Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem tényleg kezelésre...

Azt hiszem tényleg kezelésre szorul, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom,elég gyakran mondják a kamaszok hogy "anyám bolond" ha èppen nem engednek meg valamit, de ez most más.


Anyának mindig is ingerlékeny természete volt, a legkisebb dologért is csattant a pofon és kiabált, kiskoromban is. (Pl kiborult egy pohár víz, nem bírtam megenni az összes kaját , összetörtem valamit.)

Ez időről időre egyre rosszabb lett, és ahogy nőttem, el kezdtem arra fogni, hogy talán azért stresszes, mert egyedül nevel.

Sosem voltam rossz tanuló,mègis cirkuszolt a nègyesèrt,és ha olvastam vagy gèpeztem, nert az adott nap nem volt dolgom, akkor kaptam az áldást.


Egy kèt ève észrevettem, hogy miután kiordibálja magát, úgy viselkedik, mint ha semmi nem történt volna.


Az utóbbi időben ha valamin felidegesítette magát, órákig beszèlt magában.... Ilyenkor általában engem szid, k*va anyázik stb... 2 ève lett egy barátom, azóta sokkal rosszabb a helyzet. Havi szinten terhességi teszteket csináltat velem, ha vele vagyok (heti egyszer egy napot) állandóan hivogat, ès kiabál. Nem tűri meg őt nálunk, szóval fel sem jöhet. Ellenben mindenért őt okolja, ami neki nem tetszik.

Lassan 18 éves vagyok, ő az első baràtom, mègis lek*váz èrte állandóan...kiabál hogy nincsenek barátaim, de soha nem enged el sehova, azzal fenyeget hogy nem ad enni mert így is dagadt vagyok (tenyleg van raktam 10kgplusz, de o vagy 20x nagyobb nalam)

Engem mégsem a szigor zavar főleg, hanem az, hogy egy gyűrött szőnyegen is képes odáig eljutni hogy a barátom szemèt, én k**va vagyok, és majd ő megmutatja, megkapom a magamèt stb. Az èjszaka közepèn elviharzik olyan szövegekkel, hogy nekimegy egy fának autóval, és hasonlók. A napi szintű üvöltèstől pedig arra kényszerülök hogy éjjel tanuljak, mindenkivel ingerült és feszült vagyok...

Rendszeresen átkutatja a szobámat,és kidobál mindent, ami szerinte felesleges. Nem egy iskolai papírt is. A múltkor már sokadszor hazudott nekem, nyilvánvaló volt, bele is bukott, és egyből elkezdett üvölteni hogy amúgy is én miért nem alszok.... Megijesztenek a kirohanásai,mert a feje is belevorosodik sokszor abba, hogy úgy üvölt magában mint ha ott sem lennék, aztán úgy tesz mint ha semmi nem történne.

Nem tudom mit tegyek, félek , hogy tényleg megbolondult....


2017. jan. 29. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szed valamilyen nyugtatót? Tapasztalatom alapján, az teszi ezt az emberrel. :( Pszichológust nem javasolnék, egyrészt mert biztos, hogy nem engedné és csak rosszabbodna a helyzet, másrészt én nem hiszek abban, hogy valódi teljes gyógyuláshoz tudnak vezetni. Őszintén mondom, többre mész, ha imádkozol érte komolyan. A másik amit gondolok, hogy sajnos ő így akar magához láncolni. Azért nem örül hogy barátod van.
2017. jan. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szed semmit... Baratom elott is ilyen volt, en viszont mar frontinon elek, annyira kivagyok sokszor
2017. jan. 29. 15:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos túl sokat nem tudsz vele tenni, mert ha ő nem akar változtatni az állapotán, akkor ez így marad.

Viszont egy ilyen anya mellett felnőve egészen biztos, hogy kialakult valamilyen lelki problémád, ezért mindenképpen ajánlatos lenne szakember segítségével feldolgoznod, hogy a későbbiekben ne legyenek következményei. És ha te magad változol, akkor az apránként pozitív hatással lehet édesanyádra is (bár garancia nincs rá sajnos).

Csak önmagadért vállalhatsz felelősséget, érte nem.


(Nekem mindkét szülőm személyiségzavaros, anélkül, hogy ennek tudatában lennének, így semmiféle kezelést nem vesznek igénybe. Én annyit tudtam tenni, hogy én fordultam pszichológushoz és dolgoztam fel a szülőktől elszenvedett sérelmeket. 3-4 év alatt a szüleim is sokat változtak.)

2017. jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most látom a kérdést: atyaúristen! De ez tud dolgozni? A munkahelyén nem ezt csinálja? Ön- és közveszélyes! A háziorvoshoz kéne fordulni, hogy vegye rá a kezelésre. Be kéne fektetni pszichiátriára.

Minél hamarabb igyekezz külön költözni! És próbálj meg nem tudomást venni róla, higgadtan elviselni, hogy beteg, és ehhez az állapotához neked semmi közöd.

2017. nov. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!