Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kilátástalannak érzem magam....

Kilátástalannak érzem magam. Mit kezdjek magammal így? Hosszú sztori következik

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy hol kezdjem. Tegnap majdnem öngyilkos lettem. Bebuszoztam a közeli városba, ittam egy kicsit, és majdnem elmentem egy helyre leugrani. De végül inkább hazamentem.



Falun élek szüleimmel 24/f vagyok. Sose voltam teljesen százas. Majdnem kisegítő suliba kerültem rendes helyett. Az általános iskola első osztályát úgy tudtam elvégezni, hogy szüleim egész délutánokat tanultak velem, mert magamtól nem ment volna. Azóta is túl erősen függök tőlük. Általánosban mivel gyakran voltak dühkitöréseim a többiek sokat szekáltak, többször, nem túl durván de meg is vertek. Barátaim nem voltak. A gimiben lett legalább két barátom, bár közös programunk maximum 20 volt azóta is. És az egyetem szétsodort minket. A lányokkal való kapcsolatomról ne is beszéljünk, sose volt barátnő, sőt egy randit se tudtam összehozni. Gimiben az volt a terv eleinte, hogy felmegyek Pestre egyetemre. De végül megijedtem attól, hogy kollégiumba kellene mennem, és oda mentem egyetemre, ahol a gimit is elvégeztem.


Az egyetem első félévében évfolyam első lettem. Második félévbe kijött rajtam a depresszió, így alig lettek meg tárgyaim. Gyógyszerek mellett egy félév csúszással el tudtam végezni az egyetemet. 2016 júniusában lettem gazdaságinformatikus. Viszont mindig csak a tárgykara koncentráltam, meg világ életemben lusta voltam, így használható programozói tudásom nem lett. A diploma megszerzése miatt nagyon boldog voltam, így elhagytam az antidepresszánst is.


Folytatni akartam volna MSC-n, hogy legyen egy kis időm még emberileg fejlődni, hogy tényleg képes legyek dolgozni. De csak levelező indult el. Mivel gondoltam kimennék ERASMUS-ra (ami tőlem irreális elvárás lenne) elkezdtem a levelezőt, úgy hogy nem dolgoztam mellette. Belefogtam egy túl nagy informatikai projektbe, amibe beletört a bicskám. Illetve kocsit vezetni is meg akartam tanulni, de az se jött össze. Mivel csak otthon ültem, így november óta nem csinálok semmit, megint bedepiztem. Sajnos csak januárban mentem újra pszichiáterhez, már pár hete szedek újra gyógyszert, de nem igazán vagyok jobban tőle. Most lenne egy állásajánlatom, ahová felvennének, de egy hónap próbaidővel, és nem bízom magamban annyira, hogy így be merjem vállalni, illetve a munkaadó se egy tapasztalt ember. Illetve lehet vissza tudok menni az egyetemre nappalira, ahol lehet újra jól érezném magam, viszont egy félévet ki kellene már fizetnem, ami nem olcsó.


Igazából az a bajom, hogy hatalmas álmaim voltak, amiket túl valóságosként éltem meg. Mindig az álmaimba menekültem el. És most látom, hogy ezek nem igazán fognak megvalósulni, mert túl kevés vagyok hozzá, nem az én szorgalmi, és lelki képességeimhez mértek.


Ez így kicsit kusza, de a lényeg talán benne van, ha kell válaszolok kérdésekre.



2017. jan. 24. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd, tartós javulást a gyógyszerektől ne várj. Az csak tüneti kezelést. Személyiségváltozást csak pszichoterápiával lehet elérni. Attól lehetne egészséges énképed, reális, megvalósítható céljaid, amiket képes lennél megvalósítani és az emberi kapcsolataidra is pozitív hatással lenne. Ezekre a gyógyszer nem képes...

(Jelenleg nyilván szükséged van rá, de önmagában nem elég.)

2017. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak itt van megoldás. Kérlek ne legyints rá, hallgasd végig, ennek az útnak is kell adni egy esélyt:

https://www.youtube.com/watch?v=uypVy29Mjcw

2017. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Az első bekezdésed nagyon megérintett. Teljesen átérzem, hogy min mész keresztül. Küldök egy virtuáis ölelést. <3 Tudom, hogy nem sokat segít az együttérzésem, de hátha.. Tudd, hogy egy cipőben járunk.

