Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Meg fogok őrülni.

Mi lehet ez? Meg fogok őrülni.

Figyelt kérdés

Nem tudom megmagyarázni pontosan az érzést, de nagyon rossz. Egyszerűen folyamatosan csak agyalok és agyalok mindenen, úgy érzem, tele van a fejem és mindjárt széthasad.

Olyan kérdések foglalkoztatnak, hogy élet, halál, létezés, amire egyszerűen nincs értelmes magyarázat, mindent átpörgetek a fejemben, golyton csak gondolkozok. Aztán ilyenkor rám jön egy ilyen idegen érzés. Úgy érzem, hogy rossz helyen vagyok, körülöttem senkit sem foglalkoztatnak ilyen kérdések. Mindenki élvezi azt, hogy ember, de én nem tudom, mert már nem tudom milyen emberként viselkedni. Teljesen elveszítettem a régi önmagamat.

Esténként rosszul alszok, sokszor úgy érzem, meg fogok halni. Tegnap felriadtam, hirtelen nagyon nagy félelem fogott el, felkapcsoltam a lámpát, megnéztem mennyi az idő. De az egész olyan fura volt, mintha minden idegen lett volna. Hogy az, hogy ott fekszem az ágyamban és ránézek a telefonomra, mintha egy nagyon fura dolog lenne. És akkor jöttek a rossz érzések, meg agyalasok.

Úgy érzem meg fogok őrülni, hogy valami hülyeséget csinálok.

Pánikbeteg vagyok, fél éve szedek rivotrilt, a gyógyszernek lehet köze ezekhez? Pszichológusnak még nem beszéltem erről, ezek csak mostanában jöttek elő.

Kérlek, írjon bárki, akinek hasonló problémái vannak!

17/L



2017. febr. 3. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt, hogy ilyen kérdések foglalkoztatnak, úgy nevezik, hogy intelligencia. A korosztályodra sajnos tényleg nem jellemző az, hogy érdekelné őket a filozófia, de ez miatt ne aggódj, inkább örülj neki, hogy értelmes vagy. A másik jelenség amit említettél az pedig a derealizáció vagy deperszonalizáció, és igen, a Rivotril okozhat ilyen tüneteket.
2017. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Menj vissza kontrollra! Minél hamarabb!
2017. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Nálam ez születésem óta tart. Egyre rosszabb.

Mikor tetőzik minden bajom van és 2-3 napog agyhalott vagyok. Mikor kezdek helyre jönni újból megismétlődik.

Voltam ezzel dokinák, nem tudta mitől van.

Yoga, relaxáció, kibeszélés se bogyók se segítettek.

Nagyon rossz gyerekkorom volt. Azt mondták sérültem, nem is kicsit és azért vagyok ilyen.

32 N

2017. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos csak a hónap végén tudok menni, de ez az agyalás kikészít. Vannak jobb periódusok, mikor nem nagyon foglalkozok ilyenekkel, de most megint. Van esélye, hogy újra "normális" legyek? Hogy ne agyaljak folyton?
2017. febr. 3. 17:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Mit értenek azon, hogy sérültél?
2017. febr. 3. 17:26
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Most hónap eleje van, hamarabb kellene menni. Az esélyeidet hogyan latolgathatnánk? Egyrészt nem ismerünk, másrészt nem vagyunk szakemberek.
2017. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyógyszerrel kapcsolatban mindenképpen érdeklődni kell, mert a rossz alvást és az előbb említett tüneteket okozhatja az is. De attól, hogy komolyabb dolgokon is elgondolkozol, még ne érezd magad őrültnek! Miért ne lennél "normális"?
2017. febr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, csak olyan kívül állónak érzem magam... Régen nem foglalkoztattak ilyenek, most szinte minden apró kis semmiségen elgondolkozom. Ami nem baj, de szerintem már beteges, mennyire rá vagyok ezekre görcsölve.

Kicsit elszomorít, hogy mások élvezik az életet, anélkül, hogy elgondolkoznának, mi is az. Szóval kissé kívülállónak érzem magam.

Viszont jó amikor a barátaimmal vagyok, olyankor nem foglalkoztatnak ilyenek legtöbbször, akkor rossz, amikor egyedül vagyok.

2017. febr. 3. 17:37
 9/9 anonim válasza:
100%
Ugyanez a helyzet velem is egy ideje. Iszonyat rossz, magamra sem ismerek, nem tudom milyen is vagyok igazából és félek, hogy sosem kapom vissza a régi önmagamat. Egy hete előjött a deperszonalizáció, komolyan kezdem én is azt hinni, hogy megőrülök.
2017. febr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!