Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon komoly önképzavarom...

Nagyon komoly önképzavarom van, az ilyet hogyan kezelik?

Figyelt kérdés
Pszichologushoz kellene mennem gondolom, de erdekelne, hogy milyen a kezeles menete... terapia jellegu? Tudnek olyan pazichologushoz menni, ami nem magán, azaz fizetős?

#Önképzavar
2017. jan. 23. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

A TB-alapú terápiákkal az a gond, hogy nincs választási lehetőséged... azt a pszichológust kapod, aki épp jut; olyan gyakorisággal jársz, ahogy ő ráér (lehet, hogy csak havonta egyszer, ami hatékonyság szempontjából alig ér valamit); annyi ideig, amíg épp csak jobban leszel (a TB ritkán finanszíroz teljes terápiát, aminek a része az elért eredmények rögzítése is).

Nyilván a semminél jobb, de ha csak minimális lehetőséged is van, akkor én azt javaslom, hogy inkább magánban menj, ahol te (is) szabod a kereteket, kiválaszthatod a személyiségednek és a problémáidnak leginkább megfelelő terapeutát, stb. Tudom, hogy elsőre nehéznek tűnik megteremteni az anyagi hátterét, nekem is nehéz volt. De aztán megbeszéltem magammal, hogy annyi mindenre költök kvázi feleslegesen, a mentális jóllétemnél pedig nem lehet semmi fontosabb... olyan szükséglet, mint az evés. Átgondoltam a havi költségkeretemet és innen-onnan lecsippentve, spórolva jutott terápiára is. (Pl. én dohányzom, és nagyon sok megy el havi szinten cigire. Leszokni nem tudtam volna - egyelőre - de annyit megtettem, hogy magamnak kezdtem el tölteni a cigit ahelyett, hogy készen vettem, és ezzel spóroltam annyit, hogy kifutotta a terápiát.)


Minden (mélylélektani orientációjú) terápia alapja az énkép újjáalakítása, úgyhogy ezzel a problémával egyértelműen érdemes pszichológushoz fordulni. Ez nyilván nem ötperces folyamat, rá kell szánni az időt és energiát, de mivel minden ebből fakad, ezért nagyon komoly változásokat hoz.

Vágj bele, sok sikert!

2017. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom , elkezdek sporolni es remelem lesz eredmenye a terapianak,mert borzaszto igy elnem ...
2017. jan. 24. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!