Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Több mint 1 hónap múlva...

Több mint 1 hónap múlva kaptam időpontot pszichiátriára, addig megőrülök, gyógyszert sem kaphatok, és jön a karácsony, nem tudom túlélni?

Figyelt kérdés

Háziorvos nem adott gyógyszert, csak beutalót.

Felhívtam a pszichiátriát, több, mint egy hónap múlva kaptam időpontot.

Január közepére.

Szorongás, depresszió, anyagi gondok, egészségügyi problémák, minden összejött, nincs értelme élnem, és egyébként sem fogom tudni megoldani.

A párom elhagyott, mindent kettőnkre építettem 12 éven át, egyik napról a másikra lképett le.

Ő jól keresett, én kevésbé, de kettőnk pénzéből jól megéltünk.

Velünk volt az agyvérzéses mozgásképtelen apukám is, ő 28 ezres segélyt kap.

Anno a lakáshitelt egyedül vettem fel, + volt 1-1 személyi hitelünk.

Most a rám eső 2 hitel + a rezsi többre jön ki, mint a fizetésem.

Másodállást nem tudok vállalni, szétnéztem, nincs is semmi, meg az apukámról is gondoskodnom kell, egész nap egyedül van.

Falun élünk, a közlekedés is nagyon rossz.

A házat nem tudom eladni, mert rossz állapotú és nincs túl jó helyen, eleve több rajta a hitel, mint amennyit ér.

Együtt akartuk felújítani.

12 csodás évet töltöttünk együtt, jövőre akartunk összeházasodni és babát vállalni, mert megértünk rá és anyagilag is már rendben lettünk volna.

Ő most dobbantott, hogy már nem érzi azt, amit régen. Elmentünk egymás mellett...

Megtudtam, hogy van neki más, beleszeretett egy kolléganőjébe.

Felőrli a szívemet, lelkemet, nem tudom feldolgozni a hiányát, kegyetlenül rossz nélküle minden.

Minden róla szólt, az egész életem.

Barátaim sem maradtak, csak Ő volt.

Közben felőröl az anyagi része is, képtelen vagyok előteremteni egy alap élet feltételeit.

Harmadrészt pedig megőrülök attól, hogy az apukám egész álló nap egyedül van otthon. Eddig legalább vagy ő vagy én ott voltunk vele, ha kellett neki valami.

A páromnak volt kocsija, ő hordta orvoshoz.

most sehova nem jut el, egyetlen emberrel sem beszél egyetlen szót sem, csak fekszik a tévé előtt.

Ez nem élet, egyikünknek sem.

Tehát a házat eladni nem tudjuk, nehéz hazajutnom vidékre, közben mindkettőnknek egészségügyi gondjai vannak.

Az apukám 12 féle gyógyszert szed.

Én az idén kórházba kerültem a szívemmel, valószínű asztmás vagyok, és van egy csomó a mellemben, amivel majd megyek ultrahangra. Idéntől én is állandó gyógyszerszedő lennék, de nem telik rá.


Árammal fűtünk, semmi más lehetőség nincs, mert nincs kiépítve. A havi villanyszámlánk 20-26 ezer között van, de tavaly leolvasáskor 80 ezret kellett ráfizetni.


A 140 ezres fizetésemből mindez nem fog menni, a hitel is közel 80 ezer, és sehova nem fordulhatunk.

Apukámnak nem adták meg a mozgáskorlátozott minősítést, mert egyedül fel tud állni (több perc) és segédeszközzel tud menni pár lépést.


Szóval nem volt aranyéletünk, de együtt mindent szépen megoldottunk, kocsival könnyen és gyorsan ott voltunk bárhol, bevásároltunk, az öreget sem kellett hetente orvoshoz vinni, meg jövőre nagy terveink voltak...


De most mindennek vége.

Belehalok.

Ha elmesélem valakinek, az nem segít, nem lesz jobb semmi.

Valami antidepresszánst akartam, amitől nem vagyok állandóan depressziós.

Feszengek, szorongok, remegek.

1 hónap alatt 10 kilót fogytam.

Nem is bírok enni az idegtől, de nincs is mit.

Semmiylen segélyre nem vagyunk jogosultak az egy főre eső jövedelem miatt, mert a hitel senkit nem érdekel.


És most várjak még ezzel az esetleges gyógyszerrel is január közepéig...

nem fogom túlélni a karácsonyt.

