Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongásos, pábikrohammal...

A szorongásos, pábikrohammal járó betegségből van végleges kiút?

Figyelt kérdés

Az érdekel engem, hogy meglehet-e teljesen gyógyulni belőle, miután az ember letette az antidepit.

Élhet-e majd teljes életet gyógyszerek nélkül? Vagy ez egy örök körbe-körbe játék?


2017. jan. 19. 08:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy van. Szedd össze magad, találd meg azt, ami éltet és foglalkozz azzal. Tanulj, dolgozz.
2017. jan. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, mélylélektani terápiával.
2017. jan. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#1 "Szedd össze magad,"

Ez a legrosszabb tanács amit adhattál, a pszichés beteg pont erre képtelen, ezért csak frusztráltabb lesz tőle.

Ne akarj rosszat tenni!

2017. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
gyó... akkor ne szedje össze magát - (miután letette a vegyszert, feltételeztem, hogy megvan erre benne a szándék - mindenkinek nehéz az élet, el kell tudni viselni)
2017. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a 2-es meg milliomosoknak van kitalálva, tb-re vegyszar a marokba - és még soha senkitől nem hallottam, hogy segített volna
2017. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Aki másokat ismer, okos.

Aki magát ismeri, bölcs.

Aki másokat legyőz, erős.

Aki önmagát legyőzi, hős."

2017. jan. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-esnek fogalma sincs róla, hogy ez hogy működik, ne figyeljetek rá.

Szerinte valószínű egy cukros vagy egy magas vérnyomásban szenvedő, sőt egy törött lábú is szedje össze magát és kész, máris meggyógyult.

2017. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Aki nincs benne, az nem tudja milyen. Èn sem tudtam soha elképzelni. Általában nem egy kis semmiség vezet odáig, hogy valaki pánikbeteg legyen. Nekem pl.azért jött ki, mert volt a családban egy haláleset, a baráti körömből is meghalt valaki. Közben munkanélküli lettem, a csekkek jöttek és a suliban a vizsgák is a nyakamon voltak. Ha ez nem lenne elég, van egy közeli családtagom, aki gyógyíthatatlan beteg és talán 1 éve van hátra. Egy-egy dologgal mindenki (majdnem) meg tud birkózni, de amikor csőstől jön a sz@.r, akkor azzal nehezebb.


Èn is küzdöttem, próbáltam a jó dolgokat keresni és általában a kedvem is jó volt, nem gondoltam volna, hogy egyszer rosszul leszek a suliban ès a szívrohamhoz hasonló tüneteket fogom produkálni. Sosem volt semmi bajom.

Épp ezért nem kell lenèzni senkit, mert nem tudhatod, hogy nálad előjön-e vagy sem.


Kérdező! Èn nem szedtem soha antidepit, próbálom magam agykontrollal ès a légzèstechnikával lenyugtatni. 1 éve vannak pánimrohamaim, volt amikor egész nap tartott. Az utóbbi 2-3 hónapban eljutottam arra a szintre, hogy a legdurvább rohamom is nagyon rossz esetben 10 percig tart ês már fele annyira nem rossz, mint azelőtt.

Szerintem gyógyszerek nélkül is meg lehet gyógyulni ha szeretnél. Ha gondolod írj privibe ès tudunk beszèlgetni! :)

2017. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet gyógyszerek nélkül meggyógyulni, az előző példája is bizonyítja.

Gyógyszerekkel sem teljesen (mert a letétele után 1-2 évvel, bár gyengébben, de visszatér), de ott legalább addig jól vagy, amíg szeded őket. És nagyon igaz, hogy aki átéli, az tudja miről is beszél és pont ezért nem értem miért jó visszatérő pánikrohamokkal együtt élni, pláne 1 naposakkal, ha egyszer az antidepik mellékhatása ennél enyhébb, adott esetben - mint nálam is - semmi.

A mi agyunkban valamiből kevesebbet termel, ezt a valamit ezért pótolni kell. Folyamatosan és örökké. Ez pont olyan, mint hogy pl D-vitamint szintén pótolni kell, mert a szervezet maga nem állít elő eleget. Csak mivel utóbbit mindenkinek kell, arra nem ajvékolnak, hogy szedd össze magad, aztán akkor nem kell D-vitamint szedned, meg napoznod. Szerotonint meg keveseknek kell kiegészíteni, ezért ők meg ugye szedjék össze magukat...

2017. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nekem pl.egy èvvel ezelőttig sosem volt, azt sem tudtam mi az. Tudom mik váltották ki, amin tudok azon igyekszem változtatni. Egy napos rosszulléteim már hónapok óta nincsenek, jelenleg 10 perces rohamokkal "küzdök" de már csak max hetente 1x. A Valeriana-t sem szedem, csak magamnál tartom. Sosem mertem gyógyszert kipróbálni, ha magamnak okoztam a gondot, akkor el is tudom mulasztani. :) legalábbis èn így vagyok vele.
2017. jan. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!