Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia már 9 éve....

Szociális fóbia már 9 éve. Nincs pénzem pszichológusra. Mit kezdhetnék ezzel? Nem annyita súlyos, de azért nsm túl kellemes?

Figyelt kérdés
Nagyon sok minden problémát okoz: párkapcsolat, egyetemen háziknál, vizsgáknál óriási a stressz, annyira nem bízom olyankor magamban. Félek állást szerezni, önmagamat adni, barátkozni, ismerkedni rendesen. Ha iszok, akkor oldottabb vagyok, akkor mennek ezek a dolgok, de nem akarok alkesszé válni. Hogyan érhetnék el őrületesen nagy változást? Szeretném, ha nem lenne ez a fóbia.
2017. jan. 31. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt, és nagyon súlyos volt. Ne halogasd a kezelést. Mindenképpen pszichológust javaslok, nem pszichiátert. Ha nincs pénzed menj el dolgozni, hogy legyen. Önmagától nem fog elmúlni.
2017. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

A "nincs pénzem pszichológusra" sokszor egy korlátozó hiedelem. Nézd végig a havi költségvetésed, hogy mire VAN pénzed, és honnan tudsz valamennyit átcsoportosítani. Ha így sincs, kérj segítséget a családodtól, barátoktól (akár kölcsön).

Általában csak az elindulás nehéz, mert menet közben a terápia kitermeli a forrását. Pl. írod, hogy nem tudsz dolgozni... ha belevágnál a terápiába, idővel ez a problémád megoldódna és máris megteremtődnének a terápia anyagi feltételei.

Egyébként mennyit költesz alkoholra? Könnyen lehet, hogy az az összeg már bőven elég lenne egy terápia elkezdéséhez!

2017. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én három pszichiáterhez jártam, ebből kettő ingyenes volt. Nem voltak rosszabbak, mint a fizetős.

Amúgy meg igyekezz megkülönböztetni azt ami a fejedben van attól, ami a valóság. Figyeld a körülötted levőket, ők hogy reagálnak arra, ami veletek történik. Ha ők nyugodtak, akkor valszeg neked sincs okod aggódni. Másrészt: ne várd el magadtól, hogy egyből profi párkapcsolatszakértő legyél. Ezt hosszú folyamatok alatt tanulják meg az emberek, ne akarj ügyesebb lenni, mint az átlag, adj magadnak időt gyakorolni, fogadd el, hogy nem fog minden elsőre sikerülni, lesz olyan helyzet, amit nem tudsz majd megoldani, de ezzel mindenki így van, ezt nem lehet megúszni. :-)

2017. febr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!