Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Ez micsoda? Súlyos bajom...

SOS! Ez micsoda? Súlyos bajom van?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan szorongok évek óta és kiderült hogy borderline-om van. Szörnyen sokat agyalok és viszonyítgatok állandóan mindent és két éve nagyon belehergeltem magam a szorongásba.. olyan mintha "rákaptam" volna az ízére és nem bírom abbahagyni.. Ezt úgy kell elképzelni, hogy betegesen szorongok, olyan pánik lesz rajtam, hogy nem bírok a suliba maradni és képes lennék elmenekülni, mert azt érzem menten megőrülök.. Mintha nem hagynám magam megnyugodni, mintha direkt csinálnám de közben mégsem, mert szenvedek tőle. Mintha a magam ellensége lennék, és 2 éve csinálom ezt és többször korházba kerültem emiatt mert nem bírtam leállni. A pszichológusomnak nem bírtam elmondani mai napig, hogy ilyenkor pontosan mit érzek csak azt hogy szorongok de nekem ez nem elég és addig amíg nem kapok rá magyarázatot képes vagyok fenttartani az állapotot. De közben meg görcsölök tőle, hogy az egészről én tehetek és csak magamnak csinálom, de közben jön egy olyan hogy mi van ha mégsem és nem nyugodhatok meg. Egyszerűen megfogok őrűlni.... Megőrít, hogy nem kapok erre egy magyarázatot.. Ezt hívják generálásnak vagy ez a kényszer vagy mi?
2017. febr. 6. 17:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem azt mondták az orvosok, hogy kényszergondolatok és generalizált szorongó vagyok.... de én ezt nem értem.. mert amikor ezt mondták, akkor megnyugodtam és elmúltak (mert ugy éreztem végre tudják a bajom).. de akkor meg nem lehetnek kényszergondolatok, mert attól, mert kimondják diagnózissal hogy ezek mik attól még visszatérnek és kínozza az embert. Ezért is jutottam arra, hogy akkor meg én tehetek az egészről és ezek nem kényszerek. Elfáradtam már nagyon ebbe. Olyan ez mint egy folyton reprodukált roham.
2017. febr. 6. 17:10
 2/3 jeverezi ***** válasza:
menj el pszichológushoz! :) Kamasz vagy
2017. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy rendszeresen járok terápiára, de nem segít.
2017. febr. 6. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!