18N

2017. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Nincs veled semmi probléma, mint írtad az egyetemet is végig tudtad csinálni, depresszióval is, pedig sokan belebuknak és ne tudják elvégezni. Szerintem vagy kezdj el dolgozni, gondolom okkal lettél programozó, vonz ez a terület vagy ismét iratkozz be nappalira és élj az Erasmus lehetőségével is ezúttal :)


Egy picit lehet későn érsz, a legtöbb ember tini korban éli meg az álmai összetörését és kicsit függetlenedik a szülőktől, de ezzel sincs gond, túllendültél rajta, menni fog, meg tudod csinálni. Próbálj az új társaságba minél jobban beilleszkedni, beszélgetést kezdeményezni, eljárni velük. Szabadidődben pedig esetleg kezdj el valamilyen hobbit, ami eltereli a gondolataid vagy sportolj, közben nem jut majd idő a negatív dolgokra és jobban érzed magad fizikailag is.


Sok sikert kívánok, menni fog és küzdj az álmaidért, szerintem nagy részét még mindig meg tudod valósítani!

2017. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a baj, hogy elbizonytalanodtál.

Az igazán nagy emberek, akik híressé váltak, kitűztek maguk elé egy célt, és nekiálltak a megvalósításnak. Edison több, mint ezer kísérletet végzett el, amíg fel tudta találni az izzólámpát. Később azt mondta, hogy minden egyes kísérletre szükség volt a végeredményhez. De persze Edison zsenije nem csak abban állt, hogy időnként feltalált valamit, hanem el is tudta adni, piacot tudott szerezni hozzá.

Azt írod, hogy hatalmas álmaid voltak. Szerintem vésd jól az eszedbe az álmaidat, hogy ne feledkezz meg róluk. Egy grandiózus cél eléréséhez először meg kell építeni az eszközöket. Ezeket az eszközöket senkinek nem fogják csak úgy a kezébe nyomni. Sokszor kompromisszumokra is kell kényszerülni, egyszerűsíteni, hogy legalább az alap dolgok működjenek. Ha az alap dolgok megvannak, akkor lehet tovább építkezni.

Az igazán nagy dolgok mind sok apró kis dologra épülnek fel. Ne légy türelmetlen, és kishitű! A szorgalommal pedig szerintem nem lehet semmi baj, hiszen azt írod: "Az egyetem első félévében évfolyam első lettem." Lehet, hogy azok a gyógyszerek amiket szedtél, többet ártottak, mint használtak. Egy dolgot tudok mondani a gyógyszerekről: szinte mindegyik csak a tüneteket kezeli. Az okot nem. Neked magadnak kell a saját orvosodnak lenni. Találd meg az okot, és tekintsd egy olyan akadálynak, amit le kell tudnod győzni, hogy megvalósítsd az álmaidat.

"Belefogtam egy túl nagy informatikai projektbe, amibe beletört a bicskám. Illetve kocsit vezetni is meg akartam tanulni, de az se jött össze. "

Nem tudom, ennek mennyi köze van az álmaidhoz, de a hatalmas informatikai projektek arról szólnak, hogy sok kis apró dologra lehet szétválasztani. Próbálj meg először csak egy kis részt megcsinálni belőle. Aztán szép lassan a többi részt.

Autót vezetni megtanulni szerintem inkább csak pénz kérdés. Még egy medvét is meg lehet tanítani arra, hogy hogyan kezelje a kormányt, és a pedálokat. Amire nem lehet megtanítani, hogy betartsa a kresz-t. De valljuk be, hogy ez néhány embernek szintén nem sikerült, hiába kapta meg a jogosítványt.

"Most lenne egy állásajánlatom, ahová felvennének, de egy hónap próbaidővel, és nem bízom magamban annyira, hogy így be merjem vállalni, illetve a munkaadó se egy tapasztalt ember."

Na ne viccelj! A legtöbb állásnál van próbaidő, méghozzá inkább több, mint egy hónap. A jelenlegi munkahelyemre három hónap próbaidővel vettek fel. Fogalmam se volt, hogy mi lesz a pontos feladatom. Ami azt illeti, néha most se nagyon tudom, hogy mi a pontos feladatom, de már több éve csinálom, és a főnök meg van elégedve, munkatársaimmal pedig nagyon jól kijövök.

Azért írom ezt le, mert emiatt igazán nem kellene neked se elbizonytalanodnod. A főnöktől függ, hogy éppen mit csinálsz, neki kell elmondania, hogy mik az elvárások. Ha nem képes pontosan elmondani, akkor ne várjon pontos munkát se.

Az álmaidat ne akard megvalósítani egyik pillanatról a másikra, pláne, ha azok tényleg annyira grandiózusak. A grandiózus dolgok jellemzője, hogy sajnos többnyire csak szép lassan valósíthatók meg.

2017. febr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!