Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néha arra vágyok, hogy valamil...

Néha arra vágyok, hogy valamilyen módon fogyatékossá legyek. Másnál is van ilyen?

Figyelt kérdés
Valahogy félek az élettől, és a problémáktól. De ez már legalább 10 éve foglalkoztat, hogy valamilyen balesetben le kellene sérülnöm, hogy ne tudjak dolgozni. 23/f.

2017. jan. 25. 22:14
1 2
 1/13 anonim válasza:
81%

Sza ! :D

Nekem is szokott ilyen lenni ! Sokszor ugy is visselkedek !

2017. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a koromat elírtam. ma van a 24. születésnapom, tehát 24/f. van valamilyen pszichiátriai kórkép, aminek ez a tünete?
2017. jan. 25. 22:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Grat!


Élvezd az életed, amíg teheted, és nincs semmi bajod.

Fogyatékosként is dolgoznod kell. Nem adnak semmit ingyen. ráadásul a rokkant ellátáshoz is sok év munkaviszony kell.


Ne akard megtudni milyen az, mikor korlátozottak a képességeid.

2017. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval arra vágysz, hogy ne tudj teljes életet élni és másokra légy szorulva?


Beszélgess néhány valód lelki / fizikai akadállyal küzdő emberrel és garantálom 5 percet nem agyalsz ezen többet!

2017. jan. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Nekem egy közeli rokonom fogyatékos. 5 éves gyerek szintjén él. Semmit sem fog fel a betegségéből. Boldog egész életében, nem éri stressz és így fizikai betegsége is ritkábban van. Néha sajnálom amiért így bánt vele a sors, majd rájövök hogy nincs miért hiszen neki teljesebb élete van mint bárki másnak. Ezt az egyet azért néha irígylem. Viszont szerintem aki egészségesnek született és élt 20 évet az tragédiának élné meg ha pl megvakulna, mint akinek viszonyítása sincs és neki a vakság a normális.
2017. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is szoktam ilyenen gondolkodni.

De ha fogyatékos lennék, akkor meg azt kívánnám, hogy bárcsak egészséges lennék, szóval nem jó ez sehogy sem.

Nálam ez a vágy hasonlít az öngyilkossági vágyhoz, az jobb megoldás szerintem.

2017. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdező: szerintem úgy lehetne segíteni ezeken a gondolataidon, hogy menj gondolataidban szereplő fogyatékosság-típussal rendelkező emberek közé pl. önkéntes munkára vagy bármi és beszélgess velük.
2017. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Kérdező, boldogan cserélek veled!
2017. febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Markobardos válasza:

Atya ég, nem kell itt mindjárt letolni szegény kérsezőt!

Természetesen egy fogyatékkal élő embernek sem könnyű, ám ha valaki látta azt a magyar filmat a koncentrácios taborba kerult gyerekrol, emlékszik rá mit mondott? Mikor kiszabadult azt mondta a koncentrációs táborban minden olyan egyszeru es vilagos volt!

Ugy velem a fogyatekossagnak es az egeasegnek is vannak elonyei hatranyai!

En is sokat foglalkozok a vaksaggal. Egy vak lanyrol irok konyvet.

Az igazat megvallva neha en is cserelnek egy fogyatekkal elo emberrel. De ezert meg nem kell utalni! Teny hogy marha rossz lehet bizonyos fogyatekoknal, hogy pl nem tudsz elmenni egyedul a wc re. Ez megalalzo. De vannak masmien fogyatekossagok. Ott van a nemasag, vagy a siketseg, vagy pl ha tolokocsiba kenyszerul az ember. Ez meg nem a vilag vege. Ettol fuggetlenul ezek az emberek is onalloan el tudjak magukat latni. Szoval kedves rokkantak a kerdezo nem feltetlenul arra gondolt, hogy o egy olyan ember akartlenni, akinek se keze se laba, vak siket nema es meg szellemi fogyatekos is egyben!

2017. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Markobardos válasza:
Elnézést a helyes irásért, a telefonom szeret önálló mondatokat készíteni
2017. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!