Legszívesebben vonat elé ugranék, beszéltünk róla apukámmal, de ő nem tudja megtenni, gyáva hozzá.

Hiába mondom neki, hogy ez így nem élet egyikünknek sem.

Őt pedig nem hagyhatom itt.

Éhenhalna, kilakoltatnák.

Otthonba nem mehet, nincs rá pénzünk.


Nem hiszem, hogy valaha is lesz még valaki az életemben, tudom mindenki ezt mondja ilyenkor...

de abba a házba mi soha nem vittünk vendéget, olyan rossz állapotban van...

azért akartuk felújítani.

Penészes falak, beázott plafon, zsíros koszos falak...

Még az ősszel festeni akartunk, utána csempézni.

Közös terveink és álmaink voltak.

Egy részüre már meg is volt a pénz.


Most minden borult, azt mondja nem a nő miatt, hanem mert elege lett. Az apró veszekedésekből, amikből sok volt.

De egyébként nem volt vészes, én boldognak éreztem magam.

Együtt mindenünk megvolt.


Az elektromos fűtést 20 fokra állítom, és nem megy 15-16 foknál feljebb az az egy szoba, amit fűtök, mert egyben van a konyhával, és így nagy alapterület. (nem igazán nagy, csak ehhez a kis fűtőtesthez képest.)


A fürdőszobát egyáltalán nem fűtjük, 5 fok ha van bent.


Ja igen, a fürdőszobát szétvertük, mielőtt elment, mert folyt a víz, és szerelő megcsinálta.

Mentünk volna csempét venni, de épp akkor költözött el.

Hetek óta nincs zuhanyzünk, meg vakolat sem a helyén.

A csapnál tudunk mosdani, de majdhogynem lehetetlen, egy mozgásában korlátozott öregembernek és egy hosszúő hajú nőnek... szinte fagyban.


Nincs kiút, és még egy gyógyszert sem kaphatok, hogy éljem túl így a szeretet ünnepét?


Gyönyörű, meghitt karácsonyt terveztem, kis kirándulásokkal. Összebújós pihenős délutánokkal, amikor végre nem kell dolgoznunk.

Most a legszörnyűbb lesz, hogy 2 hétig otthon kell ülnöm, a hidegben, enni se nagyon lesz mit, és meg fogok őrülni a magánytól.

Mit tehetnék?

Az apukámat nem hagyhatom itt, ha ő nem lenne, már megléptem volna a megoldást...


2016. dec. 9. 11:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok

116-123

Éjjel-nappal, mobilról vagy vezetékesről hívható, mindkettőről ingyenes.


Caritas Lelkisegély Telefonszolgálat

06-80-505-503

Este 6-tól reggel 6-ig, vezetékesről hívható, ingyenes.


Nem a gyógyszer old meg mindent hanem ha magadban helyre teszed a dolgokat. Hidd el, hogy erős vagy és ki tudsz belőle lábalni.

Apukádat add be a kórházba ott gondoskodnak róla kap kaját is, meleg is van. Amúgy ha ilyen állaptban van ráférne amúgy is egy erős rehab.

A konyhát válaszd le valami vastagabb függönnyel, turkálóban biztos kapsz olcsóbban.

Munkahelyeden nincs zuhanyzó véletlenül?

Azt mondtad megvolt a lakásra a pénz, az most hol van? Gondolom mikor elment az exed feleztétek a megtakarítást.

Az önkormányzattól kérj segítséget, ők általában szoktak tudni ilyen esetekre valami kis pluszt adni. Az anyagi helyzetetek nem vészesen kilátástalan. Tény, hogy nem is jó de szerintem a fő gondot a srác lelépése okozza itt. Ezen kellene dolgoznod, hogy önálló tudj lenni és új célokat keresned.

2016. dec. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Tényleg nem jó a gyógyszer, csak függőséget okoz, aztán meg foghatod a fejedet, mert nem tudsz leszokni. Én is 5-ször visszaestem mire sikerült. Nem megoldás semmire. Magadban kell helyreraknod a dolgokat.
2016. dec. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 acelsziv ***** válasza:
De mire ment el a lakáshitel ha a ház eladhatatlan állapotban van? És hogy lehet egy házon több hitel, mint ami az értéke?
2016. dec. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy az évek alatt eltűntek mellőlem a barátok, mert nem törődtem velük, de most van 3-4 ember, akivel felvettem a kapcsolatot, és akár naponta meghallgatnak.

