Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás okozta spontán...

Szorongás okozta spontán szédülés és látászavar ellen van valakinek javaslata?

Figyelt kérdés

A szédülés és a látászavar mindig egyszerre jelentkezik, kísérő tünetként nyirkos tenyerekkel. Teljesen spontán jelleggel, bármiféle szorongást keltő szituáció nélkül is: van, hogy órákig tart, van, hogy egészen hamar, egy csapásra elmúlik. Borzasztóan hátráltat bármiféle napi tevékenység közben. EKG, szívultrahang, vérkép, koponya és nyaki gerinc MR teljesen rendben., a neurológus diagnózisa szerint a tünetek vélhetően pszichés eredetűek.


Ha tudtok javasolni bármilyen tippet (nektek volt-e hasonló, mi segített), házi praktikát a szédülés ellen, azért nagyon hálás lennék!


Köszönöm!



2017. jan. 26. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Én akkor szoktam rosszul érezni magam, amikor sokat vagyok egyedül és nincs semmi programom.

Talán neked is programok kellenének, hogy jobban érezd magad.

2017. jan. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves #1-es válaszoló!


Köszönöm a javaslatot, bár ez már egy másik kérdés témája lehetne, ugyanis a tünetek erősödnek, amikor társaságban/közösségben vagyok, bár semmiféle ellenérzésem, szorongásom nincs ezekben a helyzetekben. Ettől függetlenül igyekszem sok elfoglaltságot szervezni, és semmire sem nemet mondani ezek ellenére sem.


Még egyszer köszönöm!

2017. jan. 27. 00:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindég van a zsebemben nyugtató, és olyankor beveszem. Hamar rendbe hoz.
2017. jan. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs szervi baj, akkor kizárásos alapon csak lelki lehet.

Pszichológus.

Ért valamilyen trauma a múltban?

2017. jan. 27. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zsikee26 válasza:
nekem is ugyan ez a problémám. 3 hete. és már kivagyok tőle. volt egy rohamom és azóta ez van. és persze 2 naponta roham. pszichiáter spitomint írt fel. de mivel egész nap egyedül vagyok a fekvőbeteg mamámmal este veszek csak be. tudom mit érzel és sajnos a szédülés az egy tünet nem betegség így arra kimondottan nincs gyógyszer.
2017. jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3 Én nem szívesen nyugtatóznék :) Citromfű teát kortyolgatok, mert alapvetően nincs olyan jellegű tünetem napi szinten, ami miatt gyógyszereznék.


#4 Ért-ért, balesetem volt, még a nyár végén, külföldre költöztem, szóval rengeteg környezeti változáson vagyok túl, meg hát a baleset sem volt éppen a legideálisabb. Ezekkel a "kiváltó okokkal" tisztában vagyok, de nyilván muszáj volt kizárni a rosszullétek szervi eredetű okait. Sajnos most nincs lehetőségem pszichológushoz járni, ezért próbálom magam helyretenni, ami jól megy, mert sokat javultam az elmúlt hetekben, csak ezzel a szédülésesdivel nem tudok - még - mit kezdeni...


zsikee26 Kitartást kívánok neked!!! Én október vége óta küzdök rohamokkal/rosszullétekkel, és bármiféle gyógyszer nélkül szerencsére már lényegesen jobban vagyok, ahogy írtam fentebb is. Ne add fel, én is borzasztóan elfáradtam már ebben az egészben, de muszáj kitartani.... :)


Egy olyan tippet kaptam, hogy érdemes megpróbálni a B vitamin komplex szedését, ami erősíti az idegrendszert, és segíthet a hasonló tüneteket. Mindenképp ki fogom próbálni, ma el is megyek beszerezni. Próbáljátok meg Ti is!


Köszönöm a hozzászólások!

2017. jan. 27. 10:36
 7/9 zsikee26 válasza:
köszönöm a biztatást :) nagyon nehéz az biztos én se szívesen szedem a gyógyszert ezért a napi két szem helyett este egy fél szem de azt is csak azért mert már unom ezt. minden nap 10 kmt biciklizek emelett a hátha miatt...
2017. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a mozgás ami a legtöbbet segít. Minden nap legalább egy óra torna. Jobb tőle a hangulatom és az állóképességem is. Plusz aludj minden nap 8-9 órát ha megteheted. Ez is nagyon fontos. Nálam mindig van szőlőcukor, kis keksz meg víz. Ha szédülök iszom kicsit vagy beveszek egy szőlőcukrot, tudom placebo de sokszor segít. Van egy teakeverék: Herbária nyugtató teakeverék a neve. Ez elég jó lefekvés előtt. A citromfű szerintem magában halottnak a kenet. Próbáld valahogy elterelni a gondolataidat a problémáról mert minél többet foglalkozol a szédüléssel annál többször lesz. Tudom ez nagyon nehéz. Esetleg hallgass valami vidám, ritmusos zenét útközben, az jó kedvre deríthet és eltereli a figyelmed. Nekem néha beválik. Meg nekem van egy kövem ami mindig a zsebemben van, ha nagyon nehéz abba szoktam kapaszkodni. Ez most lehet bután hangzik, de ha jobb tőle miért ne. Plusz egészséges táplálkozás, sok zöldség gyümölcs, sovány húsok, halak. Édesség, kávé, alkohol, cigi kilőve. A szorongás és depresszió legjobb ellenszere a tevékenység. Légy tevékeny, rajzolj, olvass, mozogj, ne zárkózz el az emberek elől akkor se ha nagyon nehéz. Ilyenkor fogadd őket az otthonodba, ha nem tudsz elmenni. Kitartást. :)
2017. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, hátha visszanéztek még... :)


Már másfél hete szedem a B vitamin komplexet, és azt kell mondjam, hogy valóban mérföldekkel jobb a hangulatom, és a szédüléses tünetek is csökkentek! Azt vettem csak észre, hogy azután "estem vissza", hogy egy baráti társasággal elmentünk koccintani, és bár figyeltem arra, hogy ne igyak sokat (2 pohár sör), az alkohol mégis kiöblítette az ásványi anyagokat, amire úgy fest, most érzékenyebb vagyok.


Kedves #8-as, nagyon hasznosak a tanácsaid, én is igyekszem hasonlóképpen tenni és így formálni az életvitelem. Nem mindegyik megoldás működik, a zene például sokszor idegesít, holott nagyon szeretek zenét hallgatni, de nyilván van más helyette, ami ki tudja váltani :)


Sok erőt és kitartást nektek is!

2017. febr. 6. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!