Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochondriából kigyógyulni...

Bubachangh kérdése:

Hipochondriából kigyógyulni van remény?

Figyelt kérdés
Sajnos borzasztó módon hipochonder vagyok, és csak rosszabbodik, úgy vettem észre. Minden (a legapróbb) tünetet is hatalmasra tudok képzeletben nagyítani. Pl.: pattanás nő az orromon, akkor biztosan sinus vavernosus trombosys lesz belőle amibe belehalok. Vagy már 2 hete beteg vagyok, (egy hetet feküdtem is), jobban lettem, visszamentem dolgozni, de most mintha újra beteg lennék. Biztosan tropa az immunrendszerem, bár egy éve még csak náthás se voltam, de biztosan hiv pozitív vagyok, és belehalok. Olyan elemi szinten rettegek, hogy öklendezem a félelemtől, patakokban izzadok, gyenge vagyok, stb. És ez az élet egy merő borzalom így. Orvosoknál jártam az évek során, ideig-óráig segítenek, de a legbelső halál miatti félelmemet, nem lehet maradéktalanul kiirtani.Lehet, hogy be kellene állnom szerzetesnek? Köszönöm!

2017. jan. 22. 16:46
 1/2 anonim válasza:

Saját példámból kiindulva, pont azt a "legbelső halál miatti félelmet" kellene ha nem is kiirtani, de tompítani magadban.

Miért félsz ennyire a haláltól, a betegségektől?

Attól félsz, hogy nem tudnak meggyógyítani?

Ha gondolod, írj privátot, nekem is volt ilyen időszakom, de sikerült legyőzni. :) 23N

2017. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm!


Privi ment!

2017. jan. 22. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!