Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok csinálni?

Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok aki a szülei előtt titkolva alprazolámot szed. Ez csak segítség a gondjaim leküzdésében. Nagyon paranoiás vagyok mindig hiszem hogy követnek és hangokat hallok a fejemben. Régebben aripiprazollal voltam kezelve de jelenleg nincs orvosom. Mikor elhagytam a gyógyszert azonnal pszichiátrián kötöttem ki. Azóta kiengedtek, de nem írtak fel semmit. Egyre romlik az állapot, volt egy pszichózisom tegnap(hogy a fővárosi nagycirkusznál vagyok közben pedig a páromnál feküdtem az ágyán.) abban az állapotban kellett tömegközlekednem persze hazakísért a párom de nagyon aggódik értem. Elmagyarázta hogy csak "trip" volt az egész. Ebből meg tudtam érteni így már én is félek. Nincs aki felírja a gyógyszert és a kitartásom fogy. Az iskolában is már 2 alkalommal hallucináltam és gyakran hallottam a hangokat. Skizofrén vagyok? Mit csináljak, amíg nem adnak gyógyszert?

2017. jan. 28. 18:52
 1/9 anonim válasza:
Azonnal menj vissza az orvoshoz és mondj el neki mindent ... kérj időpontot meg ma és pár nap fogadnak. Addig is keress magadnak olyan kikapcsolódást mint például rajzolás , séta , irj naplót beszélj ki mindent magadból , nézz sorozatot ... tudom ezek gagyi tanácsok de sajnos csak te magad és orvos segítségével tudod ezt megoldani. Valaminek muszáj ott lennie az életedben ami nem működik jól és ezt okozza.
2017. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyszer kipróbáltam a bélyeget. Azóta vannak. Mindenképp orvoshoz fogok fordulni amint lehet. Csak addig mit tegyek? Vasárnap csak nem zaklathatom szegény doki bá'-t. Amúgy szoktam zenét hallgatni amikor csak tudok. Általában random kiesek a valóságból..egyre gyakrabban...:©
2017. jan. 28. 21:17
 3/9 anonim ***** válasza:
És az LSD-nél mit érztél? Féltél? Sajnálom az ilyen eseteket, mert nekem pl kifejezetten segített a bélyeg. De tudom, hogy nagyon méjre üt. Lehet, hogy nem áltál készen rá...
2017. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem féltem. Jó volt csak azóta is hallucinálok..most kapok szorongásoldót.
2017. febr. 2. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Szóval Te írtad ezt a hozzászólást. Vampire144 nevű felhasználó válasza:


"Én hangokat hallok és hallucinálok amióta csak kipróbáltam.(2015). Egyre csak romlik az állapotom , sokszor teljesen kiesek a valóságból. A trip jó volt, de megváltoztatta az életemet."


Én először azt hittem ez kitaláció. Akkor neked a rejtett skizofréniád előjött. Hogy ez az LSD miatt van-e azt nem tudom.

2017. febr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor azt tanácsolják, vegyél be újabb LSD-t és attól helyre jössz. Ha elég mélyre lemész.
2017. febr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Utsó nekem is ez lett volna a lejobb tippem :D
2017. febr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát a Dénes kihozza az emberből a skizót az tuti. Mennyi az annyi lsd? 1db? Mert neked családon belüli öröklődött skizofréniád van. Annak is a szemetebb fajtája. Én is skizó vagyok de nekem nincsenek képi hangi halucinációim. Van pár személyiségem amiket különböző helyzetekkor előjönnek és random elkezdek beszélgetni magammal de engem nem zavar max másokat.


De neked orvos kell!!! Nem még egy Dénes féle trip.

2017. febr. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak 125 qg.(mikrogramm) Nem annyira sok. Es amugy ja, kene egy doki szerintem is. Koszi :)
2017. febr. 27. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!