Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kaphatok gyogyszereket? 14/L

Kaphatok gyogyszereket? 14/L

Figyelt kérdés

Evek ota depresszios vagyok, nem szeretnem ezt nagyon reszletezni, lenyeg, hogy fizikai es mentalisan is kaptam mar eleget a csaladomtol.

Jarok pszichologushoz, lassan 1 eve.

Az utobbi honapokban merult fel bennem, hogy talan a gyogyszeres kezeles segithetne. Ehhez mit kellene tennem?

Koszonom a valaszokat!


2017. febr. 2. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót az idegosztályra a háziorvosodtól.
2017. febr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 14 évesen ne tömesd magad gyógyszerekkel mert az nem fogja megoldani a problémádat! Keress másik segítséget akár a családon belül, vagy az iskolában (osztályfőnök).

Vagy valami családsegítő szervezet vagy akármi?

14 évesen depressziós vagy, akkor mi lesz ha 18 leszel? Egy emberi roncs?

Esetleg nem tudod magad elkérni nevelőszülőkhöz vagy a családból valaki nem lenne a gyámod?

2017. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó válaszoló, maradtál volna inkább csendben.

Ha 14 évesen depressziós, akkor ennyi idősen is szüksége van kezelésre és gyógyszerekre. És hamarabb lesz attól emberi roncs 18 éves korára, ha nem kapja meg a megfelelő segítséget. Én magam is depressziós voltam 13-14 évesen, és igaz, hogy csak 16 évesen kezdtem el gyógyszereket szedni, viszont örülök, hogy elkezdtem, és a mai eszemmel azt mondom, ha már 13-14 évesen lett volna annyi eszem, hogy írassak magamnak gyógyszereket, rengeteg szenvedéstől

megmenekülhettem volna. Nem lehet elbagatellizálni a mentális problémákat, mert ezek is súlyos dolgok, amiket komolyan kell venni.


Kedves kérdező, attól függ, hogy milyen súlyos a depressziód, mennyire hat ki az életedre. Ha már nagyon a szakadék szélén állsz, akkor érdemes esélyt adni a gyógyszeres kezelésnek (engem konkrétan az öngyilkosságtól mentett meg, és attól, hogy egy lelki roncs legyek). Nem foglak privikkel bombázni, de ha gondolod, te nyugodtan írhatsz nekem, mert egy időben hasonló cipőben jártam, mint te (nekem is a családommal voltak problémáim), viszont mára már kijöttem belőle, és szívesen segítek ilyesmi terén másoknak. :)

2017. febr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!