Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek, hogy mentálisan beteg...

Félek, hogy mentálisan beteg leszek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az utóbbi időben sok minden összejött, munkahelyi, családi és magánéletemben is egyaránt problémák jelentkeztek. Önbizalomhiányból adódó féltékenységem miatt a kapcsolatom lassan a szakítás felé sodródik, a munkahelyemen is folyton stresszelek, családi életemből is kiszakadt egy olyan személy, aki fontos volt számomra. Egyedül a fizikai állapotom van rendben. Úgy érzem, ez így nem mehet tovább, ezért bejelentkeztem pszichológushoz. Viszont félek, hogy egy beszélgetés után át fog utalni pszichiáterhez.

Gyógyszerellenes vagyok, nem szeretném, ha valódi orvos kezelne és félek, hogy belém beszéli, hogy valami komoly mentális problémám van, pedig én csak azt érzem, hogy most egyedül nem bírom el a terheket és kellene valaki, aki utat mutat.



2017. febr. 6. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne hagyd, hogy beléd beszéljék! Ha komoly mentális problémád lenne, azt hidd el, te is éreznéd. Az ilyen betegségekre való gyógyszerek sem valók semmire, csak tüneteket csillapítanak, de meg nem gyógyítanak. Próbáld inkább valamivel lekötni a figyelmed, sportolj, keress valami hobbid, próbáld meg rendezni a kapcsolatodat.
2017. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy ezt kell tegyem, ezért fordulok pszichológushoz, mert egyedül nem bírom el.

Nem gondolom, hogy nagy problémám van, kissé szorongok, de egyáltalán nem úgy, hogy pl. el sem merem hagyni a házat, stb.

2017. febr. 6. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg csak arra van szükséged, hogy lelkileg összeszedd magad egy nehéz időszak után, erre pedig nagyon jó lehetőség az, ha pszichológushoz jársz, valamint ha tudsz beszélni ezekről a dolgokról a párodnak, barátaidnak esetleg egy családtagodnak, bárki akiben megbízol és szívesen meghallgat.
2017. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Maga a félelem a mentális betegség

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo&t=969s


Olyan pszichológushoz fordulj, aki kiképzett terapeuta. Még jobb, ha mélylélektani módszerekre kiképzett. (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni)

2017. febr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!