Nagyon hálás vagyok nekik.

Tehát elmondani el tudom.

Egy vadidegen semmivel sem lenne jobb, aki nem ismer sem engem, sem a helyzetet. Ő azért ül ott, hogy hallgasson, de attól nekünk nem lesz jobb.


Nem az egész lakásra volt meg a pénz, hanem kis "apróságokra", úgy mint csempe, burkoló munkadíja, olcsó konyhabútor.

Össz-vissz 200 ezer körül.

A festés, meg ilyenek nem kellett volna, hogy megtakarításból menjenek, az egy sima fizetésből kijött volna, legalábbis amíg ketten kerestünk.

De azon a héten, amikor elment, volt a villanyszerelő, és már egy hónappal korábban beadtunk egy teljesítménynövelési igényt, mivel villannyal fűtünk.

A növeléshez új szabványos villanyóraszekrény kell, a szekrény és a munkadíj 130 ezer volt.

A maradék kis pénzből meg az történt, hogy eddig ugye közösen fizettük a rezsit, most meg elment, és minden rám maradt, így abból a pénzből mindent kifizettem, amit eddig ő fizetett.

Volak kis költségek, pl. tévé 3000, szemétdíj, vízdíj 6000, meg ilyesmik, de pl már akkor volt egy elmaradt és egy frissen elkészült mobiltelefon-számlánk.

Közös számlánk volt, az én nevemen. Az egyik 16, a másik 20 ezer. Már eleve ez is sok. Kifizettem őket.

Épp a héten készült el a novemberi számla, azt hittem infarktust kapok, 53 ezer ft. Ebből ő 44 ezer, emelt díjas számot hívott.

Persze azt mondja, majd kifizeti. De ezt mondta az előző kettőre is. Viszont azóta sajnáltatja magát, hogy neki albérletet kell fizetnie, meg sok volt a kaució, meg keveset kapott, mert táppénzen volt.

Meg hogy én fizettem az összes rezsit így utólag, pedig még előző hónapban ott lakott, de erre meg azt mondja, hogy az ő pénzéből meg kaját vettünk és éltünk.

A mobilokat lemondtam, kötbért kell fizetni, mert még 1,5 év hűségidő hátra lett volna.

Tehát egy hónap alatt 16 + 20 ezres számla, elkészült a friss 53 ezres számla, és hamarosan kijön egy 42 ezres kötbér.

Közben ő rendelt a saját nevére egy zsír új készüléket részletre és egy új előfizetést.


Na ezekre ment el az a kis pénz.

Meg talán a fürdőszobát helyretettük volna belőle.

Az csak néhány tízezer.

Ha nem ebből a "megtakarításból", akkor egyszerűen fizetésből, erre futotta volna.

Egyedül már nem futja.


A hitelbe ő "hajszolt" bele, 12 évet voltunk együtt, 5 éve vettem fel, azért egyedül én, mert akkor még én kerestem jobban, és ő épp éjszakás volt, mikor másnap délelőtt menni kellett az ügyvédhez az adás-vételit megírni. Nagyon fáradt volt, nem jött el, így tulajdonképpen én lettem az 1/1 tulajdonos, de kettőnknek vettük, kettőnkért, hogy majd családunk lesz, és mindvégig közösnek is tekintettük. Hiszen ő is csinosítgatta, dolgozott rajta.

Most meg egy pillanat műve, és úgy áll hozzá, hogy neki semmi köze ahhoz a házhoz, nehogy már még 13 évig fizessen, főleg hogy semmit sem ér.

Mondtam, menjünk el egy ügyvédhez, a fele az övé, mindig is az övé volt, de azt mondja, lemond róla, ezáltal a hitelről is.

Jogilag igen, jogos, de mennyire etikus ez? Azért nem szerepel ő a papírokon, mert fáradt volt 5 éve eljönni, most meg engem a nyomorba taszított az apukámmal együtt.

De hogy adja elő? Én taszítom őt a nyomorba, ha ezt elvárom tőle, mert neki albit is kell fizetnie, meg még szálljon be a hitelbe, meg ott a kocsi, meg éljen is meg valamiből...

De az már nem érdekli, hogy mi miből élünk meg, vagy hogy van-e mit ennünk, vagy hogy az öreget nem tudom orvoshoz vinni.

