Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetseges, hogy anorexia?

Lehetseges, hogy anorexia?

Figyelt kérdés

15 eves vagyok, lany, 165/66 cm es 41 kg. Nagyon nagyon szeretnek hizni, de nem sikerul akarmennyit eszek, lehet genetika, mivel apukám részéről mindenki sovány, na de ennyire hogy ne jojjon fel ram semmi...:/

Szoval, kerdesem lenne hogy lehetek e anorexiás? A menstuaciom rendben van, nem latom magam kovernek, nem akarok fogyni, de sokszor nagyon sápadt vagyok es hullik a hajam is (bar emellett dús hajam van). Es regebben megjegyezte ram keresztanyukam h ugy nezek ki mint egy anorexiás. Bar azota valahogy hiztam 1-2 kg-ot, de akkor is. Olvastam, hogy a szeklelesnek is koze lehet hozza, az is eleg keves (hetente 3x minimum max 4-5 de ez valtozo). Illetve nagyon karikasak a szemeim 8 vagy tobb ora alvas utan is... faradekony nem vagyok. Azt hiszem mindent felsoroltam amit akartam... sokat jelentene ha megnyugtatnatok, nagyon zavar a súlyom :/ illetve valami vitamint, (Béres csepp kivetelevel) tudtok ajánlani ami hizasra jo? 50-55 kg kozott szeretnek lenni.:/

Koszonom!


2017. jan. 23. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem anorexia. Én is hasonló vagyok, csak én 152 centi, 35 kiló. Sosem tudtam hízni, pedig nem eszek keveset, és a felsoroltak közül minden igaz rám is.

Egyszer azt olvastam valahol, hogy ha a körömágyad felőla körmeiden az a félhold alakú halványabb folt nem látszik, akkor pajzsmirigytúlműködésed van. Én nem vagyok ezzel kapcsolatban megvizsgálva, de nekem sincs ott. A pajzsmirigytúlműködés miatt nehéz hízni.


17/L

2017. jan. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Szia, először is nyugi, nem vagy anorexiás hiszen akkor pont kövérnek látnád magad és fogyni szeretnél. Részben genetika, részben taplálkozás illetve korodból adódóan is lehetsz vékony. Ajánlom egy jól összeállított étrend elkezdését, ha nem tudsz elég zöldséget és gyümölcsöt enni akkor mehet mellé valami multivitamin.(béres cseppel amúgy mi a baj?) Illetve hasznos lenne sportolnod valamit, javítana a közérzeteden, erőnléteden és az étvágyad is jobb lenne. Na meg sokkal szebb ha pár kiló izmot szedsz fel mint zsírt és nyugi nem fogsz férfiasan kinézni mint a koxos testépítőnők.
2017. jan. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy anorexiás, mivel nem célod a fogyás. Még, ha kívülről annak is nézel ki...


Amit én ajánlok: B vitamint egyél amennyit csak bírsz, az meghozza az étvágyat is. Vérszegény is vagy.

2017. jan. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem anorexia, az egy mentális betegség, testképzavar. Te nem akarsz fogyni, nem éhezteted magad, nem sportolsz összeesésig, reálisan látod a súlyodat. Viszont érdemes lenne kivizsgáltatnod magad, mert ha alkatilag vékony vagy akkor is elég kevéske a súlyod rendes táplálkozás mellett.
2017. jan. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Son Rani ***** válasza:
Az anorexia. Mentális. Betegség. Nem fizikai. Amit leírtál annak halvány köze nincs az anorexiához.
2017. febr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!