Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokasodó falásrohamok ellen...

Sokasodó falásrohamok ellen mit tudok tenni? (Picit hosszabb kérdés)

Figyelt kérdés

November óta elég depresszív időszakom van, a magánéletemben nincs minden rendben (családon belüli folytonos gondok és bizonytalanság, párkapcsolati problémák stb.), állandó nyomás van rajtam a tanulás miatt (továbbtanulás, kemény vizsgaidőszak stb.), és a saját testemben/lelkemben nem érzem jól magam, kizökkentem az egyensúlyomból.


Két éve tiszta testépítő étrendet követek, konditermi súlyzós edzés mellett, egészen ősz közepéig hibátlanul betartottam, az alakom rendben volt, elégedett voltam a külsőmmel. Tél eleje óta jönnek a pluszkilók (gondolom, a kevés alvás és a sok kortizol a stressz miatt közrejátszik), és esténként komolyan zabálni kezdek. Reggel tisztán kezdek, odafigyelek a mértékre, kiszámolom a makrotápanyagokat stb., este viszont elvesztem a kontrollt, és 2 nap tiszta evés után mindig jön egy nap, amikor több tábla csokit vagy más szemét kaját megeszek.


Ma lábnap után értem haza, és mivel kemény edzés volt, gondoltam, belefér, ha krumplit eszek köretnek. Megszaladt a ló, nem álltam meg 3-4 hasábnál, hanem megettem egy egész zacskónyit (kb. 700 gramm volt, a zacskó alapján 1200 kalória), mint a gép, az volt bennem hogy edzés után belefér. Nagyon rosszul lettem utána, hatalmasra nőtt a hasam, és megpróbáltam kihányni a cuccot, de nem mertem, mert félek, hogy bulimiás leszek. Most borzalmasan érzem magam.


Több helyen olvastam, hogy szedjek krómot, mert az visszatartja a vércukorszint ingadozását, erről tud valaki mondani valamit?


Légyszi, ne írjatok olyat, hogy több önuralmat gyakoroljak stb., mert segítség nélkül ez önmagában nem megy, különben nem írtam volna ki a kérdést. Pszichológushoz nem tudok eljárni, nincs időm a tanulás és az esti óráim mellett.



2017. jan. 31. 19:59
 1/3 Jofiu113 válasza:
Hatttttt...... ilyet meg nem lattam......
2017. jan. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Ne egyél vazze, és megoldódik örökre ez is, és minden más bajod is.
2017. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rendbe kéne tenned a lelked. Ez valószínűleg nem a vércukor ingadozástól van, mert ha 2 éve csinálod már hamarabb jelentkezett volna. A depresszió gondok miatt van. Ezeket kéne leküzdeni.
2017. febr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!