Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiátria áltudomány,...

A pszichiátria áltudomány, lobbi vagy tényleg hatásos? A szcientológusok támadják ezzel, valós alternatívájuk van? Gyógyszerek és terápia nélkül meg lehet gyógyulni súlyos depresszióból vagy más krónikus lelki betegségekből?

Figyelt kérdés

2017. febr. 2. 13:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
72%

Ja,és ha nem tudnak kezelni egy problémát,akkor mossák kezüket,semmi felelősség nincs rajtuk.


Még egy sebészt pl felelősségre vonnak,ha eltol egy műtétet,addig egy pszichológus nyugodtan elküld téged,ha akar,és semmi következménye nincs...

2017. febr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan soha nem gyógyulnak meg depreszióból, krónikus lelki betegségekből.


Vallás is lehet. Egyházakat sok mindenben emlékeztet.

2021. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Khm, bocsi a billentyűzetem önjavító, tehát: egyházakra.
2021. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
69%
Egyszerűen csak beszélgetni kellene, meghallgatni a másikat és társadalmi szinten javulna az emberek lelkiállapota. Az utóbbi években a közösségi portálok miatt is lényegesen romlott a társadalom mentális állapota, továbbá az internet, a kereskedelmi Tv-k népbutító műsorai is hozzájárultak ehhez. A családi kötelékeket kellene megerősíteni és emberbaráti viselkedést tanúsítani egymás iránt. Én sem hiszek a pszichiátereknek. A tesóm, válása miatt került szorongásos állapotba, elment orvoshoz egyből xanaxot írt fel neki, pedig ezt a helyzetet kemikáliák nélkül is lehetett volna kezelni. Nem hiszem, hogy egyből a gyógyszerekhez kell nyúlni, ha bármi gondja van az embernek, bár a gyógyszeripar ebben érdekelt, no meg az orvosok is, hogy sok pénzt keressenek. Ki kell zárni sokszor ezt a beteg külvilágot, ki kell menni a természetbe, fogni egy jó könyvet, hallgatni jó zenét, játszani a kutyával, és beszélgetni olyanokkal, akik empatikusak irányunkban. Tudom nehéz ilyet találni, de meg kell próbálni, vagy olyan műsorokat keresni pl. youtube-on, amik épülésünkre szolgálnak. Van sok ilyen. Én is voltam alvászavaros, az őrület határán voltam már, egyből valeriánát vásároltam a problémára. Elvileg ez ártalmatlan, de most már ezt sem merem beszedni. Más megoldásokhoz folyamodok, ha lelki gondjaim vannak. A megoldatlan, félbehagyott ügyeket, nagyon gyorsan rendbe kell tenni.A fizetendőket befizetni, nem halogatni. A gonosz embereket, akik ártanak nekünk, ki kell zárni életünkből. Kell keresni hasznos tevékenységeket, amik örömet okoznak. A pénzt nem hajhászni. Ha tudtok sportoljatok, kedélyjavító, ha sétához van kedvetek, akkor sétáljatok. A számítógép mellől álljatok fel, menjetek ki a szabadba, élvezzétek a napsütést.Régen nagyon kellemes időtöltés volt, a kártyázás, römizés, társasjátékozás is. Hová tűntek ezek a tevékenységek. Hosszan lehetne sorolni, mennyi lehetőség van, hogy a depressziós hangulatból kijöjjünk.
2021. máj. 5. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A Szcientológia Egyház érte el, hogy egy pszichiátriai intézetet bezárjanak, erre még büszkék is voltak a hülye újságjukban, csak már eltüntették a netről azóta.

Wikipédiáról: "Fontos adalék, hogy Hubbard nem egyszer házalt pszichiátriai intézeteknél a módszereivel, de sehol nem fogadták el a féltudományos elméleteit. A pszichiátriaellenesség innen is ered."

2021. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!