Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség meg spékelve...

Pánikbetegség meg spékelve fóbiákkal! Mit tegyek hogy ki gyógyuljak belőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom röviden összefoglalni a helyzetemet : na szóval 5éve amikor megszületett a lányom szülésutáni depressziót kaptam és azt nem kezeltettem mert nem tudtam hogy mi az és mindenki csak kinevetett hogy majd el múlik meg a hormonok stb..és az 5év alatt egyre rosszabb lett hiába is jártam pszichológushoz aki gyógyszereket írt ki ,plusz terápiás kezelést is alkalmazott nem használt semmit , kipróbáltam a kineziológiát az sem segített!Azóta is folyamatos szorongást érzek , gombócot a torkomba nyelési nehézséget , de ez még a jobbik verzió . Amikor jön a pánik nem kapok levegőt olyan érzés mintha nem tudnám irányítani a testem mintha lelassulna az idő körülöttem de a testem felgyorsulna ,halálfélelmet érzek , elönt a hideg veríték és úgy érzem hogy el fogok ájulni ! Mit tegyek hogy végre kigyógyuljak ebből ? A másik dolog pedig az hogy ez már annyira súlyosbodott hogy elkezdtem félni magától a fulladástól és ezáltal félni attól hogy allergiás reakciót vált ki nálam valami ami anafilaksziás sokkot okoz ilyen pl :ételek italok olyan gyógyszerek melyeknek ez lehet a mellékhatása ,vagy amelyeket még nem szedtem soha , és bármennyire is tudom hogy nem lehet bajom e akkor is ha véletlen eszek valami olyat amit más készített vagy egy ujj étel érezni kezdem a fulladást és rám tőr a pánik! Mit tegyek hogy ez el múljon ?? Kezdem azt érezni hogy ezt nem bírom tovább !!!! Hogy lehetne ezt kezelni ??



2017. jan. 30. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Pszihológus nem írhat fel gyógyszert. Szerintem keress egy jó pszihiátert és oda menj el. Sajna ha már súlyos magadtól nehéz kimászni.
2017. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Először is fontos tisztázni, hogy ha gyógyszert írt fel, akkor te pszichiáterhez jártál, nem pszichológushoz. Pszichológus nem ír (nem is írhat) fel gyógyszert, ugyanis nem orvos.

Az én tapasztalatom az, hogy a pszichiáterek közel sem olyan jók terápiában, mint a pszichológusok. Eleve más a képzésük is: pszichiáteri végzettség birtokában viszonylag egyszerűen és rövid idő alatt lehet terapeuta képesítést szerezni, míg a pszichológusok hosszú ideig tanulmányozzák az ember lelki folyamatait és hosszú saját élményű terápián is részt vesznek, mire terapeutává válnak.

Van tapasztalatom mindkettővel: össze sem lehet hasonlítani, hogy mennyivel többet segített nekem a pánikbetegségem kezelésében a pszichológus, mint a pszichiáter, aki épp csak a felszínt kapargatta meg a tüneti (gyógyszeres) kezelés mellett. Konkrétan: a pszichiáter átmenetileg enyhített a tüneteimen, a pszichológus pedig meggyógyított.

Évek óta nem volt pánikrohamom, és ha érzem is, hogy kezd eluralkodni rajtam, könnyedén le tudom állítani, még mielőtt kitörne.

Neked is azt ajánlom, hogy ha változást szeretnél elérni, akkor keress egy olyan szakembert, aki segít leásni a probléma gyökeréig és akkor tartós gyógyulást várhatsz!

2017. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen pszichiaternél voltam ő adott gyoygszert és emelett ő küldött el pszichologushoz terápiás beszélgetésre !de nem használt!
2017. jan. 30. 14:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem pont ellentétes élményeim vannak, egy jó pszihoterapeuta gyógyított meg a pszihológus nem ért semmit. De szerintem egyszerűbb ha kutakodsz fórumokon és olyanhoz mész akit sokan ajánlanak.
2017. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el pszichiáterhez. Emellett szerintem a legjobb amit tehet, hogy nagyon sokat mozogsz, sportolsz. Esetleg relaxáció, agykontroll. Van egy olyan oldal, hogy: Ne pánikol, sportolj. Ez egy facebookos oldal, ha jól tudom, egy pánikbeteg nő indította és oszt meg tanácsokat, hogy hogyan legyél úrrá ezen.
2017. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
# 3: Mennyi ideig jártál? Megvolt legalább fél év?
2017. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6 Alkalommal kellet mennem a pszichológushoz ! Köszönöm , rákeresek a Facebookon !
2017. febr. 1. 14:45
 8/9 anonim ***** válasza:
6 alkalom az nudli, annyi idő alatt nem lehet kikezelni egy pánikbetegséget... Jó, vannak irányzatok, amik szerint elég, de én még nem láttam tartós eredményt ezeknél az irányzatoknál. Ha tényleg megoldást keresel, akkor kezdj bele egy rendes mélylélektani alapú terápiába, mert annak lehet tartós eredménye is.
2017. febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azért pszichológusból is sokféle van, milyen irányzattal dolgozott, akinél voltál? Kognitív pszichológia, sématerápia, autogén tréning együtt bombabiztos kombó :)
2017. febr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!