Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki adna nekem tanácsokat?

Valaki adna nekem tanácsokat?

Figyelt kérdés
Néha ki szoktam ide írni dolgokat hogy ezt meg azt csináltam 14-15 évesen. Most vagyok 26. Most nem mondok eseteket, inkabb azt mondom hogy kisebb bűncselekmények voltak, szabálysértések. Néhany ember még most is 14 -15 éves korig dolgokért itél meg.hogyan lehet a bűntudatot legyőzni? Ugye sem erkölcsileg, sem jogilag nem bélyegezhetnek meg 11 éves kori dologért?
2017. jan. 24. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Te vagy, aki ugráltatta a rendőröket, ugye? Bocs, de nem vagy százas, ha ezen görcsölsz 26 évesen, hogy elítélnek-e akár erkölcsileg, akár jogilag tinédzserkori csínyekért, illetve legyőzhetetlen lelkiismeretfurdalásod van ezek miatt.
2017. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A lelkiismeret-furdalás természetes érzés, ez akadályoz meg abban, hogy a jövőben is elkövess bűncselekményeket. Szóval a bűntudat jó jel. A pszichopatáknak és szociopatáknak nincsen bűntudatuk. Pont a bűntudatod mutatja, hogy megváltoztál.


Ha kisebb bűncselekmények, szabálysértések, akkor valószínűleg elévültek már. Erkölcsi megbélyegzés: ha tényleg bűntudatod van, akkor szerintem a megbélyegzésnek már nincs helye. Ne aggódj, vannak, akik szeretnek bármin és bárkin felháborodni. Nem csak Te vagy a céltáblájuk, vadásszák a felháborodásra okot adó dolgokat akkor is, ha hosszú idővel ezelőtt történtek.

2017. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!