Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni a falásroham...

Mit lehetne tenni a falásrohamok ellen, ez így jó lenne?

Figyelt kérdés

Diéta után vagyok, lement jó sok kg... de elkezdődtek a falásrohamok, utána a koplalások, majd ismét zaba... és a sportot is abbahagytam, csak annyi van hogy suliban tesióra (ahol mozgás kb. 2 perc futás...)


Arra gondoltam, hogy a rendszeres sport segítene mert teli hassal, és koplalással sem lehet sportolni. Hanem csak egy jól kiegyensúlyozott étrenddel, amivel nem tömöm tele a hasam, és mivel sportolnék úgy érezném "elrontanám" a munkát ha sport után bevágnék 2 tábla csokit.


A 2 tábla csoki nem vicc... volt hogy együltő helyemben bevágtam 1 tábla csokit, aztán pizzás csiga, fornetti majd ismét 1 tábla csoki. Utána persze koplalás 2-3 napig majd ismét zaba... az utóbbi 2 hónapom ilyen volt.


Szerintetek ez jó megoldás lenne? Hogy sportoljak? Nem akarok visszahízni de félek hogy már visszajött így is 1-2 kg :(:(


2012. máj. 13. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor teázni szoktam,persze nem cukorral ha nem édesítő szerrel. Készítek egy csomó teát, jól fel édesítem,és amikor rám tör a zaba meg iszok egy bögre teát. Mivel hogy édes, egy jó darabig tűrök vele.
2012. máj. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

dobd ki az édességeket, akkor nem tudod őket megenni nyilván.vegyél rengeteg zöldséget gyümölcsöt és azokat nassold. én pl épp egy répát rágok:D csak 30 kalória az egész, és teli vagyok 1-2 órán át.

ha nagyon rádtör az édesség ehetnék - cottage cheese 80 kalória/100 gramm, íztelen, úgy édesíted ahogy akarod: fahéj, édesítőszer, gyümölcs bele, esetleg diétás lekvár...

lehet kapni diétás tejberizst, 110 kcal 100 gramm, meg pudingot is. vagy egy túrórudi 110 kcal.

2012. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha valami édeset megízlelek, rögtön kell még 3-4 másik fajta édesség (értsd: ha valami csokisat ettem, utána muszáj egy gyümölcsöset is megkóstolnom, ha süti volt utána pudingot, joghurtot eszem, aztán csokit, aztán péksütit...) majd megkívánom rá a sósat és eszek sajtot... uh belegondolni is szörnyű.


Ezért kérdeztem a sportot

2012. máj. 13. 13:48
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom kidobni, mert itthon lakom, apuék anyuék vesznek tesóimnak is mindenfélét, nekem is: kakaóscsigát, cukros joghurtot, péksütiket, mindent.

Könnyű mondani, hogy adjam oda a tesóimnak, de mivel ők is kapnak, 90% hogy nem ennék meg az enyém mert nekik is van, meg mivel úgy kapom, így nem nagyon visz rá a lélek, és mindent befalok....

2012. máj. 13. 13:49
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja, és hiába mondom anyuéknak hogy ne vegyenek péksütit, kakaós csigát, akkor is vesznek mert szerintük "igazságtalan ha nem vennének nekem, de a tesóim meg kapnának"...

és hiába mondom vegyenek inkább natúr joghurtot, kefirt... megveszik azt is, de melléje a cukrosat is megveszik. :(:(

2012. máj. 13. 13:50
 6/6 anonim válasza:
Ez pszichés probléma. Én pszichológust javasolnék viccen kívül, mert impulzuskontroll zavar áll nálad fenn. Erre van terápiás módszer, de az okokat sem ártana feltárni. Nevelési tanácsadóban ingyenes a pszichológus. Olyat keress, aki az evészavarban járatos. Ezzel van esély ebből kijönni.
2012. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!