Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kamaszkorban mennyire normalis...

Kamaszkorban mennyire normalis a hangulatingadozas?

Figyelt kérdés

17 eves vagyok. Nem volt egyszeru gyerekkorom.

Anyam elhagyott, a nagyapam molesztalt, a neveloanyam pedig bantalmazott.

A lenyeg, hogy van, amikor tok jol elvagyok, es van, amikor teljesen hatalmaba kerit az, hogy hogy lehetek ilyen szerencsetlen, mert vannak, akik a harom felsorolt dologbol egyiken sem mennek keresztul, es ilyenkor nagyon rossz hangulatban vagyok.


Szoval van hogy kb 2-3 hetig elvagyok, foglalkoztatnak a dolgok, de ugy bizakodo vagyok a jovomet illetoen, es utana pedig fordul, aztan egy ideig pedig pesszimista vagyok, ugy erzem, hogy olyan leszek mint az anyam, (drog, alkohol, prostitucio). Es utana elkezdem ugy erezni hogy lehet nem artana egy pszichologus, ez egy rovid ideig tart, majd ugy gondolom, hogy ezek csak megerositettek, es kepes vagyok ezen egyedul is tullepni. Aztan megint elvagyok, es kezdodik elorol.


Ez mennyire normalis a helyzetemben? Mert tudom azt is hogy kamaszkent normalisak a hangulatingadozasok, de nem tudom mennyire.


Csak ez az egesz egy ordogi kor szamomra, es erzem, hogy most kezdek megint negativ hangulatba atmenni.



2017. febr. 12. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez azért már nem szimpla hangulatingadozás, hanem enyhe depresszió, és azért gondolom ezt, mert 'zűrős' múlttal rendelkezel. Lehetséges, hogy nem tudtad feldolgozni a téged ért traumákat, azok elraktározódtak a tudatalattidba, és most szép lassan előjönnek. Javaslom, hogy keress fel egy pszichológust.
2017. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Idonkent megfordul a fejemben, jon az elhatarozas, hogy megyek pszichologushoz majd elmarad.

Multkor pedig mar tettem lepest ennek erdekeben, mert mikor kerdeztek a csaladsegitoben, hogy nem akarok-e pszichologushoz jarni igennel valaszoltam. Azt mondtak majd felhivjak apat ezzel kapcsolatban.

Ez mar egy ket-harom hete lehetett, viszont azt nem ertem, hogy miert nem hivtak meg apat, mert idopontot is kellett volna adniuk, hogy mikor menjek legkozelebb. (2 hetente kell jarnom)


Nem gondolnam hogy depresszios lennek, mert egyebkent egesz jol turom a dolgokat. Neha elofordul hogy eszembe jutnak dolgok, sirok remegek, es vannak remalmaim is. (Altalaban anyammal). Viszont ilyenkor tenyleg melyponton vagyok.

Teny, hogy van, hogy nagyon szomoru vagyok, de egyebkent szokott jo kedvem is lenni, ezert nem gondolnam, hogy depresszioban szenvedek.

2017. febr. 12. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:
A depressziót nem úgy kell elképzelni, hogy az ember folyton mélyponton van. Pont ez az, hogy vannak mélypontjai, aztán másnap mintha mi sem történt volna, olyan boldog. Ha nem adtak ők időpontot, hívd fel őket te, és kérj. Ne halogasd, mert lehet, hogy később rosszabbra fordul a helyzet.
2017. febr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!

Szerintem is menj pszichológushoz, sokat tud segíteni. Nekem is volt ilyen enyhe depresszióm és a pszichológus jót tett. Ha esetleg tartasz tőle vagy hasonló, nyugodtan írj, tudok róla mesélni. 18L

2017. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Annyira nem tartok tole, volt hogy rendszeresen jartam pszichologushoz. (Miutan anyammal megszakadt a kapcsolatom, es osszel egy rovid ideig)

Eddig meg csak anyam miatt voltam ott, a masik ketto problemaval meg nem. (Mondjuk mar sikerult ket embernek beszelnem arrol amit a nagypapam tett, igaz, jo par evnek kellett eltelnie)


Szoval nem felek, vagyis tartok tole, de nem attol hogy el kell hozza mennem, aminek igazabol nem tudom az okat.

2017. febr. 12. 20:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen normális, nem is kell ilyen "drasztikus", meg látható indok, kamaszkorban főleg jellemző ez. Engem csak "szimplán" cseszegettek a suliban amitől eléggé depos voltam egy időben. Ha úgy érzed psychológus segítene, menj.
2017. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem mostanaban nem eppen a legmegfelelobben vezettem le a stresszt. A karomon nehany, a combomon pedig eleg sok vagast ejtettem. Es mostanaban tobbszor is elofordult az, hogy ezt csinaltam. Vegul attertem a bokamra, mert ott nem latja senki.


Viszont azt hiszem hamarosan pszichologushoz fogok jarni...

2017. ápr. 14. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!