirtazepin szerintem egy jó gyógyszer lesz. Én az analógját, mianszerint szedtem, és remek bogyó volt. Ne add fel kérlek, sokat tud segíteni, az egy konkrét agy átrendező gyógyi. Annyi mindenre hat, hogy fúúú. Jó gyógyszer, szerintem az egyik legjobb antidepresszáns.
2017. jan. 19. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Igy van, minden, amit elottem irtak az mindegyik helyen valo! Bizz az orvosodban, ne felj a raszokastol, fokozatosan fognak a nyugtatorol levinni, igy nem lesz gond! Egyebirant meg en javasolnam a yoga-t! Ellazit, felpezsdit, a youtube-on van rola egy csomo oktato video is (magyar nyelven a BelsőBéka Jógastúdió videoit ajanlom, konkretan van egy 25 napos oktato video sorozata, minden nagyon pontosan elmagyarazva.) bocsi, nem alternativ terapiat szeretnek javasolni, hanem kikapcsolodasi lehetoseget. Sokszor egyebkent is szoktak ajanlani a testmozgast a pszichologusok, pszichiaterek, a joganal raadasul nagyon fontos a megfelelo legzes betartasa, igy azzal is nyugtat. Nekem annak idejen rengeteget segitett. Remelem neked is fog!:)
2017. jan. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm újra a válaszokat.

Nem "ütött be a krach", azaz nem történt semmi durva.

Pedig ez már a 7. nap, és a 3 Xanax helyett 1-et vettem be.


Az az igazság, hogy ma eléggé pörögtem.

Ez lenne a Yarocen hatása?

Még én sem értettem, de ugráltam egész nap, alig tudtam megülni a fenekemen, pedig irodában dolgozom, számítógéppel, szóval csak ülnöm kéne napi 8 órában.

De nagyon aktív voltam.


Egyébként nem napi 3x kéne szedni, hanem reggel 1-et, meg este a Yarocen mellé 2-t.


Szó sincs róla, hogy sz*rok az orvosra, sőt nagyon bízom benne, hogy hasznos lesz a terápia.

De azt írtátok, egy hónap alatt sem lehet rászokni.

Én meg novemberben, amikor a legrosszabbul voltam, 2-3 hét alatt már produkáltam az elvonási tüneteket. Igaz akkor nem a 0,25-ös Xanaxot szedtem, hanem az 1 mg-ost.

2017. jan. 19. 18:29
 18/25 A kérdező kommentje:

Éjszakára a 2 Xanaxot még most is furcsának tartom, vagyis soknak.

Alszok 1 Yarocen + 1 Xanax kombótól is.

Viszont a segítőkész válaszoknak nagyon örülök, és reggel is be fogom venni a X-ot, hogy ne pörögjek ennyire.


Jógára jártam pár éve, a munkahelyem szervezte.

Szerettem, de rossz időpontban/rossz helyen volt, és abbahagytam.

Aztán tavaly újra akartam járni, de épp akkor kapott agyvérzést az apukám, így az egész kurzust kihagytam.

Minden napot a kórházban töltöttem vele, ez fontosabb volt.

Most is van szó róla, hogy tavasszal beindul, ha lesz megfelelő nagyságú helyiség a munkahelyem. Mindenképp menni fogok, ha lesz lehetőség.

Nagyon sok videó van youtube.on, próbáltam tornázni, de nem vagyok elég kitartó.

Linkelheted is azokat a videókat, amikre te gondolsz, megnézném. Hátha motiválna a tudat, hogy az egy sorozat, és haladok valahonnan valahova.

2017. jan. 19. 18:35
 19/25 anonim ***** válasza:

antidepinek sok féle mellékhatása lehet, mánia is.


milyen elvonási tüneteid voltak neked 1 hónap xanax után? :O

2017. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Itt a jogas video!

[link]

Jo szorakozast hozza, en nagyon szeretem mert nagyon pontos! Remelem neked is lesz hozza kitartasod :)

2017. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!