Rehabra beadni nem tudom, az nem úgy megy, hogy beviszem és beveszik. El kéne menni többféle szakrendelésre, de hogyan? Nincs ilyen autós ismerősünk, és a benzint sem tudnám állni. Meg a több órás várakozást a kórház előtt. Egy ismerőstől ilyet nem várhatok el, de nincs is ilyen ismerős.

Visszatérve egyébként normális pillanataiban azt mondja, segíteni fog a hitelben. De többnyire bekattan, és olyankor ordít, hogy mégis mit képzelek én, milyen pénzéhes vagyok, csak a pénzét akarom, eddig is csak azt akartam...

Igaz semmije sem volt, amikor érettségikor hozzánk költözött, az én szüleim tartottak minket éveken át, sőt egy ideig én kerestem jobban, 120 körül, ő akkor 80-at kapott.

Csak 3-4 éve keres jobban, de azóta az enyém dupláját.

És többször ordítva a fejemhez vágta, hogy pénzéhes vagyok.

Szóval sajnos ez a rohadt pénz a legnagyobb probléma, a lelki részén lehet idővel túllendülnék, de ezt nem tudom megoldani, kilátástalan.


Nem akarok én rászokni semmire, csak ezt a nehéz időszakot átvészelni valahogy, valami antidepresszánssal. Nem örökre szedném.

De 2 hétig otthon karácsonykor, magányosan, épp a legrosszabbkor, belehalok. Halálosan unalmas lesz, tévézni nem szoktam, de nem is bírnám nézni a boldog családi és romantikus filmeket.


Komolyan nincs motivációm élni, ezeket a dolgokat nem tudom magamban helyretenni, ehhez én kevés vagyok.


Falun, kis pénzből, egy rossz állapotú házban, majdhogynem fűtés nélkül, fürdőszoba nélkül, egy beteg emberrel, orvosi és egyéb segítség nélkül...


Önkormányzat egyébként pont nem segít, próbáltam. Házi gondozás van, de az nem kell, hiszen nem egyedül él, én tudok mosni rá meg kitakarítani.

Anyagi segítséget nem adnak, az egy főre jutó jövedelmünk jónak tűnik papíron, csak épp putris körülmények között élünk.


Na és ezért nem merek majd soha oda vinni senkit, mert szégyellem, ahol lakunk. Egy pasit sosem vinnék oda...

És ugye nőként már "benne vagyok a korban". Már rég szülnöm kellett volna.

Kinek kellenék? 33 éves vagyok. A korombeli pasiknak huszonéves csajaik vannak, jól tudják, hogy egy 30-as már gyerekre és családra vágyik. Senki sem fog beleugrani, csak mert én öregszem. Meg az, hogy mi ketten megérjünk erre...és a kapcsolatunk ilyen szintre jusson...12 év kellett hozzá.

Beleőrülök, komolyan.

Még ha épp tavasz lenne, és sütne a nap vagy vmi...

2016. dec. 9. 12:48
 5/22 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem úgy megy, hogy nem akarsz rászokni. Pár hét alatt kemény függőség alakul ki, és ha nem kapja meg a szervezeted az adagot, akkor jönnek az elvonási tünetek, amik nem éppen kellemesek.
2016. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ezekből ítélve a csávó már réges régen nem szeretett és a minimális tisztelet sincs meg benne irántad, etikusnak nem etikus de én pl bele se mentem volna ebbe a hitelbe egyedül.

Amúgy nem leszel egyedül karácsonykor ott van az apukád. Egyébként ő előtte hol lakott? Oda nem mehettek? Ha 12 féle gyógyszert szed legalább valamennyire le lehetne százalékoltatni, nem kapná a 100% rokkantságit de már a kevesebb is több.

2016. dec. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Lehet, ha nem lenne messze a falu ahol élsz, talán tudnák neked segíteni. Priviben írd meg légy szíves a település nevét!
2016. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Családsegitő szolgálat nincs nálatok?
2016. dec. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
hu ez durva rendesen el sírtam magam :( sajnálom ilyen mocskot fogtál ki... Aki tud segítsen!!!
2016. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

sajnálom hogy

am te egy nagyszerű nő vagy ne add fel....

most nagyon nehéz de túléled magad és apukád miatt..

bízz magadban és a barátaidban és a sorsban az ösztönlény és a ribi is megkapja majd a magáét az élettől..

2016. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!